Objawy ciąży implantacji oraz Jak potwierdzić

Przedwczesna krwawienie jest frustrujące. Zwłaszcza tak, gdy planujesz w ciąży i zauważyć nieznaczne krwawienie. Ale nie zawiodłem się, gdyż krwawienie oznacza coś dobrego dla Ciebie. Może to być krwawienie implantacji, normalny fizjologiczny proces w każdym okresie ciąży. Jest to jeden z pierwszych objawów ciąży. Przeczytaj ten MomJunction słupek wiedzieć więcej o implantacji, jego etapach, objawy i jak można to potwierdzić.

Jaki jest Implantacja?

Wszczepienie (ludzkiego zarodka) jest zamocowanie zapłodnionego jaja (blastocysty) do błony śluzowej macicy do wzrostu i rozwoju. Jest to zupełnie naturalny proces, który dzieje się w tygodniu po owulacji i jest wczesnym stadium ciąży.

Jedna trzecia kobiet doświadcza krwawienia zagnieżdżenia ale jest mylone z miesiączką, jak to się dzieje w tym samym czasie cyklu.

Kiedy Wszczepienie występuje?

W większości przypadków, implantacja ma miejsce około dziewięć dni po owulacji, ale czasami może to nastąpić już w ciągu siedmiu dni lub tak późno, jak 12 dni. Tak więc, jeśli owulacja odbywa się w 14 dniu po upływie okresu (średnia 28-dniowego cyklu), implantacja może wystąpić na 23. dzień.

Podczas owulacji, jajniki uwalniają jaja. Gdy plemniki wchodzi jajowodu, to zapładnia jaja w ciągu 12 do 24 godzin po owulacji. Zapłodnione jaja, znany jako zygoty, a następnie przemieszcza się w dół do jajowodu. W tym czasie, zygoty pomnaża się kilkakrotnie tworząc blastocysty, które wchodzi do jamy macicy u pięciu do sześciu dni po zapłodnieniu. To następnie wszczepia się do macicy w dzień lub dwa. Dlatego też, cały proces, od zapłodnienia implantacji trwa od sześciu do dziesięciu dni. Oznacza to implantacja następuje między 20 a 24thday swojego regularnego cyklu miesiączkowego.

Etapy implantacji:

Implantacja zarodka występuje na szóstym lub siódmym dniu po owulacji. Proces ten składa się z trzech etapów:

 • W pierwszym etapie zarodków mocowany do ściany macicy (okładzina jest endometrium). Ten wstępny etap procesu implantacji nazywa adplantation. Podczas tego etapu, zarodka około pięć do sześciu dni  [1] .
 • W drugim etapie, zapłodnione jajo przenika ściany macicy tak, że jest bezpieczny w macicy. Proces ten jest adhezja blastocysty na błonę śluzową macicy.
 • W trzecim etapie zarodków ostatecznie osadza głęboko wewnątrz ściany macicy. W tym momencie komórki jajowej znajduje się w jamie macicy, endometrium, jak rośnie, wnęka jest owinięty lepiej.

Objawy ciąży Wszczepienie:

Każda ciąża jest inna, a więc są objawy implantacji. Mogą też różnić się od pierwszej ciąży do kolejnych punktów. Niektóre kobiety nie zauważają żadnych objawów związanych z implantacją. Poniżej wymienione są możliwe objawy implantacji, które pomogą w potwierdzeniu ciąży.

1. krwawienie lub plamienie wszczepienia:

Jest to jeden z podstawowych objawów implantacji, a prawdopodobnie dokładna oznaką ciąży. Dzieje się tak, gdy płód osadza się w ścianie macicy. Tak więc, jeśli zauważy krwawienie lub plamienie światła przed rozpoczęciem okresu, nie trzeba się martwić.

Ale co krwawienie implantacji wyglądać? To różowawe, skąpe, a nie czerwone i ciężkie jak krwawienia z epoki. To nie jest spójna i nie tworzy skrzepy. Krwawienie może być włączony i wyłączony i trwa od kilku godzin do dwóch dni.

