Ne zaman Do Bebekler Devrilme?

İlk kez üzerinde hareket ettirirken bebeğinizle birlikte mutlu zaman, genellikle kısa süre geri küçüğünüzün favori numaralarından birini olur üzere karın den yuvarlanan eğer bebek ve ailesi için, şaşırmayın hem bir sürpriz olarak gelir. Biliyor musunuz, normalde zaman bebek üzerinde rulo mi? büyüyen geri kucağında gücü ve boyun ile, bebek vücudunu hareket için yeni yollar keşfetmeye başlıyor, haddeleme dahil. alt değiştirme masasında ve tüm bu heyecan verici yeni hamle düşme veya başka tehlikelere yol açabileceği diğer yerlerde onu güvende tutmak için emin olun.

Ne zaman Do Bebekler Devrilme?

Bazı yenidoğan aslında onların ilk günlerinde uyku tek yüzüne atılır, ama çoğu bebek bağımsız ilk ay içinde yanlanna doğru yuvarlanmaya becerilerini yitirmektedirler. 4 aylıkken olarak, küçük bir çoğunlukla onun küçük şınav birinin istenmeyen sonucu sırasında ve aşırı karın aşağı pozisyondan sırtında kendini yukarı itmek için kollarını kullanmak için yeterli üst beden gücü gelişmiş olacaktır zaman tummy. (O bile en erken 3 ay olarak bu yeteneğini gösterme olabilir.) Eski, çoğu bebek göbek arkaya rulo değil, aynı zamanda ters back-to-göbek manevra sadece hakim olması 6 ay ile.

Sizin Bebek Rulo Üzerinde Yardım Nasıl

Bebeğiniz emin olma karın bol zaman onu büyük itiş devirmeye yönelik o gerekir sırtı, boyun ve kollarda gücünü inşa edilmesine yardımcı olur alır. Uyarının wakeful dönemlerde birkaç dakika kucağınıza genelinde bebek yüzü aşağı döşeme, erken ilk haftası olarak karın başlangıç ​​saati isteyeceksiniz. Bebeğin ilk ay ilerledikçe, küçük kaşif onu karın 15 ila 20 dakika (her zaman yakın gözetimi altında) her gün kadar ona yol çalışması yardımcı olur. bir ila beş dakikada herşeyin biteceğini – – bebeğiniz karnına olma konusunda gerçekten öfkeli olursa, karın kısa zaman oturumları ile başlamak ve daha uzun mide-çalıştır oturumlarına kademeli olarak inşa.

kabartan oyuncaklar ile bir etkinlik mat bebeğiniz üzerinde rulo öğrenmek yardımcı olmak için büyük bir motivasyon olduğunu. Onu kol gücü oluşturmak ve aynı zamanda bir yan rulo neden olabilir yardımcı olacak bazı “göbek yem” yakındaki yüzden bunun için ulaşabilir yerleştirmeyi deneyin. (Yarı yolda!) Onu geri nasıl yapıldığını sevgilinize göstermesine olanak tanır üzerine yanlamasına ve sonra taraftan nazik bir rulo Pratik – ya da birkaç haddeleme manevralar kendini göstermek için onunla yere yatsın.

Endişe What Not 

Bebeğiniz sırt ve arka karnına ila karnına haddeleme başladığında, o da geceleri beşiğinde üzerinde yuvarlanan başlar bulabilirsiniz. Uzmanlar onlar bütün gece o pozisyonda kalmak olmasa bile, sırtlarında uyku bebekler koymak devam etmeleri önerilir rağmen bu, endişe sebebi değildir. o kadar onun nefes tehlikeye pozisyonda hapsolmalannın ihtimalini azaltır – küçük bir onu karın üzerine rulo güç ve hareketlilik geliştirdi Çünkü, o da o uyuyor sorun hissedebilme yeteneğine geliştirdi. 6 aylıktan sonra, o bebek kapalı sivrilen önce 2 ve 4 ay arasında olduğu zaman zirveye çıkacak SIDS yüksek riskli aşamasında, geçmiş zamanda bu.

Eğer bebeğiniz karnına uyumak üzerinde yuvarlanan konusunda gerçekten endişeli iseniz, genişletilmiş kollarından biriyle sırtüstü veya yan beşiğinde küçük bir bırakmasını deneyebilirsiniz. o atarsa ​​Bu şekilde, göğsüne önünde kolundan yan dışarı üzerine olması daha olasıdır – ve sonra o bu onun altına o kolu tucks çünkü onu karın üzerine tam yuvarlanmaya biraz daha az muhtemel olacak.

Bütün bebekler kendi hızlarında üzerinde yuvarlanan gibi gelişimsel kilometre taşları vurmak ve kendi zamanında olduğunu da unutmayın. o bünyesinde bulunan veya üzerine geri almak için onun başının üzerinde kolunu sokmak nasıl anlamadan önce birçok hafta daha bebeğiniz onu sırtına onu önkollarındaki yukarı itme ve haddeleme asmak bulmadan karın zamanın haftalar alabilir ve verebilir onu göbek. Sadece ona tercihen bir battaniye veya yerde (ne yazık ki, kaçınılmaz ve) ara sıra kafa-Bonk yumuşatmasını bir hasır üzerinde, uygulama birçok fırsat verir. Ve o küçük bir nihayet onu ilk çevirme yaptığında övgü, amigoluk ve teşvik teklif çok emin olun.

Ne Bebek için Sonraki var

Bebek üzerinde yuvarlanan ve başını kaldırarak asmak girer girmez, o yakında oturuyor olacağım – ilk önce yardımsız senden bir yandan ile. Oradan o sürünerek başlayabilir, hatta ayakta ve daha sonra kendi ayakları üzerinde yürüyen geçin.