Hamile 3 Hafta Ve 5 Gün – İşaret, düşündürecek belirti ve Vücut Değişiklikler

Eğer gebe zaman bu hafta olduğu gibi bu gebeliğin en önemli aşamalardan biridir . Birçok kadın sık sık gebelik gözle görünür bir emaresi olarak orada onlar haftaya 3 kadar hamile bilmiyorum. Eğer hamilelik bekleyebilirsiniz ne olduğunu öğrenmek için doktorunuzla bir ziyaret edin.

Gebelik 3. Hafta boyunca Vücudunuza değişiklikler

Vücudunuz sadece östrojen ve progesteron, gebelik sırasında en bedensel değişikliklerden sorumlu hormonları üreten başlamıştır. Bununla birlikte, artan karın boyutu olarak tespit edilebilir bir değişiklik, bu noktada meydana gelir.

HCG (insan koryonik gonadotropin) Seviyeleri

plasental hücreler hemen implantasyon sonrası HCG (gebelik hormonu) üreten başlar. o stabilize veya düştüğünde hCG düzeyi, sonra etrafında 8-12 hafta kadar artmaya devam etmektedir. , Daha belirgin semptomları hCG seviyesi kadar yüksek olur.

3. Hafta Gebelik sırasında Bebeğinizin Gelişimi

Fallop tüpü aşağı hareket olgunlaşmış yumurta 300 milyon üzerinden tek bir sperm tarafından döllenir alır. Bu başarılı sperm o döllenme için bekleyen yumurta ulaşamadan rahim yukarı 6-8 santim seyahat etmek zorunda. Yumurtanın sert dış tabaka nüfuz yaklaşık 20 dakika sürer ve daha sonraki onbir saat içinde, sperm çekirdekleri ve yumurta gübreleme tamamlayan birbiriyle birleştirir.

yumurta ve sperm daha sonra 46 kromozom içeren zigot oluşturmak üzere bir araya 23 kromozom her içerir. Bebeğin cinsiyeti onu gübreleme Sperm bir X kromozomu ya da Y kromozomu taşıyan bağlı olarak yumurta döllenmiş olur an karar verilir. Böyle saç rengi, göz rengi ve vücut tipine gibi diğer önemli kromozom özellikleri de bu aşamada belirlenir.

Yeni oluşan zigot daha da geliştirilmesi (implantasyon) rahim duvarına bağlı alır rahme doğru fallop tüpü hareket eder. İmplantasyon işlemi yumurtlama ve döllenmeden sonra 6 ila 12 gün (ortalama 9 gün) tamamlar. Bu arada, zigot yaklaşık 100 hücreleri (blastosist) bir küme oluşturmak için bölme devam eder. Bazı nadir durumlarda (gebeliklerin yaklaşık% 2) ‘de, blastosist bir dış gebelik giden, yumurta kanalı, yumurtalık, karın veya serviks yere tutunur.

Gebelik Hafta 3’te Belirti ve Semptomlar

Kadınların çoğu lekelenme veya implantasyon sonrasında 1-2 gün içinde implantasyon kanaması tecrübe. Ek belirtiler arasında şunlar olabilir:

  • Artan Bazal gövde sıcaklığı,
  • Alt karın krampı
  • servikal mukus veya vajinal akıntı azalma tutarlılık
  • Baş ağrısı

Bulantı (sabah bulantısı), göğüslerde hassasiyet ya da ağrı, yeme isteği, yorgunluk, gaz, şişkinlik, ruh hali, ağrı ve ishal (nadir) alt sırt olarak gebeliğin diğer erken belirtiler, aynı zamanda mevcut olabilir.

Gebelik 3. Hafta için testler ve sınavlar

Çoğu gebelik testleri idrarda hCG düzeylerine dayalı anlayışı algılar. Yani, anlayışı, 5-6 gün implantasyon aşağıdaki üçüncü haftasında bir ev gebelik testi ile tespit edilebilir. Kan gebelik testi implantasyon sonrası olumlu sonuçlar 3-4 gün verin. haftada 3 anda, bebek ultrason gibi tarama sınavları tespit edilemeyen hücrelerin sadece küçük bir top.

Sağlıklı Gebelik için ipuçları

Kadınların çoğu üçüncü haftasından önce hamile olduğunu öğrenmek yoktur. Yani bu her diyet yapma zamanı ve yaşam tarzı, sağlıklı bir gebelik ve bebek için gerekli değiştirir.

  • Alkol ve tütün Say No
  • Az veya Hayır kafein
  • röntgende olarak (örneğin diş hastalıkları) Herhangi bir sağlık sorunları için bir x-ray almadan önce gebelik hakkında sağlık uygulayıcısı bilgilendirmek için emin yapma sıklıkla erken gebelik sırasında tavsiye edilmez
  • (Hücre bölünmesi engel olabilir) pestisidler gibi tehlikeli maddelerin yanına kaçınmak
  • ilk birkaç haftasında en olası beyin ve omurilik içeren en doğum kusurlarına önler olarak (0.4 mg günlük) folik asit ihtiva eden doğum öncesi vitaminler alarak