Můžu jíst Mussels během těhotenství?

Během těhotenství, je důležité jíst správné potraviny. To je pravda, a to nejen proto, že zdravá strava pomáhá zajistit vy i vaše dítě s živin, které potřebujete pro podporu své buněčné procesy, ale také proto, že vyhnout se některé potraviny pomáhá předcházet riziku vystavení toxinů a bakterií, které mohou poškodit vyvíjející se dítě. Mušle jsou v bezpečí během těhotenství za určitých podmínek. Nyní hovoříme o můžu jíst mušle během těhotenství?

Těhotenství zdraví

Existují dva důvody, proč je to důležité nevystavovat se ke zdrojům bakterií v průběhu těhotenství. První z nich je, že váš imunitní systém je mnohem méně aktivní v průběhu těhotenství – to pomáhá udržet vaše buňky z útočí na vaši rostoucí dítě, vysvětlete Drs. Michael Roizen a Mehmet Oz ve své knize „Vy: mít dítě.“ Druhým důvodem je, že některé bakterie může procházet placentou a poškození nebo zabít vyvíjejícího se plodu.

Mušle

Korýši mohou být zdrojem mnoha vitamínů a minerálních látek, stejně jako bílkoviny, ale mají také potenciál Harbor nebezpečné bakterie. Jedním z nejběžnějších bakterií v škeble, ústřice, mušle a jiných měkkýšů je Vibrio vulnificus, který je tyčovité bakteriální druhy, které jsou schopné přežít v vysoce slaného prostředí mořské vody. Vibrio je častou příčinou otravy jídlem z jíst syrové nebo nedostatečně tepelně měkkýše, vysvětluje web Informace pro spotřebitele SafeOyster.org.

Infekce Vibrio

Není známo, zda se bakterie Vibrio může procházet placentou, ale existuje mnoho dalších druhů bakterií, které způsobují otravu jídlem, které mohou zároveň fungovat, což znamená, že je to nejlepší, aby se zabránilo možnému riziku infekce Vibrio. V normálních, zdravých dospělých, Vibrio způsobuje gastrointestinální příznaky včetně průjmu a nevolnosti, ale u těhotných žen – vzhledem k jejich oslabeným imunitním systému – Vibrio infekce může být mnohem závažnější.

slávka Spotřeba

Mušle obvykle nejsou syrova, což znamená, že je méně pravděpodobné, že zdrojem infekce nebo nemoci z potravin, než surového pláště. Přesto AmericanPregnancy.org varuje, že pokud budete jíst mušle, je třeba se ujistit, že jsou dobře uvařené. Chcete-li být bezpečná, vařit mušle a další korýše do své skořápky otevřené, a zrušit všechny mušle, které nejsou otevřené na vlastní během vaření.

slávka Nutrition

S upozorněním, že slávky musí být dobře uvařené, jsou ve skutečnosti velmi dobrým zdrojem mnoha důležitých živin, vysvětluje v roce 1990 článek v „Journal of American dietní asociace.“ Stejně jako mnoho dalších měkkýšů a korýšů, jsou s vysokým obsahem bílkovin a minerálů zinku. Jsou také poměrně vysoký obsah železa, které potřebujete během těhotenství zvýšit objem krve. A konečně, slávky jsou s nízkým obsahem tuku, což je srdce zdravé.