Môžete jesť krevety v priebehu tehotenstva?

Tehotenstvo so sebou prinášajú rad zmien vo vašom tele, a tiež vo vašej strave! Vaše obľúbené potraviny naraz tabu, a môžete byť požiadaní, aby dočasne vzdať niektoré veľa-miloval hlad.

Môžete jesť krevety v priebehu tehotenstva? Netrápte. Ide o nevyhnutný krok, ktorý treba brať každý tehotné ženy, pretože je potrebné na hodinu je, aby správny výber potravín, aby sa prispelo k podpore rastu vášho dieťaťa.

Ak ste tak ešte neurobili, že už odložil zoznam potravín, ktoré majú dodať, a tými, aby nedošlo v priebehu nasledujúcich niekoľkých týždňov, a ak neviete ako ďalej s pochybnosťami o plody mora, tu je niečo, čo vám pomôže triediť.

Je bezpečné jesť krevety v priebehu tehotenstva?

Môžete byť v pokušení vychutnať tie maslo cesnak krevety, ale čakať … sú krevety naozaj bezpečné pre ľudskú spotrebu počas tehotenstva?

Poďme dať zlú správu ako prvý. Takmer všetky druhy morských plodov sú najlepšie sa vyhnúť v priebehu tehotenstva. Morské plody na rozdiel od bytia dobrým zdrojom bielkovín tukov a minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre normálny rast vášho plodu, ale tiež prichádzajú zabalené s škodlivých toxínov.

Prečo krevety je lepšie sa vyhnúť v tehotenstve?

Znečistenie vody spôsobilo zvýšenie hromadeniu toxických látok v morskom živote, čo konzumácia morských živočíchov problematickejšie ako predtým.

 • Je vhodné, aby sa zabránilo náročné morské plody podávané v reštauráciách počas tehotenstva. Vzhľadom k tomu, že sú viac pravdepodobné, že budú nedovarené a nesmie byť pripravený v čistom prostredí ako doma.
 • Ak ste si istí, že krevety, ktoré ste zakúpili, sú z bezpečného zdroja sladkej vody, môžete ju konzumovať občas čo si vyžiada stanovisko vášho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Riziká jesť krevety počas tehotenstva

Náročné krevety, najmä surové krevety veľmi škodlivé v priebehu tehotenstva, a je myšlienka byť spájaný s celou radou zdravotných rizík including-

 • Konzumovať surové krevety môžu predstavovať riziko vzniku potravinových otráv. Ako surový morských plodov má tendenciu obsahovať určité parazity, ktoré by mohli poškodiť tráviaci systém.
 • Morské plody obsahujú vysoké koncentrácie toxických látok, ako je ortuť, ktorý je považovaná za dopad na vývoj nervového systému vášho dieťaťa.
 • Krevety získané zo znečistených oblastí riek a jazier tiež obsahujú vysoké koncentrácie polychlórovaných bifenylov, ktoré môžu tiež predstavovať zdravotné riziko pre Vaše dieťa.
 • kontaminácii Listeria je možné aj na konzumáciu surových kreviet, ktoré môžu spôsobiť smrteľné otravy krvi a iných infekcií do svojho plodu. 

Ako jesť krevety Bezpečne počas tehotenstva

Hoci to je najlepšie sa vyhnúť konzumácii krevety v priebehu tehotenstva, ak lekár je v poriadku s myšlienkou, môžete ju konzumovať príležitostne. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete konzumovať krevety bezpečne počas tehotenstva a minimalizovať prípadné zdravotné riziko pre váš plod.

 • Uistite sa, že budete variť krevety dobre. Väčšina krevety sčervená pri varení dokonale, a tela obvykle obracia perlový a nepriehľadné.
 • Varenie krevety dokonale zaistí, že všetci potenciálni infekcia spôsobujúca prostriedky budú zabití.
 • Je tiež vhodné, aby zmraziť krevety 24 hodín pred varením IT- to tiež zabiť dobrý počet organizmov.
 • Solenie a morenie krevety je tiež pravdepodobné, aby to bezpečnejšie konzumovať.
 • Môžete tiež zvážiť náročné údené krevety po konzultácii s lekárom.
 • Ak varenie pokrm do rúry, nechajte ho zostať v zvyškového tepla po dobu niekoľkých minút dokonca aj potom, čo je varené.
 • Je to tiež dobrý nápad, aby si vybrať z čerstvých surovín pre vaše jedlo počas tehotenstva. Konzervované potraviny balenie v mnohých konzervačné látky, ktoré by mohli byť tiež škodlivé pre vaše dieťa.

Dúfame, že tento článok pomôže aby ste správne rozhodnutie, pokiaľ ide o výbere vášho jedla počas tehotenstva.

Ako si môžete odvodiť z vyššie uvedené údaje, existuje veľa potenciálne nebezpečných zdravotných rizík spojených s konzumáciou kreviet, a to je najlepšie sa vyhnúť konzumácii počas tehotenstva.