Hamile iken Sen istiridye Yenir mi?

Hamilelik sırasında, normal şartlar altında güvenli olan bazı gıdalar zararlı hale gelir. Hamile Bir çok kadın bekler diyetlerine belirli yiyecekleri ekleyerek endişe duyabilir, ve istiridye bunlardan biridir. Ama hamile iken istiridye yiyebiliriz?

İstiridye bir gurme incelik vardır ve hatta hiç favori gıdaların biri olabilir. Ama hamilelik sırasında istiridye güvenli kabul edilmektedir?

Hayatının bu aşamasında olduğu gibi, kendiniz için ve bebeğin rahimdeki sorumludur. Sağlıklı bir yaşam tarzı daha da esansiyel şu anda olmasının nedeni budur. Yani, istiridye tüketimi şüpheleri temizlemek için burada sizin için bizim küçük bir kılavuzdur.

İstiridye Faydaları

İstiridye birçok besin ile dolu olduğu düşünülmektedir ve bunların tüketimi sağlığa yararları çoktur inanılmaktadır. Onlardan bazıları:

  • İstiridye onları kontrol altında ağırlıklarını tutmaya çalışırken olanlar için mükemmel bir seçim yapar, hangi kalori düşüktür.
  • İstiridye ayrıca protein yağ oranı düşük ve zengindir. Aslında, onlar proteinin ideal yalın kaynak arada bir diyete ilave edilecektir.
  • Istiridye çinko mükemmel doğal bir kaynaktır. Sadece 3 oz kısmı gebelik sırasında gerekli olan bir çok önemli mineraller biri olan çinko 67 mg içerecek şekilde düşünülmektedir.
  • İstiridye da kalbin için iyidir. Bunlar enflamasyonu azaltmak ve kalp hastalığı riskini düşürmek için düşünülen her biri omega 3 yağ asitleri, magnezyum, potasyum ve E vitamini dahil olmak üzere, önemli bir sağlık mineraller içerir.

istiridye birçok sağlık faydaları ile birlikte paketlenmesi, yani hamile kadınlar için yararlı olabilir, tıp uzmanları bu deniz tüketimini sınırlayan öneririz. Niye ya?

Neden Sınır Beslenme İstiridye Hamilelikte?

başparmak kuralı, hamilelik sırasında güvenli yemek için uygulamak, ham herhangi bir hayvan eti tüketen kaçınmaktır. Altında pişmiş veya çiğ et enfeksiyonlara yol açabilir birçok bakteri bulunduğunun sanıldığını ve bazen risk altında büyüyen bebek koyarak, sizin plasenta bariyerini geçebilir.

 • Hamile kadınlar bir bastırılmış bağışıklık sistemi ve istiridye (ham) deniz ile ilişkili gıda zehirlenmesinin en yaygın nedenlerinden biri olduğu düşünülmektedir var. Ham istiridye hamilelik sırasında hiçbir koşulda olmayan tercih edilir.
 • Pişmiş istiridye altında gastrointestinal sorunlara neden olabilir ve aynı zamanda bebeğin gelişimi için ciddi enfeksiyonlara yol açabilir. Aslında, o da nörolojik hasar ve düşüğe yol olduğu düşünülmektedir.
 • Pişmiş istiridye, diğer taraftan, birçok sağlık yararları var ve gebelik sırasında tüketilmesi orta faydalı olabilir.

Nasıl Hamilelik sırasında istiridye tüketin için mi?

Beslenme uzmanları ve uzmanlar hamilelik sırasında aşırıya kaçmadan istiridye tüketimini öneriyoruz.

 • Ham istiridye pahasına kaçınılmalıdır; Ancak pişmiş istiridye gebeliğin ikinci üç aylık döneminde arada bir yenebilir.
 • balıklar ve diğer deniz mahsulleri çok gelişmekte olan bebeğe zarar zehirli kimyasallar içeren olarak FDA gebelik sırasında deniz miktarını sınırlayarak önerir.
 • İlk ve üçüncü trimesterde istiridye tüketen önlemek için de tavsiye edilir.
 • Eğer tüketmek tüm istiridye tamamen (tercihen gözetiminde) pişmiş olduğundan emin olun ve sağlam bir dokuya sahiptir.
 • Bazı gün boyunca buzdolabında saklayarak yerine onların taze formda istiridye ve diğer deniz ürünleri ya da hayvansal proteinleri tüketmeye de iyi bir fikirdir.

Eğer gebelik sırasında kabuklu deniz hayvanlarının tüketimi ile ilgili herhangi bir endişeniz yoksa, bunu doktorunuza gidin. Deniz de bazı ilaçlar ile etkileşime girebilir, bu nedenle bazı takviyeleri ya da uyuşturucu varsa, önce doktorunuzla tartışmak isteyebilirsiniz.