Sen Hamilelik sırasında karides Yenir mi?

Hamilelik diyet da vücudunuzdaki değişiklikleri bir dizi getirir ve! Sevdiğiniz gıdalar aniden tabu hale gelir ve geçici olarak bazı çok sevilen abur vazgeçmek istenebilir.

Sen Hamilelik sırasında karides Yenir mi? Üzülmek yok. Bu saat ihtiyaç bebeğinizin büyümesini desteklemek için doğru gıda seçimler yapmak olduğundan, her hamile kadın tarafından alınacak olan gerekli bir adımdır.

bunu zaten yapmadıysanız, bu birkaç hafta boyunca önlemek için bir ekleme gıdaların listesi ve bu indirdi ve deniz ürünleri konusunda şüpheler ile sıkışmış eğer, burada sıraladığınız yardımcı olmak için bir şey.

Bu Hamilelik sırasında karides yemek güvenlidir?

Sen o tereyağı sarımsak karides zevk için cazip olabilir, ama … karides hamilelik sırasında gerçekten tüketim için güvenli belirleniyor?

İlk kötü haber vereyim. Hemen hemen tüm deniz formları iyi hamilelik sırasında kaçınılır. ayrı senin fetusun normal büyüme için gerekli olan protein yağ ve minerallerin iyi bir kaynaktır olmaktan Deniz, onlar da zararlı toksinler dolu geliyor.

Karides Gebelikte kaçınılacak Neden?

Su kirliliği eskisinden daha deniz tüketimi daha sorunlu hale getirir deniz yaşamı toksik kimyasalların birikmesine, bir artışa neden oldu.

 • Hamilelik sırasında restoranlarda servis deniz tüketmekten kaçınmaları tavsiye edilir. onlar az pişmiş olması daha olasıdır ve evde gibi temiz ortamlarda hazırlanan olmayabilir beri.
 • Eğer satın aldığınız karides güvenli bir tatlı su kaynağından emin iseniz, zaman zaman tıp adamlarının görüşünü almak suretiyle onu tüketebilir.

Hamilelikte Beslenme karides Of Riskler

Tüketen karides, özellikle çiğ karides gebelik sırasında son derece zararlıdır ve sağlık riskleri bir dizi ile ilişkili olduğu düşünülmektedir yardımcı olan;

 • çiğ karides tüketen gıda zehirlenme riski doğurabilir. çiğ deniz gibi sindirim sistemi zarar verebilen bazı parazitler ihtiva etme eğilimindedir.
 • Deniz bebeğinizin sinir sistemi gelişimini etkilediği düşünülmektedir cıva gibi zehirli maddelerin yüksek seviyede içerir.
 • Kirlenmiş nehirler ve göller elde edilen karides ayrıca bebeğinize sağlık risklerine neden olabilir poliklorlu bifeniller, yüksek düzeyde içeren.
 • Listeria kontaminasyonu öldürücü kan zehirlenmesi ve fetüse diğer enfeksiyonlara neden olabilir çiğ karides, tüketimi üzerine de mümkündür. 

Hamilelik sırasında güvenle karides yiyin Nasıl

o doktor fikirle iyi olup olmadığını, gebelik sırasında tüketen karides kaçınmak en iyisidir rağmen, ara sıra tüketebilir. Burada gebelik sırasında güvenle karides tüketmek ve fetüse olası sağlık risklerini en aza indirebilirsiniz birkaç yolu vardır.

 • İyi karides pişirmek emin olun. mükemmel pişmiş Çoğu karides kırmızıya dönüşür ve eti genellikle inci ve opak döner.
 • tüm potansiyel enfeksiyon neden ajanlar öldürülecek sağlayacaktır mükemmel karides Pişirme.
 • Aynı zamanda da organizmaların iyi bir sayı öldürecek bu BT pişirme 24 saat önce karides dondurmak için iyi bir fikirdir.
 • Tuzlama ve karides dekapaj da tüketmek için daha güvenli hale getirmek için muhtemeldir.
 • Ayrıca doktorunuzun istişare aşağıdaki füme karides tüketen düşünebilirsiniz.
 • Eğer fırında çanak yemek yapıyorsanız, o pişmiş sonra bile birkaç dakika için artık ısı kalsın.
 • Ayrıca hamilelik sırasında yemek için taze ürün seçmek için harika bir fikir. Konserve gıdalar da bebeğiniz için zararlı olabilir koruyucu bir sürü, paketi.

Biz bu makalede gebelik sırasında yiyecek seçmeye geldiğinde doğru karar yardımcı olur.

Yukarıdaki verilen bilgilerden anlaması gibi orada karides tüketimiyle ilişkili potansiyel olarak tehlikeli sağlık riskleri bir yeri vardır ve hamilelik sırasında tüketen kaçınmak en iyisidir.