Môžete jesť ustrice počas tehotenstva?

Počas tehotenstva, niektoré potraviny, ktoré sú bezpečné za normálnych okolností stať škodlivými. Mnoho tehotných žien môže mať obavy o pridanie niektorých potravín do svojho jedálnička, zatiaľ čo očakával, a ustrice sú jedným z nich. Ale môžete jesť ustrice počas tehotenstva?

Ustrice gurmán pochúťka, a to môže byť aj jeden z vašich obľúbených jedál vôbec. Ale sú ustrice počas tehotenstva považované za bezpečné?

Ako v tejto fáze svojho života, ste zodpovední za seba a pre dieťa vo svojom lone. Preto je zdravý životný štýl je ešte dôležitejšie v tejto dobe. Takže, vymazať vaše pochybnosti o spotrebe ustríc tu je náš malý sprievodca pre vás.

výhody ustríc

Ustrice sú myšlienka byť zabalený s mnohými živín a ich spotreba je veril mať mnoho zdravotných výhod. Niektoré z nich sú:

  • Ustrice sú málo kalórií, čo je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa snažia udržať svoju váhu pod kontrolou robí.
  • Ustrice sú tiež s nízkym obsahom tuku a bohaté na bielkoviny. V skutočnosti, oni sú ideálne štíhle zdrojom bielkovín, ktoré majú byť pridané k strave raz za čas.
  • Ustrice sú vynikajúcim prírodným zdrojom zinku. Len 3 oz časť je myšlienka obsahovať 67 mg zinku, ktorý je jedným z mnohých dôležitých minerálov potrebných počas tehotenstva.
  • Ustrice sú tiež dobré pre vaše srdce. Obsahujú dôležité zdravé minerály vrátane omega 3 mastných kyselín, horčíka, draslíka a vitamínu E, z ktorých všetky sa predpokladá, že zníženie zápalu a znižujú riziko srdcových ochorení.

Kým ustrice sú balené s mnohými zdravotných výhod, ktoré môžu byť prínosné pre tehotné ženy, lekárski odborníci navrhujú obmedziť spotrebu tejto morské plody. Prečo?

Prečo Limit jesť ustrice počas tehotenstva?

Pravidlo palca, realizovať bezpečné jesť počas tehotenstva, je vyhnúť náročné akékoľvek zvieracie mäso, ktoré je surové. Pod varené alebo surové mäso je myšlienka, že obsahuje mnoho baktérií, ktoré môžu viesť k infekciám a niekedy môže prekročiť svoj placentárnu bariéru, čím vaše rastúce dieťa v ohrození.

 • Tehotné ženy majú potlačený imunitný systém a ustrice (suroviny) sú považované za jednu z najčastejších príčin otravy jedlom morských súvisiace. Surové ustrice v priebehu tehotenstva, za žiadnych okolností, je non-výhodnejšie.
 • Pod varené ustrice môže spôsobiť zažívacie ťažkosti a môže tiež viesť k závažným infekciám vášho vyvíjajúceho sa plodu. V skutočnosti, to je tiež myšlienka spôsobiť neurologické poškodenia a potrat.
 • Varené ustrice, na druhej strane, majú mnoho zdravotných výhod, a môže byť mierne priaznivý, ktoré sa spotrebujú počas tehotenstva.

Ako konzumovať ustrice počas tehotenstva?

Výživu a odborníci odporúčajú konzumáciu ustríc v moderovanie počas tehotenstva.

 • Surové ustrice je potrebné sa vyhnúť za každú cenu; Avšak, varené ustrice môžete vychutnať každý raz za čas počas druhého trimestra tehotenstva.
 • FDA odporúča obmedziť množstvo morských plodov v priebehu tehotenstva ako veľa rýb a ďalších morských produktov obsahujú toxické chemikálie, ktoré poškodiť vyvíjajúci sa dieťa.
 • Je tiež vhodné, aby sa zabránilo náročné ustrice počas prvého a tretieho trimestra.
 • Uistite sa, že všetky ustrice, ktoré konzumujú plne varené (najlepšie pod dohľadom) a majú pevnú štruktúru.
 • Je to tiež dobrý nápad konzumovať ustrice a iné morské plody alebo živočíšnych bielkovín v ich čerstvého podobe namiesto ich uloženie v chladničke niekoľko dní.

Ak máte akékoľvek obavy týkajúce sa konzumácie ustríc v priebehu tehotenstva, navštíviť svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Morské plody môžu tiež interagovať s niektorými liekmi, takže ak užívate nejaké doplnky alebo lieky, možno budete chcieť poradiť so svojím lekárom.