2. Implantacja skurcze:

Drugi objawem Po naniesieniu jest implantacja skurcze, które jest podobne do okresu skurcze. Jednak te skurcze są łagodniejsze i mniej bolesne. Więc, gdzie jest implantacja skurcze występują? Będziesz doświadczać ich w plecach i podbrzuszu i trwają kilka dni. Czasami są one związane z prowadzeniem skurczów w ścianie macicy. Jeśli skurcze są ciężkie i nie do zniesienia przez długi czas, wskazane jest, aby zobaczyć się z lekarzem.

3. Zmiany piersi:

Wkrótce po implantacji, twoje ciało zaczyna się zmieniać. Piersi ulegać zmianie czułości, takich jak ból i obrzęk. To z powodu zmieniających się poziomów hormonów żeńskich po zapłodnieniu. W niektórych przypadkach zmiany te są widoczne w czasie owulacji, jak tydzień po owulacji.

4. Zwiększona podstawowej temperatury ciała:

Podstawne temperatury ciała (BBT) jest wysoki w czasie implantacji i może być sposobem, w celu określenia ciąży. Nie możesz koniecznie śledzić temperaturę ciała, chyba że próbuje zajść w ciążę. Dlatego należy wykres dzienny temperaturę, i sprawdzić, czy jest ona rośnie. BBT wzrasta w czasie ze względu na rosnącą owulacji hormonem progesteronu pozostaje podwyższone, gdy występuje implantacji.

5. Częste oddawanie moczu:

Chęć oddania moczu wzrasta w ciągu tygodnia od implantacji. Twoje ciało przechodzi ogromne zmiany, aby zrobić miejsce dla dziecka. Zwiększony dopływ krwi do obszaru miednicy kładzie nacisk na pęcherz. To ciśnienie zwiększa parcia na mocz.

6. zachcianki spożywcze / awersja:

Jest to kolejny wybitny znak implantacji. Hormony produkowane w wyniku implantacji mają tendencję do zmiany lubi kobiece i antypatie do jedzenia. Można pragnąć żywności nie jadłem przed lub nie lubią pokarmy kiedyś kochał. Jednakże wszelkie pragnienia lub niechęci do jedzenia w ciągu siedmiu dni od owulacji nie można uznać za objaw implantacji.

7. Hot miga:

Są mniej typowe objawy implantacji i trwają przez około 15 minut w czasie implantacji. W trakcie implantacji, poziomy hormonów szybko zmieniać się powodując gorąca. Choć jest to niezgodne znak, można nadal traktować je w połączeniu z innymi objawami.

8. śluzu szyjkowego:

Wzrost poziomu progesteronu po implantacji powoduje szyjki do pęcznienia, zwiększenie przepływu krwi do niego. Dodatkowo, gruczoły powiększyć i hormony stymulują gruczołów wytwarzają śluz szyjki więcej. Śluz zawiera zatem trochę krwi, dlatego śluz szyjki macicy po zabiegu wygląda różowo lub brązowawy kolor.

Choć powyższe objawy może określić swoją ciążę, nie może być pewien, dopóki nie zrobić test. Ponadto należy pamiętać, że nie każda kobieta ma te objawy.

Jak sprawdzić, czy Twój Wszczepienie Czy sukces?

Jedynym sposobem, aby potwierdzić ciążę jest przez test ciążowy. Jeśli zauważysz żadnych plam, czyli krwawienie implantacji, odczekaj około trzech dni i wykonać test ciążowy. Im później podjąć próbę, tym większe są szanse na uzyskanie dokładnych wyników, jak zwiększyć poziom hCG.

Innym sposobem potwierdzania zagnieżdżenie się dzieje na USG, aby wiedzieć, czy embrion jest przymocowany do ściany macicy. Po trzech do czterech tygodni od implantacji, można zobaczyć płodu w macicy. Jednak USG może mieć negatywny wpływ na wrażliwą procesu implantacji i rozwoju płodu.

Doświadcza objawów, ale ma ujemny wynik testu?

