Można jeść ostrygi Podczas ciąży?

W czasie ciąży, niektóre pokarmy, które są bezpieczne w normalnych okolicznościach stają się szkodliwe. Wiele kobiet w ciąży może być zaniepokojony dodanie pewnych pokarmów do diety, gdy spodziewa się, i ostrygi są jednym z nich. Ale można jeść ostrygi w czasie ciąży?

Ostrygi są wyśmienity przysmak i może to być nawet jeden z twoich ulubionych potraw kiedykolwiek. Ale są ostrygi podczas ciąży uważane za bezpieczne?

Ponieważ na tym etapie swojego życia, jesteś odpowiedzialny za siebie i dla dziecka w swoim łonie. Dlatego zdrowy styl życia jest nawet bardziej istotne w tym momencie. Tak, aby oczyścić swoje wątpliwości dotyczące zużycia ostrygi tutaj jest nasz mały poradnik dla Ciebie.

Korzyści ostryg

Ostrygi są uważane być pakowane z wielu składników odżywczych, a ich zużycie Uważa się, że wiele korzyści dla zdrowia. Niektórzy z nich są:

  • Ostrygi są niskokaloryczne, co czyni je idealnym wyborem dla tych, którzy próbują utrzymać swoją wagę w ryzach.
  • Ostrygi są również niską zawartość tłuszczu i bogate w białko. W rzeczywistości są one doskonałym źródłem białka chude być dodawane do diety raz na jakiś czas.
  • Ostrygi są doskonałym naturalnym źródłem cynku. Tylko część 3 uncje jest uważana zawierać 67 mg cynku, który jest jednym z wielu ważnych składników mineralnych potrzebnych podczas ciąży.
  • Ostrygi są również dobre dla serca. Zawierają one ważne zdrowych minerały, takie jak kwasy tłuszczowe omega 3, magnezu, potasu i witaminy E, z których jak się uważa, zmniejszenie zapalenia i zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Choć ostrygi są pakowane z wielu korzyści zdrowotnych, które mogą być korzystne dla kobiet w ciąży, lekarze sugerują ograniczenie zużycia tego morza. Czemu?

Dlaczego Limit odżywianie Ostrygi w czasie ciąży?

Reguła kciuka, aby wdrożyć do bezpiecznego odżywiania w czasie ciąży, jest unikanie spożywania jakiegokolwiek mięsa zwierzęcia, które surowo. Pod gotowane lub surowe mięso uważa się zawierać wiele bakterii, które mogą prowadzić do infekcji, a czasami może przekroczyć swoją barierę łożyskową, kładąc swoje rosnące dziecko na niebezpieczeństwo.

 • Kobiety w ciąży mają tłumione układu odpornościowego i ostrygi (surowe) są uważane za jedną z najczęstszych przyczyn związanych z owoców morza, zatrucie pokarmowe. Surowe ostrygi w czasie ciąży, w żadnych okolicznościach, nie jest korzystne.
 • Zgodnie z gotowanych ostryg może powodować problemy żołądkowo-jelitowe, a także może prowadzić do poważnych infekcji dla Twojego rozwijającego się płodu. W rzeczywistości, to jest również uważany powodować uszkodzenia neurologiczne i poronienie.
 • Gotowane ostrygi, z drugiej strony, mają wiele korzyści dla zdrowia i może być umiarkowanie korzystny być spożywane w czasie ciąży.

Jak spożywać ostrygi w czasie ciąży?

Dietetycy i specjaliści zalecają spożywania ostryg w umiarkowanych ilościach w czasie ciąży.

 • Surowe ostrygi należy unikać za wszelką cenę; jednak gotowane ostrygi można zjeść raz na jakiś czas w drugim trymestrze ciąży.
 • FDA zaleca ograniczenie ilości owoców morza w czasie ciąży, jak wiele ryb i innych owoców morza zawierają toksyczne związki chemiczne, które powodują szkody dla rozwijającego się dziecka.
 • Wskazane jest również, aby unikać spożywania ostryg w pierwszym i trzecim trymestrze.
 • Upewnij się, że wszystkie ostrygi, które spożywają są w pełni gotowane (najlepiej pod nadzorem) i mają mocną teksturę.
 • Jest to również dobry pomysł, aby spożywać ostrygi i inne owoce morza lub białek zwierzęcych w postaci ich świeżego zamiast przechowując je w lodówce przez kilka dni.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do spożywania ostryg w czasie ciąży, odwiedź swojego lekarza. Owoce morza mogą również wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, więc jeśli zostały biorąc jakieś suplementy lub leki, może chcesz dyskutować to najpierw z lekarzem.