Kas see on ohutu süüa tuunikala raseduse ajal? See on tervislik toit.

Muidugi võid süüa tuunikala samas raseduse, kuid püüdke piirata tuunikala süüa raseduse ajal. Sama kehtib, kui olete rinnaga või püüdnud last.


See on soovitatav, et sa sööd rohkem kui pärast iga nädal:

  • nelja keskmise suurusega purki tuuni (koos kurnati kaalust 140g või 5oz, mahuti kohta) või
  • kaks värsket tuunikala praed (kaaluga umbes 170g või 6oz, toores või 140g kui keedetud)

Taolised piirangud on, et tuunikala sisaldab elavhõbedat, mis ei kahjusta, aga liiga palju see võib kahjustada teie lapse arendamisel närvisüsteemi. Tuna võivad sisaldada ka keskkonna saasteaineid nagu dioksiinid ja polüklooritud bifenüülid (PCB). Kui süüakse üle pika aja, need võivad koguneda keha, ja see võib segada beebi arengut.

Siiski värske tuunikala on rasvane kala, mis on väga toitumisalane kasu, kui te jäävad eespool suunised.

On oluline teha vahet värske tuunikala ja konserveeritud tuunikala. Kuigi mõlemad on trahvi süüa lubatud piiridesse, värske tuunikala on palju parem teile ja teie lapsele. See on pakitud valgu, vitamiinide ja mineraalide poolest ning on hea allikas oluline omega-3 rasvhappeid, mis on olulised lapse aju arengut.

Tuunikonservid on ikka tubli mõõdukalt, kuid on vähem omega-3 rasvhappeid kui värske tuunikala tõttu konserveerimisprotsessis. Kui te otsustate minna konserveeritud tuunikala, otsida üks ilma lisatud soola. Sa võiksid ka loputada tuunikala paar minutit, et veelgi vähendada naatriumi sisu.

Just nagu tuun ja muud rasvase kala võib sisaldada sama keskkonna saasteained. See on soovitatav, et te ei söö rohkem kui kaheks osaks mis tahes rasvase kala nädalas, kui oled rase. Nii et kui olete tõmmatud mõned maitsev lõhe, sardiinid või makrell, peate veelgi piirata tuunikala teil on sel nädalal.

Täiendavat teavet, mis aitab vältida üle piiride rasvase kala, vaadake meie artikkel muud liiki kala ja mereannid raseduse ajal.

MILLIST Tuunikonservide?

JAH, ütleb günekoloog-naistearst Karen Filkins, MD, mehe American College of Medical geneetikud ja liige Teratoloogiline ühiskond.

Tuunikonservid on kõrgema riskiga kala, kuid see on ohutu süüa nii kaua kui see ei ole teie peamine allikas toidu ja tarbitakse piiratud koguses. Risk elavhõbe on kumulatiivsed, mistõttu aeg-ajalt portsjon tuuni ei kavatse kahjustada teie last.

Kala on väga oluline osa raseda toitumine – see on täis valgu, omega-3 rasvhappeid ja teisi toitaineid, mis on kaitsev raha lootele ja võib tegelikult tasakaalustama mõju elavhõbeda ja teiste saasteainete keskkonda. See ütles, et minimeerida riski, piir tarbimist konserveeritud tuuni ja muid suuri röövkalu, et 6 kuni 12 untsi nädalas; valida väiksemaid kalu ülejäänud aeg. (Kõik suuri röövkalu nagu hai ja mõõkkala, on suurem oht ​​saastatud elavhõbedat.)

Samuti veenduge, et teie kala pärineb ohutu vetes. Valitsus reguleerib kaubanduslike kalatööstuse, nii kala müüakse supermarketites ja restoranides on tavaliselt ohutu. Kui sa tahad süüa kala, mis ei olnud püütud kaubanduslikult, kontrollida oma kohaliku haru keskkonnaagentuur või terviseamet olla kindel vee see võeti on ohutu.

Lõpuks pidage meeles, et kogu see probleem on seotud riskide ja kasu suhet: Kui me nimetame midagi ohutu või mitte ohutu? Midagi on täiesti ohutu – isegi õhk, mida me hingame võib osutuda ohtlikuks aegadel. Me ei karda nii palju asju meie keskkonda, kuid peame alati kaaluma riskide ja kasu.

NO, ütleb Jean Halloran direktor toidu poliitiliste algatuste Tarbijakaitse Liit Yonkers, NY

Me arvame, rasedad peaksid vältima konserveeritud tuunikala. Probleem on selles, et erinevad purgid on erinevad elavhõbeda – mõned on kuni seitse korda nii palju kui keskmine purk. Kui seal ei olnud sellist dispersiooni, võiksime tulla vastuvõetav tarbimine raseduse ajal – nagu 12 untsi tüki lülitus nädalas, nagu mõned eksperdid soovitavad.

Keskmiselt tüki lülitus tuuni on üks kolmandik koguni elavhõbe (0,12 osakest miljoni kohta), nagu üleni valget pikkuim (0,35 osakest miljoni kohta), mistõttu on tavaliselt peetakse ohutumaks. Aga nagu me teatas 2006. aasta juulis küsimus Consumer Reports, USA Food and Drug Administration andmed näitavad aeg-ajalt tase umbes 0,85 miljondikku nii tüki-valguse ja üleni valget pikkuim. Tol tasandil, oleme mures ohutuse lootele – märkimisväärseid probleeme võib tekkida, kui sa olid on ootamatu suure annuse elavhõbedat ajal, mil aju või närvisüsteemi areneb.

Me ei taha olla alarmeeriv ja see ei ole maailma lõpp, kui sa sööd ühe purk tuunikala. Aga me ei taha naistele anda oma lapsi võimalikult algust ja kuna me ei tea, mis purki ei kavatse neid sisaldavad 0,85 osakest miljoni kohta elavhõbeda, me arvame, et on parem vältida seda kala üldse. Rasedad peavad vältima ka hai, mõõkkala, kuningas makrelli ja hariahven, nagu nad ka sageli väga kõrge elavhõbedat. Sest tervislikke alternatiive, proovige loodusliku lõhe (kalakasvatustes kasvatatud sordid võivad sisaldada suures koguses PCB), krevetid, tilapiafilee ja karbid.