Je Nutriční kvasnice bezpečné během těhotenství?

To, co jíte, nebo nejíst, je důležitou součástí vašeho zdravého těhotenství. Možná již víte, že je třeba omezit příjem ryb díky obsahu rtuti a aby se zabránilo měkké sýry, jako je feta či brie snížit riziko nemocí přenášených potravou. Jiné potraviny mohou také vzbuzuje obavy, nicméně. Nutriční kvasnice je druh houby pěstované v potravinách, jako je melasa, a to může vyvolat opatrný o jíst během těhotenství. Nejen, že je nutriční kvasnice bezpečné jíst, když jste těhotná, ale to je také zdrojem živin, které pomáhají podporovat zdravé těhotenství. Před přidáním nutriční kvasnice do svého jídelníčku, poraďte se s lékařem.

O nutriční kvasnice

Nutriční droždí má ořechovou, sýrový chuť a je často označován jako vegetariánské sýr. Je to blízký příbuzný k kvasinek se použije pro výrobu piva, ale vzhledem k jejich zpracování není dobrá droždí pro pečení chleba. Jak už název napovídá, kvasnice je bohatá na živiny. Kropení některé z kvasnic ve vaší polévka, salát nebo těstoviny mohou zvýšit svůj kyseliny listové, vitamínu B-12 a železo příjem – všechny důležité živiny pro těhotné ženy.

Rich kyseliny listové

Jednu polévkovou lžíci nutriční kvasnic obsahuje 1,059 mikrogramů kyseliny listové. Těhotné ženy potřebují 400 až 800 mikrogramů kyseliny listové denně – syntetická verze se nazývá kyselina listová. Takže jednu polévkovou lžíci na sýrový kvasinkami setkává více než 100 procent své každodenní potřeby. Dostat adekvátní příjem kyseliny listové během těhotenství může pomoci prevenci závažných vrozených vad, jako je rozštěp páteře. I když se nemůžete dostat příliš mnoho kyseliny listové, od potravin, které přirozeně obsahují to, říká WomensHealth.gov, nechcete konzumovat více než 1000 mikrogramů za den, pokud není schválena lékařem. Vysoký příjem může maskovat vitamin B-12 nedostatek.

Vitamin B-12 pro těhotné vegany

Jedním z standouts nutriční kvasinek je jeho obsah vitamínu B-12. potraviny pro zvířata, jako je maso a mléčné výrobky jsou hlavním zdrojem vitaminu B12 v potravě, takže je obtížné pro těhotné ženy, které následují veganské stravu pro splnění jejich každodenní potřeby. Vitamin B-12 je nezbytný pro zdravý vývoj rostoucí dítě, a těhotné ženy potřebují 2,6 mikrogramů denně. Jedna lžíce nutriční kvasinek obsahuje 0,1 mikrogramů.

Získat nějaké železo

Váš denní železa potřebuje dramaticky zvyšuje během těhotenství, z 18 miligramů denně do 30 mg za den, a anémie z nedostatku železa je běžné u těhotných žen, podle Resource Group vegetariánská. Dokonce i potraviny s malým množstvím železa, jako jsou nutriční kvasinky, vám může pomoci splnit svůj denní kvótu železa. Jedna lžíce nutriční kvasinek obsahuje 1,0 miligramu železa.