Můžu jíst jogurt během těhotenství?

Pokud jste těhotná, budete pravděpodobně často najít sami zvědaví, zda určitá potravina, která obvykle jíst – nebo-li chuť teď, že jste těhotná – je to bezpečné. Jogurt je příklad potraviny, které v rámci určitých omezení, je nejen bezpečné jíst, ale také zdravotní výhody pro vás a vaše dítě.

Jaký je jogurt

Jogurt je fermentovaný mléčný výrobek, vyrobený při mléko se kultivuje s určitými bez škodlivých bakterií, jako je Lactobacillus acidophilus. Tyto bakterie strávit cukr v mléce – konkrétně, že trávení laktózy – energie, vysvětlit Drs. Reginald Garrett a Charles Grisham ve své knize „Biochemie“. Když lidé tráví cukru, dělají odpadků oxid uhličitý a vodu, za běžných podmínek. Jogurt bakterie místo toho, aby kyselina mléčná, která reaguje s proteiny v mléce, produkovat kyselou chuť a krémovou texturu.

jogurt Nutrition

Jogurt, protože je vyroben z mléka a mléčných výrobků, má všechny nutriční výhody mléka a ještě něco navíc. Jako mléko, jogurt s vysokým obsahem vápníku, které potřebujete, pokud jste těhotná, protože jste dodávat svůj rostoucí dítě s vápníkem pro růst kostí, vysvětlit Heidi Murkoff a Sharon Mazel ve své knize „Co očekávat, když jste očekával. ” Jogurt obsahuje rovněž protein, který vás a vaše dítě používat pro růst nových buněk, a mnoho vitamínů.

Probiotika

Bakterie v jogurtu jsou neškodné pro člověka: Nemohou způsobit infekci. Ve skutečnosti jsou tyto bakterie ve skutečnosti pomáhají trávicí funkci, a proto jsou někdy nazývány „probiotika.“ Během těhotenství, váš trávicí trakt zpomaluje zvýšit množství výživy k dispozici své dítě, vysvětlete Murkoff a Mazel. To může zvýšit riziko vzniku zácpy, což může zvýšit riziko vzniku hemoroidů. Jíst jogurt pomáhá udržet vaše trávení pravidelná.

obavy

Existují dva druhy jogurtu, aby se zabránilo v průběhu těhotenství. Zaprvé proto, že váš imunitní systém není tak funkční jako to obvykle znamená, vyhnout jogurt vyrobený s nepasterizovaného mléka a mléčných výrobků, na vědomí, Drs. Michael Roizen a Mehmet Oz ve své knize „Vy: mít dítě.“ Tento jogurt může obsahovat škodlivé bakterie. Za druhé, vyhnout se plnotučné jogurty a jiné full-mléčné: Tyto zdroje mlékárny mají příliš mnoho nasycených tuků, což je srdce nezdravé a může vést k nadměrné tělesné hmotnosti těhotenství.

Důležité informace

Celkově lze říci, jogurt je dobrým doplňkem k vašemu těhotenství dietu. Z nízkou nebo netučného mléčného zdroje, může pomoci zajistit vaše každodenní požadavky na bílkoviny a několik vitaminů a minerálních látek, a také poskytují energii. Mnoho kupovaný značky obsahují velké množství přidaného cukru nebo kukuřičného sirupu, takže pokud se snažíte, aby se zabránilo získat příliš velkou váhu v průběhu těhotenství, možná budete chtít koupit bílý jogurt a osladit vaší chuti s ovocem nebo medem.