Príznaky tehotenstva Implantácia a ako potvrdiť, že

Predčasné krvácanie je frustrujúce. Zvlášť preto, ak plánujete tehotenstvo a všimnite si mierne krvácanie. Ale nebuďte sklamaní, pretože to krvácanie naznačuje niečo dobré pre vás. Mohlo by to byť implantácie krvácanie, normálny fyziologický proces, v každom tehotenstve. Je to jeden z prvých príznakov tehotenstva. Prečítajte si tento príspevok MomJunction sa dozvedieť viac o implantácii, jej fáza, príznaky a ako môžete potvrdiť.

Čo je implantácia?

Implantácia (ľudského embrya), je pripojenie oplodneného vajíčka (blastocysty) do výstelky maternice k rastu a rozvoju. To je úplne prirodzený proces, ktorý sa stane, týždeň po ovulácii a je v počiatočnej fáze tehotenstva.

Jedna tretina žien skúsenosti implantácie krvácanie, ale mýlia sa pre menštruáciu, ako sa to stane v rovnakom čase svojho cyklu.

Kedy Implantácia vyskytnúť?

Vo väčšine prípadov, implantácia prebieha okolo deviatich dní po ovulácii, ale niekedy to môže nastať už v siedmich dní alebo ako neskoré ako 12 dní. Takže, keď ovulácie sa koná v dňoch 14. deň po dobu (v priemere 28-dňový cyklus), implantácia môže nastať na 23. deň.

Počas ovulácie, vaječníky uvoľnenie vajíčka. Keď spermie vstúpi do vajcovodu, sa oplodní vajíčko priebehu 12 až 24 hodín po ovulácii. Oplodnené vajíčko, známy ako zygoty, potom cestuje dole vajcovodu. Počas tejto doby sa zygota násobí niekoľkokrát za vzniku blastocysty, ktorý vstupuje do dutiny maternice v piatich až šiestich dní po fertilizáciu. To potom implantuje do maternice v deň alebo dva. Preto je celý proces od počatia až do implantácie trvá šesť až desať dní. To znamená, že implantácie sa vyskytuje medzi 20. a 24thday svojho pravidelného menštruačného cyklu.

Etapy implantácie:

Implantácia embryí dochádza na šiesty alebo siedmy deň po ovulácii. Tento proces prebieha v troch fázach:

 • V prvej fáze, embryo sa viaže k steny maternice (ostenia je endometrium). Táto počiatočná fáza procesu implantácie sa nazýva adplantation. Počas tejto fázy, embryo je o päť až šesť dní  [1] .
 • V druhej fáze, oplodnené vajíčko preniká maternicovej steny tak, že je umiestnená v maternici. Tento proces je priľnavosť blastocysty do endometria.
 • V treťom stupni sa embryo konečne vloží hlboko v maternicovej steny. V tomto bode, vajíčko sa nachádza v maternicovej dutine, a ako endometrium rastie, je dutina zabalené lepšie.

Príznaky tehotenstva implantácie:

Každé tehotenstvo je iný, a preto sú príznaky implantácie. Môžu sa tiež líšia od prvého tehotenstva tých následných. Niektoré ženy nezaznamenávajú žiadne symptómy spojené s implantáciou. Nižšie sú uvedené možné implantácie známky toho, že by pomohla pri potvrdení tehotenstva.

1. Implantácia krvácanie alebo špinenie:

Je to jeden z hlavných príznakov implantáciu, a pravdepodobne presný znamenia tehotenstva. To sa deje, keď je embryo vloží do steny maternice. Takže, ak si všimnete ľahké krvácanie alebo špinenie pred nástupom menštruácie, nemusíte sa báť.

Ale čo implantácia krvácanie vyzerať? Je to ružovkastý, sporov a nie ako červená a ťažký ako obdobie krvácanie. To nie je v súlade, a netvoria zrazeniny. Krvácanie môže byť zapnutie a vypnutie a trvá od niekoľkých hodín až dvoch dní.

