Můžete jíst krevety v průběhu těhotenství?

Těhotenství s sebou přináší řadu změn ve vašem těle, a také ve vaší stravě! Vaše oblíbené potraviny najednou tabu, a můžete být požádáni, aby dočasně vzdát některé hodně-miloval hlad.

Můžete jíst krevety v průběhu těhotenství? Netrapte. Jedná se o nezbytný krok, který je třeba brát každý těhotné ženy, protože je třeba na hodinu je, aby správný výběr potravin, aby se přispělo k podpoře růstu vašeho dítěte.

Pokud jste tak dosud neučinily, že už odložil seznam potravin, které mají dodat, a těmi, aby nedošlo během následujících několika týdnů, a pokud nevíte jak dál s pochybnostmi o plody moře, tady je něco, co vám pomůže třídit.

Je bezpečné jíst krevety v průběhu těhotenství?

Můžete být v pokušení vychutnat ty máslo česnek krevety, ale čekat … jsou krevety opravdu bezpečné pro lidskou spotřebu během těhotenství?

Pojďme dát špatnou zprávu jako první. Téměř všechny druhy mořských plodů jsou nejlepší se vyhnout v průběhu těhotenství. Mořské plody na rozdíl od bytí dobrým zdrojem bílkovin tuků a minerálů, které jsou nezbytné pro normální růst vašeho plodu, ale také přicházejí zabalené s škodlivých toxinů.

Proč krevety je lépe se vyhnout v těhotenství?

Znečištění vody způsobilo zvýšení hromadění toxických látek v mořském životě, což konzumace mořských živočichů problematičtější než dříve.

 • Je vhodné, aby se zabránilo náročné mořské plody podávané v restauracích během těhotenství. Vzhledem k tomu, že jsou více pravděpodobné, že budou nedovařené a nesmí být připraven v čistém prostředí jako doma.
 • Pokud jste si jisti, že krevety, které jste zakoupili, jsou z bezpečného zdroje sladké vody, můžete ji konzumovat občas co si vyžádá stanovisko vašeho poskytovatele zdravotní péče.

Rizika jíst krevety během těhotenství

Náročné krevety, zejména syrové krevety je velmi škodlivé v průběhu těhotenství, a je myšlenka být spojován s celou řadou zdravotních rizik including-

 • Konzumovat syrové krevety mohou představovat riziko vzniku potravinových otrav. Jako surový mořských plodů má tendenci obsahovat určité parazity, které by mohly poškodit trávicí systém.
 • Mořské plody obsahují vysoké koncentrace toxických látek, jako je rtuť, která je považována za vliv na vývoj nervového systému vašeho dítěte.
 • Krevety získané ze znečištěných oblastí řek a jezer také obsahují vysoké koncentrace polychlorovaných bifenylů, což může rovněž představovat zdravotní riziko pro Vaše dítě.
 • kontaminaci Listeria je možné i na konzumaci syrových krevet, které mohou způsobit smrtelné otravy krve a jiných infekcí do svého plodu. 

Jak jíst krevety Bezpečně během těhotenství

Ačkoli to je nejlepší se vyhnout konzumaci krevety v průběhu těhotenství, pokud lékař je v pořádku s myšlenkou, můžete ji konzumovat příležitostně. Zde je několik způsobů, jak můžete konzumovat krevety bezpečně během těhotenství a minimalizovat případné zdravotní riziko pro váš plod.

 • Ujistěte se, že budete vařit krevety dobře. Většina krevety zčervená při vaření dokonale, a těla obvykle obrací perlový a neprůhledné.
 • Vaření krevety dokonale zajistí, že všichni potenciální infekce způsobující prostředky budou zabiti.
 • Je také vhodné, aby zmrazit krevety 24 hodin před vařením it- to také zabít dobrý počet organismů.
 • Solení a moření krevety je také pravděpodobné, aby to bezpečnější konzumovat.
 • Můžete také zvážit náročné uzené krevety po konzultaci s lékařem.
 • Pokud vaření pokrm do trouby, nechte jej zůstat v zbytkového tepla po dobu několika minut dokonce i poté, co je vařené.
 • Je to také dobrý nápad, aby si vybrat z čerstvých surovin pro vaše jídlo během těhotenství. Konzervované potraviny balení v mnoha konzervační látky, které by mohly být také škodlivé pro vaše dítě.

Doufáme, že tento článek pomůže aby jste správné rozhodnutí, pokud jde o výběru vašeho jídla během těhotenství.

Jak si můžete odvodit z výše uvedené údaje, existuje spousta potenciálně nebezpečných zdravotních rizik spojených s konzumací krevet, a to je nejlepší se vyhnout konzumaci během těhotenství.