Można jeść krewetki w czasie ciąży?

Ciąża powoduje szereg zmian w organizmie, a także w diecie! Twoje ulubione potrawy nagle stają się tabu, a użytkownik może zostać poproszony, aby tymczasowo zrezygnować niektóre ukochany munchies.

Można jeść krewetki w czasie ciąży? Nie denerwować. Jest to niezbędny krok, który ma być podjęte przez każdą kobietę w ciąży, ponieważ potrzeba na godzinę jest podejmowanie właściwych wyborów żywieniowych, aby wspomóc rozwój dziecka.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, że już odłożył listę żywności do dodawania i tych, których należy unikać podczas tych kilku tygodni, a jeśli utkniesz z wątpliwości co do owoców morza, oto coś, aby pomóc Ci sortowane.

Jest to bezpieczne do jedzenia Krewetki w czasie ciąży?

Można ulec pokusie, aby smakować te krewetki masłem czosnkowym, ale czekać … krewetki są naprawdę bezpieczne do spożycia w czasie ciąży?

Dajmy ci złe wieści pierwszy. Prawie wszystkie formy owoce morza są najlepiej unikać w czasie ciąży. Owoce morza oprócz bycia dobrym źródłem tłuszczów białka i składników mineralnych, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojego płodu, ale także pochodzą mnóstwo szkodliwych toksyn.

Dlaczego krewetki, których należy unikać w czasie ciąży?

Zanieczyszczenie wody spowodował wzrost akumulacji substancji toksycznych w życie morskie, co sprawia, że ​​spożywanie owoców morza bardziej problematyczne niż wcześniej.

 • Wskazane jest, aby unikać spożywania owoców morza serwowane w restauracji w czasie ciąży. Ponieważ są one bardziej prawdopodobne, aby być niedogotowane i nie mogą być wytwarzane w czystych warunkach jak w domu.
 • Jeżeli jesteś pewien, że krewetki są już zakupione z bezpiecznego źródła wody słodkiej, można spożywać go od czasu do czasu, po zasięgnięciu opinii swojego lekarza.

Ryzyko jedzenia Krewetki w czasie ciąży

Spożywanie surowych krewetek, zwłaszcza krewetki jest bardzo szkodliwe w czasie ciąży, a uważa się wiązać z szeregiem zagrożeń dla zdrowia including-

 • Spożywanie surowych krewetek może stwarzać ryzyko zatruć pokarmowych. Jako surowiec owoce morza zazwyczaj zawierają pewne pasożyty, które mogłyby szkodzić układ trawienny.
 • Owoce morza zawiera wysoki poziom toksycznych substancji, takich jak rtęć, który jest uważany wpływa na rozwój układu nerwowego dziecka.
 • Krewetki uzyskane z zanieczyszczonych rzek i jezior zawierać również wysoki poziom polichlorowanych bifenyli, które również mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka.
 • zanieczyszczenia Listeria jest również możliwe na spożycie surowych krewetek, które mogą spowodować śmiertelną zatrucie krwi i innych infekcji do swojego płodu. 

Jak jeść krewetki Bezpiecznie w czasie ciąży

Choć najlepiej jest unikać spożywania krewetki w czasie ciąży, jeśli lekarz jest w porządku z pomysłem, można je spożywać sporadycznie. Oto kilka sposobów, można spożywać krewetki bezpiecznie w czasie ciąży i zminimalizować ewentualne ryzyko dla zdrowia Twojego płodu.

 • Upewnij się, że gotować krewetki dobrze. Większość krewetki zmienią kolor na czerwony, gdy doskonale ugotowane, a miąższ zazwyczaj okazuje perłowy i nieprzejrzysty.
 • Gotowanie krewetki idealnie zapewni, że wszystkie potencjalne czynniki powodujące zakażenie zostanie zabity.
 • Jest to również dobry pomysł, aby zamrozić krewetki 24 godziny przed gotowaniem it- to również zabić dużą liczbę organizmów.
 • Solenia i marynowania krewetki jest również prawdopodobne, aby to bezpieczniej jest spożywać.
 • Można również rozważyć spożywanie wędzone krewetki po konsultacji z lekarzem.
 • Jeśli gotujesz swoje danie w piekarniku, niech pozostanie w ciepło resztkowe przez kilka minut, nawet po to jest gotowane.
 • Jest to również świetny pomysł, aby wybrać świeże produkty do posiłków w czasie ciąży. Konserwy pakować w dużo konserwantów, które mogą być również szkodliwe dla dziecka.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci podjąć właściwą decyzję, jeśli chodzi o wybór żywności w czasie ciąży.

Jak można wywnioskować z informacji podanej powyżej, istnieje wiele potencjalnie niebezpiecznych zagrożeń dla zdrowia związanych ze spożywaniem krewetek i najlepiej jest unikać spożywania go w czasie ciąży.