2. Implantácia kŕče:

Druhým spoločným symptómov po nanášaní je implantácia kŕče, ktorý je podobný obdobie kŕče. Avšak, tieto kŕče sú miernejšie a menej bolestivé. Takže, kde sa implantácia kŕče nastať? Zažijete im do chrbta a spodnej časti brucha a trvajú niekoľko dní. Niekedy sú spojené s kontinuálnou kontrakciou maternicovej steny. Ak je kŕče, je ťažká a neúnosná po dlhú dobu, je vhodné vidieť svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

3. Zmeny prsníkov:

Čoskoro po implantácii, vaše telo začne meniť. Prsia prejsť zmenami, ako je mäkkosť, bolesť a opuch. To je vzhľadom k meniacim sa ženských hormonálnych hladín po počatí. V niektorých prípadoch sú tieto zmeny pri ovulácii, ako aj týždeň po ovulácii viditeľné.

4. Zvýšená bazálnej telesnej teploty:

Bazálnej telesnej teploty (BBT) je počas implantácie vysoká a môže byť spôsob, ako určiť tehotenstvo. Možno nie nutne sledovať vaše telesná teplota, ak sa snažíte otehotnieť. Preto je nutné zmapovať svoj denný teplotu, a uvidíme, či to je zvyšuje. BBT stúpa v čase ovulácie v dôsledku zvyšujúcej sa progesterónu hormónu a zostáva zvýšená, keď dôjde k implantácii.

5. Časté močenie:

Nutkanie na močenie sa zvyšuje počas jedného týždňa po implantácii. Vaše telo prechádza obrovské zmeny, aby sa vytvoril priestor pre dieťa. Zvýšený prítok krvi do panvovej oblasti vyvíja tlak na močový mechúr. Tento tlak sa zvyšuje vaše nutkanie na močenie.

6. Potraviny chute / averzia:

Ide o ďalší významný znak implantáciu. Tieto hormóny produkované v dôsledku implantácie majú tendenciu k zmene ženine ľubovôle a nevôli pre potraviny. Možno túži po potravinách ste okúsili pred alebo nepáči potraviny, ktoré kedysi milovala. Avšak, nejaké chute či averzie na potraviny do siedmich dní od ovulácie nemôže byť považovaný za implantácie symptóm.

7. Návaly tepla:

Sú menej časté príznaky implantácie a trvať asi 15 minút v čase implantácie. Počas implantácie, hladiny hormónov rýchlo kolísať spôsobuje návaly horúčavy. Aj keď je to v rozpore znamení, môžete stále považujú ho v spojení s ďalšími príznakmi.

8. krčka hlienu:

Zvýšenie hladiny progesterónu po implantácii spúšťa maternicové hrdlo napučiavať a zvyšuje prietok krvi k nej. Navyše žľazy zväčšiť a hormóny stimulujú žľazy k produkcii viac krčka hlienu. Hlien tak obsahuje krv, čo je dôvod, prečo cervikálny hlien po implantácii vyzerá ružovkastú alebo hnedastú farbu.

Zatiaľ čo vyššie uvedené príznaky by mohli stanoviť svoje tehotenstvo, nemôžete byť istí, kým budete mať test. Navyše nezabudnite, že nie každá žena má tieto príznaky.

Ako možno potvrdiť, či váš Implantácia úspešná?

Jediný spôsob, ako potvrdiť svoje tehotenstvo je cez tehotenského testu. Ak si všimnete škvŕn, tj implantácie krvácanie, počkajte asi tri dni a vziať si domáci tehotenský test. Neskôr budete mať skúšku, tým sú šance na získanie presných výsledkov, ako zvýšiť vaše hladina hCG.

Ďalší spôsob, ako potvrdzuje implantáciu sa deje na ultrazvuku zistiť, ak je pripojený k embryo steny maternice. Po troch až štyroch týždňoch po implantácii, môžete vidieť na plod v maternici. Avšak, sonogram by mohlo mať nepriaznivý vplyv na citlivé procese implantácie a vývoj plodu.

Zažívajú príznaky, ale má negatívny výsledok testu?