Możesz być posiadające oznaki udanej implantacji, ale może skończyć się negatywnych wyników testów. Może to być z powodu niewystarczającej hormonu hCG. W niektórych przypadkach będzie to potrwać do dziesięciu dni po implantacji, aby mieć wystarczającą ilość hCG w organizmie dać pozytywne rezultaty. Dlatego, być optymistą i być cierpliwym.

Jak zwiększyć swoje szanse implantacji?

W dwa tygodnie po cyklu miesiączkowego są stresujące, jeśli planują zajść w ciążę. Podwyższony poziom stresu zapobiegać zapłodnieniu przez rozbicie poziomów hormonów. Dlatego trzeba wiedzieć, sposoby poprawy szanse udanej implantacji.

Poniżej przedstawiono praktyczne sposoby na dwa tygodnie czekać przyjemny:

1. Zrównoważona dieta dla zdrowych hormonalne poziomów i wyściółki macicy:

 • pokarmy bogate w błonnik promowania zdrowego poziomu estrogenów, metabolizm i trawienie. Jeść ciemne zielenie liściastych takich jak Collard, jarmuż lub buraków zieleni, zmielone nasiona lnu, namoczone nasiona i orzechy i produkty pełnoziarniste. Ma około 28 gramów błonnika dziennie.
 • Super żywność wspiera zdrowy poziom hormonalne. Obejmują olej kokosowy, olej z wątroby dorsza, jagody Goji (łopian większy) i maca (Lepidium meyenii) w diecie.
 • Wspierać zdrowy rozwój wyściółki macicy poprzez ciąży bezpieczne zioła i krew odżywcze pokarmów. Zużywają zioła, takie jak pokrzywa, hibiskusa, maliny i żółtych liści infuzji portach lub fragmentach. Krwi odżywcze pokarmy zawierają łososia, trawa karmione mięs, słonecznika i pestki dyni, spirulina i quinoa.
 • Zawierać pokarmy, które zwiększają swoją temperaturę ciała. Gdy poziom progesteronu podnieść temperaturę ciała również podnosi. Dlatego ciepłe łono to idealne środowisko do wspierania nowego życia. Spróbuj biorąc gulasze i zupy z niektórymi ocieplenie ziół, takich jak cynamon, imbir i cayenne.

2. Generowanie dobre uczucia:

Możesz mieć wysokie oczekiwania w ciągu dwóch tygodni czekać na dobre wieści. Jesteś przytłoczony oczekiwaniu i niepokoju. To może zwolnić hormonów stresu, które uniemożliwiają organizmowi z zajściem w ciążę.

Zachować zimną krew podczas tego okresu. Sen o zajście w ciążę, ale nie sprawiają, że twoja obsesja. Trzymaj się zajęty i podjąć zadania, które kochasz robić. Pozwoli to zachować swoje emocje pod kontrolą.

3. Przemyśleć o terapie naturalne, ziół i suplementów, które już zażywają:

Niektóre terapie naturalne wpłynie na macicę i tym samym uniemożliwić implantację. Unikać praktyk, takich jak olej rycynowy opakowaniach, na własny płodność masaż, masaż brzucha i Maya Radiant Womb oleju terapeutycznego. Wszystkie te terapie są w porządku przed owulacją, ale nie w czasie implantacji.

Można kontynuować akupunktury i programów ziołowych i suplementów witaminowych prenatalnych.

4. Weź wystarczająco dużo odpoczynku i pielęgnować siebie:

Czekając na swojej aktualności ciąży, można często obserwować siebie zaciskając szczęki, brzuch lub trzymając za ramię wysokie, które są oznaki stresu. Staraj się unikać myśli i pracy, które sprawiają, że czujesz stresujące. Mieć zdrowe środowisko w domu i pracy.

 • Idź spać wcześnie i drzemki w ciągu dnia.
 • Jeśli jesteś w biegu lub ciężkich ćwiczeń, przejście na szybki marsz lub płodności jogi.
 • Gniazdo macicy, co oznacza, sprawiają, że bezpieczne środowisko dla zapraszając dziecko.
 • Dostać masaż, poruszać się z twoich bliskich, planować spokojną wycieczkę.

