Gebelik İmplantasyon belirtileri ve onaylamak için nasıl

Zamansız kanama sinir bozucu. Özellikle öyleyse, hamilelik, aile planlaması ve zaman hafif kanama dikkat edin. Bu kanama sizin için iyi bir şey gösterir Ama hayal kırıklığına alamadım. Bu implantasyon kanaması, herhangi hamilelikte normal fizyolojik bir süreç olabilir. Bu sizin hamileliğin erken belirtileri biridir. implantasyon, onun aşamaları, belirtileri ve nasıl doğrulayabilirim hakkında daha fazla bilgi için bu MomJunction yazı okuyun.

İmplantasyon Nedir?

İmplantasyon (insan embriyosunun) büyüme ve gelişmelerine rahiminize döllenmiş yumurtanın (blastokist) eklenmesidir. Bu yumurtlamadan sonra bir hafta olur ve hamileliğin erken bir aşamada tamamen doğal bir süreçtir.

Kadınların üçte biri implantasyon kanaması tecrübe ama bu sizin döngüsünün aynı anda olduğu gibi menstruasyon karıştırılabilir.

Ne zaman İmplantasyon oluşuyor?

Çoğu durumda, implantasyon yumurtlamadan sonra dokuz gün etrafında gerçekleşir, ama bazen erken yedi gün veya en geç 12 gün olarak ortaya çıkabilir. yumurtlama bir süre (ortalama 28 günlük döngü) sonra 14 gün gerçekleşir yüzden, eğer implantasyon 23 gün oluşabilir.

yumurtlama sırasında, yumurtalıkların yumurta bırakın. Sperm fallop tüpü girdiğinde, yumurtlama, 12 ila 24 saat içinde yumurta döller. bir zigot olarak bilinen döllenmiş yumurta, fallop tüpü ilerler. Bu süre boyunca, zigot döllenmeden sonra beş altı gün içinde rahim boşluğuna girer blastosist oluşturmak üzere birkaç kez çarpar. Daha sonra bir veya iki gün içinde rahim için yerleştirir. Bu nedenle, implantasyon için döllenme kadar tüm süreç altı ila on gün sürer. Bu implantasyon düzenli adet döngüsünün 20. ve 24thday arasında oluşur anlamına gelir.

İmplantasyon Aşamaları:

embriyo implantasyonu yumurtlama sonrası altıncı veya yedinci günde meydana gelir. Bu süreç üç aşamadan oluşur:

 • Birinci aşamada, embriyo (astar endometriyumdur) rahim duvarına bağlanır. Implantasyon işleminin bu ilk aşaması adplantation olarak adlandırılır. Bu aşamada, embriyo yaklaşık beş ila altı gün eski  [1] .
 • rahme güvenli olacak şekilde ikinci aşamada, döllenmiş yumurta rahim duvarına nüfuz eder. Bu işlem, endometriuma blastosist yapışmadır.
 • Üçüncü aşamada, embriyo nihayet derin rahim duvarının içine gömer. Bu noktada, yumurta endometrial kavitede yer alır ve endometriyum büyüdükçe, boşluğun daha iyi sarılır.

Gebelik İmplantasyon belirtileri:

Her gebelik farklıdır ve bu yüzden implantasyon belirtileridir. Onlar da sonradan olanlara ilk hamilelik farklı olabilir. Bazı kadınlar implantasyon ile ilişkili herhangi bir belirti fark yoktur. Aşağıda sizin gebelik teyit yardımcı olur olası implantasyon işaretlerdir.

1. İmplantasyon kanama veya lekelenme:

Bu implantasyon birincil belirtilerden biri ve gebeliğin muhtemelen doğru bir işaretidir. embriyo rahim duvarına gömer bu gerçekleşir. Eğer dönemi başlamadan önce hafif kanama veya lekelenme fark Yani, endişelenmenize gerek yoktur.

Ama ne gibi implantasyon kanaması benziyor? Bu dönem kanama gibi pembemsi yetersiz gibi kırmızı değil ve ağırdır. Bu tutarlı değildir ve pıhtıları oluşturmaz. Kanama ve kapalı olmak ve iki gün bir kaç saat sürer olabilir.

2. İmplantasyon krampı:

lekelenme sonra en sık görülen belirti süresi kramp benzer implantasyon kramp, olduğu. Ancak bu kramplar daha hafif ve daha az ağrılıdır. Peki, nerede implantasyon kramp meydana gelir? Sen birkaç gün boyunca sırt ve alt karın ve son onları yaşayacaksınız. Bazen rahim duvarında sürekli kasılmaları ile ilişkilidir. Kramp uzun süre şiddetli ve dayanılmaz ise, uzman doktora görünmek tavsiye edilir.

3. Meme değişiklikleri:

Yakında implantasyon sonrası, vücudun değişmeye başlar. Göğüsler böyle hassasiyet, ağrı ve şişme gibi değişikliklere uğrarlar. Gebe sonra değişen kadınlık hormonu seviyeleri kaynaklanmaktadır. Bazı durumlarda, bu değişiklikler yumurtlama yanı sıra yumurtlamadan sonra bir hafta boyunca görebilir.