Tie môžu byť s príznakmi úspešné implantácie, ale môže skončiť s negatívnymi výsledkami testov. To môže byť kvôli nedostatočnej hCG hormónu. V niektorých prípadoch to bude trvať až desať dní po implantácii, aby mali dostatok hCG v tele dať pozitívne výsledky. Preto buďte optimistickí a byť trpezlivý.

Ako zvýšiť svoje šance na implantáciu?

Tieto dva týždne po menštruačnom cykle sú stresujúce, ak plánujete otehotnieť. Zvýšená hladina namáhania predísť koncepciu rozrušením hladiny hormónov. Preto je potrebné vedieť, ako zlepšiť šance na úspešnú implantáciu.

Nižšie sú uvedené praktické spôsoby, ako svoje dva týždne čakať príjemnejšie:

1. Vyvážená strava pre zdravé hladiny hormónov a sliznice maternice:

 • Fiber-potraviny bohaté na podporu zdravého hladiny estrogénov, metabolizmus a zažívanie. Jesť tmavé listovej zeleniny, ako je Collard, kel alebo repy greeny, pozemné ľanového semienka, namočené semená a orechy a celé zrná. Majú asi 28 gramov vlákniny denne.
 • Super potraviny podporovať zdravé hormonálnej hladiny. Zahŕňajú kokosový olej z tresčej pečene, olej, goji bobule (Arctium lappa) a Maca (Lepidium meyenii) vo vašej strave.
 • Podporujú zdravý rast maternicovej sliznice tým, že tehotenstvo bezpečné bylinky a krvné výživné potraviny. Konzumovať byliny, ako je ibištek, žihľava, malina list a žltými prístavoch infúziách alebo výpisov. Krvné výživné potraviny patrí losos, tráva kŕmené mäsa, slnečnice a tekvicové semienka, spirulina a quinoa.
 • Zahŕňať aj potraviny, ktoré zvyšujú telesnú teplotu. Keď hladina progesterónu zvýšiť teplotu tela tiež zvyšuje. Preto teplý maternica je ideálnym prostredím pre podporu nový život. Skúste s dusená mäsa a polievky s niekoľkými zahrievacích bylinkami, ako je škorica, zázvor a kajenské korenie.

2. vytvárať dobré pocity:

Môžete mať vysoké nároky v priebehu dvoch týždňov čakania na dobré správy. Tie sú zahltení s očakávaním a úzkosti. To by mohlo uvoľniť stresové hormóny, ktoré bránia vaše telo od počatia.

Zachovať pokoj počas tohto obdobia. Snívať o otehotnenie, ale nerobia to vaša posadnutosť. Udržať si zaneprázdnený a zaberajú úlohy, ktoré máte radi robiť. To bude mať svoje emócie pod kontrolou.

3. Prehodnotiť o prírodných terapií, bylín a doplnkov už užívate:

Niektoré prírodné terapie bude mať vplyv na maternicu a tým zabrániť implantáciu. Vyhnúť sa praktikám, ako sú ropné balenia koliesok, vlastným plodnosť masáž, Maya brušnej masáž a Radiant lone terapeutické oleja. Všetky tieto terapie sú v poriadku pred ovuláciou, ale nie v čase implantácie.

Môžete pokračovať s akupunktúrou a bylinné programov a prenatálnych vitamínových doplnkov.

4. Vezmite dostatok odpočinku a vychovávať sami seba:

Kým čaká na vaše tehotenstvo novinky, môžete často pozorovať sami zatínal čeľusť, bruško či držanie rameno vysoké, čo sú všetky známky stresu. Snažte sa vyhnúť myšlienky a pracovné miesta, ktoré sa budete cítiť stresujúce. Mať zdravé prostredie doma aj v práci.

 • Ísť spať skoro, a vziať NAP počas dňa.
 • Ak ste na beh alebo ťažkých cvikov, prejsť na svižnej chôdze alebo plodnosti jogu.
 • Hniezdo maternice, čo znamená, aby to bezpečné prostredie pre pozvanie dieťa.
 • Si masáž, obísť so svojimi milovanými, naplánovať pre pokojnú výlet.