5. Uwierz w siebie

Użytkownik nie może zajść w ciążę, jeśli wątpisz w swoje zdolności do rodzenia dziecka. Zmień swój wzorzec myślowy, i uwierzyć w siebie. Negatywne myśli mogą zmienić równowagę hormonalną, wpływając w ten sposób swoje szanse na zdrowe owulacji, implantacji i ciąży.

Pozytywne afirmacje, poradnictwo i medytacja pomoże Ci myśleć pozytywnie o swoim ciele i wnętrza. Jednak to nie wydarzy się w ciągu nocy. Więc być łagodny, podczas gdy przejście do pozytywnego podejścia.

Dlaczego Nienormalne Wszczepienie występuje?

W rzadkich przypadkach, niektóre kobiety mogą wystąpić zaburzenia implantacji, które prowadzi do utraty ciąży. Rzadkich warunki obejmują:

1. ciąża pozamaciczna:

Gdy zapłodnione jaja implanty zewnątrz szyjki macicy, nazywana jest ciąża pozamaciczna. Zazwyczaj implantacji występuje w jajowodzie gdy płód nie zejść do szyjki macicy. W procesie, może czasami dołączyć do jajnika lub brzucha. Ten rodzaj ciąży musi zostać rozwiązana medycznie, a to może prowadzić do ciężkiego krwawienia implantacji i pęknięcia. Jest zatem zmniejsza szanse poczęcia w przyszłości.

2. Hydatidiform mol:

Dzieje się tak wtedy, gdy szybko dzielące się blastocysty implanty do niezbędnego ściany macicy, ale nie rozwija się w pełni rozwiniętym zarodka. Zamiast zarodka, blastocysty zamienia się w nowotwór. mogą wystąpić wszystkie objawy ciąży, a nawet mogą się potwierdziły wyniki testu ciążowego z tytułu produkcji hCG przez komórki nowotworowe. Tylko ultradźwięki może określić obecność hydatidiform mol.

3. Problemy z łożyska:

Nieprawidłowości związane z łożyska są zależne od miejsca implantacji odbywa. Jeśli funkcja łożysko jest naruszone, ciąża nie będzie kontynuowana. Problemy łożysko doprowadzić do utraty ciąży, a wczesna utrata nazywa się poronieniem. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości łożyskowe później w ciąży, prowadzą one do przedwczesnego porodu, co powoduje komplikacje dla matki i dziecka.

Implantacja jest pierwszym krokiem w ciąży. To może być tak subtelne, że nie może sobie nawet sprawy, że to działo się wewnątrz ciała. Ale gdy chęć zajścia w ciążę jest wysoka, masz tendencję do korelowania każdej drobnej zmiany w organizmie podczas ciąży. Kluczem jest, aby nie zależało na wyniku albo rozczarowany, jeśli wynik jest ujemny. Kolejna miesiączka jest tuż za rogiem!

Popularne pytania

Jak długo trwa krwawienie implantacji trwać?

Implantacja krwawienie trwa od kilku godzin do dwóch dni. W rzadkich przypadkach może to trwać dłużej niż dwa dni. Długość zwykle zależy od ilości krwi, która jest uwalniana w procesie implantacji zarodka, a czas potrzebny dla organizmu, aby pozbyć się go.

Jak długo trwa wszczepienie skurcze?

Wszczepienie skurcze trwa pięć minut. W niektórych przypadkach, skurcze potrwa mniej niż pięć minut lub do dwóch dni.

Co skurcze implantacja ochotę?

Oni są jak światło nakłuwania lub ból ciągnięcie w dole brzucha i rozpocząć około tygodnia przed okresem jest należna. Niektóre kobiety mogą doświadczyć tylko pojedynczy epizod nim, podczas gdy inni będą mieli sporadyczne skurcze.

Jeżeli przydatne, nie zapomnij podzielić. Czy pisać je w komentarzach poniżej.