Kiedy niemowląt Roll Over?

Szczęśliwy czas z dzieckiem, a wywrócenie po raz pierwszy zwykle zaskakuje zarówno dla dziecka i rodziców, nie zdziw się, jeśli toczenia od brzuszka do tyłu szybko staje się jednym z Twojego maleństwa ulubione sztuczki. Czy wiesz, normalnie kiedy to dziecko przewrócić? Z rosnącej siły w ramionach, plecach i szyi, dziecko zaczyna odkrywać nowe sposoby na przeniesienie jej ciało, walcówka włączone. Pamiętaj, aby zapewnić jej bezpieczeństwo na stole zmienia i w innych miejscach, gdzie wszystkie te ekscytujące nowe ruchy mogą spowodować spadek lub innego zagrożenia.

Kiedy niemowląt Roll Over?

Niektóre noworodki rzeczywiście toczą się na jednej stronie, aby spać w swoich pierwszych dni, ale większość dzieci zdają się tracić zdolność do roli na swoich stronach niezależnie ciągu pierwszego miesiąca. Przez 4 miesiące życia, Twoje dziecko będzie opracowali wystarczającą wytrzymałość górnej części ciała do korzystania ramiona do napędzania się w górę i w ciągu od pozycji brzucha w dół do jej pleców, zazwyczaj jako niezamierzony skutek jednego z jej mini pompek w czasie czas leżaczkowania. (Ona może nawet wykazać tę umiejętność już w 3 miesiące). Przez 6 miesięcy, większość dzieci opanowali nie tylko brzuch roll-to-back, ale też na odwrót z powrotem do brzucha manewru.

Jak pomóc dziecku przewrócić

Upewniając się, że dziecko dostaje mnóstwo czasu brzucha pomaga jej budować siłę w plecach, szyi i ramion, które ona będzie potrzeba dla wielki push przewrócić. Będziemy chcieli, aby rozpocząć czas brzuszek już w pierwszym tygodniu, kładąc swoje niemowlę zakrytą całej kolanach przez kilka minut podczas okresów czuwający alarmowych. Jako pierwszy miesiąc dziecka postępuje, pomóc jej mały odkrywca pracować aż do 15 do 20 minut na jej brzuch codziennie (zawsze pod czujnym okiem). Jeśli dziecko jest naprawdę oburzony byciu na brzuchu, zacznij od krótszych sesjach raz brzuch – jeden do pięciu minut rade – i budować stopniowo do dłuższych sesji brzuszek-play.

Mata aktywność z kuszących zabawek jest wielka motywacja dla pomagając dziecku nauczyć się przewrócić. Spróbuj umieścić jakiś „haczyk brzucha” w pobliżu, więc może ona dotrzeć do niego, który pomoże jej zbudować siłę ramienia, a także może spowodować rolki bocznej. (W połowie drogi!) Praktykowanie delikatnego rolki z boku na bok, a potem na plecy pozwala pokazać swoje kochanie, jak to się robi – albo dostać się na podłodze z nią popisywać się kilkoma ruchami Rolling siebie.

Jak się nie martwić 

Gdy dziecko zaczyna toczenia z brzucha na plecy i od tyłu do brzucha, może się okazać, że ona zacznie przewraca w swoim łóżeczku w nocy też. To nie jest powodem do niepokoju, choć eksperci nie zalecają nadal umieścić dzieci do snu na plecach, nawet jeśli nie pozostać w tej pozycji przez całą noc. Ponieważ Twoje dziecko opracowała siłę i mobilność, aby rzucić się na jej brzuchu, ona również rozwinął zdolność do wyczuwania kłopotów, gdy ona śpi – co oznacza, że ​​jest znacznie mniej prawdopodobne, aby stać się uwięzione w miejscu, gdzie jej oddech jest zagrożona. Po 6 miesiącach życia, ona także poza etap wysokiego ryzyka SIDS, które szczyty gdy dziecko jest od 2 do 4 miesięcy przed zwężająca się.

Jeśli jesteś naprawdę martwi się o dziecko przewraca się do snu na brzuchu, możesz spróbować ułożeniu maleństwo w kołysce na plecach lub na boku z jednym z jej rękoma. W ten sposób, jeśli ona rzuca to bardziej prawdopodobne, aby być na stronie z jej ramienia na zewnątrz z przodu klatki piersiowej – a potem będzie nieco mniej prawdopodobne, aby w pełni toczyć na brzuchu, ponieważ wkłada tę rękę pod nią.

Pamiętaj też, że wszystkie dzieci hit etapów rozwojowych jak wywrócenie się we własnym tempie, w swoim czasie. To może potrwać kilka tygodni czasu brzuch zanim dziecko dostaje zawiesić winduje na jej przedramionach i walcowania na plecach, a wiele tygodni więcej, zanim ona domyśla się, jak schować rękę pod jej ciała lub nad głową przywrócić na niej brzuszek. Wystarczy dać jej mnóstwo możliwości uprawiania, najlepiej na kocu lub macie, która będzie amortyzować sporadyczne (i, niestety, nieuniknione) kubek-Bonk na podłodze. I upewnij się, że oferują wiele pochwały, doping i zachęty, gdy Twoje dziecko w końcu sprawia, że ​​jej pierwszy klapki.

Co dalej dla dziecka

Po dziecko dostaje zawiesić wywrócenie i podnosząc głowę, ona będzie wkrótce na siedząco – pierwszy z ręką z wami, potem samodzielnego. Stamtąd może ona rozpocząć przeszukiwania, a nawet przejść do pozycji stojącej, a potem idzie na własnych nogach.