5. veriť v seba samého

Nesmiete otehotnieť, ak máte pochybnosti svoje schopnosti porodiť dieťa. Zmeňte svoj myšlienkový vzor, ​​a veriť v seba samého. Negatívne myšlienky môže zmeniť hormonálnu rovnováhu, čo ovplyvní vaše šance na zdravé ovulácii, implantácii a tehotenstvo.

Pozitívne afirmácie, poradenstvo a meditácie vám pomôže myslieť pozitívne o svojom tele a vnútorným ja. Avšak, to sa nestane cez noc. Tak, byť jemný, zatiaľ čo posun k pozitívnemu prístupu.

Prečo abnormálne implantácie vyskytnúť?

V zriedkavých prípadoch, niektoré ženy môžu vyskytnúť abnormálne implantácie, ktorá vedie k strate tehotenstva. Tieto vzácne okolnosti zahŕňajú:

1. Mimomaternicové tehotenstvo:

Keď sa oplodnené vajíčko implantáty mimo krčka maternice, sa nazýva mimomaternicové tehotenstvo. Zvyčajne je implantácia sa vyskytuje vo vajíčkovode, kedy embryo nepodarí zostúpiť do krčka maternice. V rámci tohto procesu sa môže niekedy pripojiť k vaječníku alebo brucha. Tento typ otehotnieť majú ukončené z lekárskeho hľadiska, a to môže viesť k ťažkým implantácie krvácania a pretrhnutiu. Je to preto, znižuje šance na počatie v budúcnosti.

2. mólo:

K tomu dochádza, keď sa rýchlo sa deliace blastocysty implantáty sama do steny maternice, ale nebude vyvíjať do plnohodnotného embrya. Namiesto toho, embryá, blastocysta zmení do nádoru. Môžete zaznamenať všetky známky tehotenstva a môže dokonca získať potvrdená výsledky tehotenského testu kvôli produkcii hCG u nádorových buniek. Iba ultrazvuk môže určiť prítomnosť môzū.

3. Problémy s placentou:

Abnormality týkajúce sa placenty sú závislé na tom, kde implantácie prebieha. Ak je funkcia placenty je nepriaznivo ovplyvnená, bude tehotenstvo nemôže pokračovať. Placentárnu problémy vedú k strate tehotenstva a skorá strata sa nazýva potrat. Ak placentárnu abnormality objaviť neskôr v tehotenstve, majú za následok predčasného pôrodu, čo spôsobuje komplikácie pre matku a dieťa.

Implantácia je prvým krokom tehotenstva. Mohlo by to byť tak jemné, že dokonca ani nemusí uvedomiť, že sa to stalo vo vašom tele. Ale keď vaša túžba otehotnieť je vysoká, máte tendenciu vzťah medzi každou drobnú zmenu vo svojom tele na tehotenstvo. Kľúčom k úspechu je, aby sa nedostala starosti o výsledku alebo sklamaní, ak je výsledok negatívny. Budúci menštruácie je hneď za rohom!

časté otázky

Ako dlho trvá implantácie krvácania trvať?

Implantácia krvácanie trvá niekoľko hodín až dvoch dní. V zriedkavých prípadoch môže trvať dlhšie ako dva dni. Dĺžka zvyčajne závisí od množstva krvi, ktoré sa uvoľní v procese implantáciu embrya, a čas potrebný pre telo, aby sa ho zbaviť.

Ako dlho trvá implantácie kŕče vydrží?

Implantácia kŕče trvá po dobu piatich minút. V niektorých prípadoch budú kŕče trvať menej ako päť minút, alebo až dva dni.

Čo implantácie kŕče chuť?

Sú ako ľahké pichanie alebo ťahanie bolesti v podbrušku, a začne asi týždeň pred menštruácie je splatná. Niektoré ženy môžu zažiť iba jedinú epizódu tom, zatiaľ čo niektorí iní budú mať občasné kŕče.

Ak užitočné, nezabudnite sa podeliť. Ešte zapísať ich do komentára časti nižšie.