4. bazal vücut sıcaklıklar:

Bazal gövde sıcaklığı, (BBT) implantasyon sırasında yüksek ve gebelik belirlemek için bir yol olabilir. Eğer hamile kalmaya çalışıyoruz sürece mutlaka vücut ısısı izlemeyebiliriz. Bu nedenle, günlük sıcaklık grafik ve artmaktadır olmadığını görmek gerekir. BBT artan progesteron hormonuna yumurtlama zamanında yükselir ve implantasyon oluştuğunda yükseltilmiş olarak kalır.

5. sık idrara çıkma:

dürtüsü implantasyon bir hafta içinde artar idrara çıkma. Vücudunuz bebeğe yer açmak için büyük değişime uğrar. Pelvik bölgeye Artan kan temini için mesane baskı koyar. Bu basınç işemek için dürtü artırır.

6. Gıda istek / kaçınma:

Bu implantasyon başka önemli işaretidir. implantasyon sonucu üretilen hormonlar kadının hoşlandığı değiştirmeye eğilimi ve yiyecek için hoşlanmamaktadır. Daha önce tadı yoksa bir zamanlar sevdiği gıdalar sevmediğim değil gıdalar için istemek olabilir. Ancak, yumurtlama yedi gün içinde yiyecek için herhangi istek veya Tiksinme bir implantasyon belirti olarak kabul edilemez.

7. Sıcak basmaları:

Onlar implantasyon az yaygın belirtileri ve implantasyon sırasında yaklaşık 15 dakika sürer. implantasyonu esnasında, hormon düzeyleri hızla sıcak basması neden dalgalanma. o tutarsız bir işareti olsa da, yine de diğer belirtileri ile birlikte onu düşünebilir.

8. Servikal mukus:

implantasyondan sonra progesteron seviyeleri bir artış şişmeye serviks tetikler ve bunun kan akışını arttırır. Ayrıca, bezleri genişler ve hormonlar daha servikal mukus üretmesine bezleri uyarırlar. Mukus böylece implantasyon sonrası servikal mukus renkte pembemsi veya kahverengimsi görünüyor yüzden biraz kan içerir.

Yukarıdaki belirtiler gebelik belirleyebilir iken bir teste kadar, emin olamaz. Üstelik, her kadının bu işaretleri vardır unutmayın.

Kişisel İmplantasyon Başarılı Olup Olmadığı Nasıl onayla için mi?

gebelik onaylamak için tek yol, bir gebelik testi geçer. Eğer herhangi bir deyişle lekelenme, implantasyon kanaması fark ederseniz, yaklaşık üç gün bekleyin ve bir ev gebelik testi. Daha sonra sınava, daha fazla hCG düzeyleri arttıkça doğru bir sonuç alma şansı vardır.

implantasyonu teyit başka yolu embriyo rahim duvarına takılı olup olmadığını bilmek bir sonogramda için gidiyor. implantasyon üç ila dört hafta sonra, rahim içinde fetüs görebilirsiniz. Ancak sonogramda implantasyonu ve fetal gelişim hassas süreci üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

belirtilerini yaşıyor, ancak test sonucu negatif var?

Başarılı bir implantasyon belirtileri olan olabilir, ama negatif test sonuçları ile sona erebilir. Bu durum yetersiz hCG hormonu olabilir. Bazı durumlarda, bu olumlu sonuçlar vermeye vücutta miktarda hCG için on gün sonrası implantasyon kadar sürecektir. Bu nedenle, iyimser olmak ve sabırlı olun.

Nasıl İmplantasyonu şansınızı artırmak için mi?

Gebe kalmayı planlıyorsanız bir adet döngüsü sonrasında iki hafta streslidir. yükselmiş stres seviyeleri hormon seviyelerini bozarak gebelik önlemek. Bu nedenle, başarılı implantasyon şansını artırmanın yollarını bilmek gerekir.

Aşağıdakiler iki hafta keyifli bekletmek pratik yolu vardır:

Sağlıklı hormon düzeyleri ve rahim astarı 1. Dengeli beslenme:

 • Lif açısından zengin besinler sağlıklı östrojen seviyeleri, metabolizma ve sindirim teşvik. Böyle karalahana, lahana veya pancar yeşillikleri, zemin keten tohumu, ıslatılmış tohumlar ve fındık, tahıllar gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler yiyin. lif yaklaşık 28 gram her gün var.
 • Süper gıdalar sağlıklı hormon seviyelerini destekler. diyet hindistan cevizi yağı, morina karaciğeri yağı, goji meyveleri (Arctium lappa) ve maca (LEPİDİUM MEYENİİ) ekleyin.
 • Gebelik güvenli otlar ve kan besleyici gıdalar alarak rahim zarının sağlıklı büyümesini destekleyin. Böyle ebegümeci, ısırgan, kırmızı ahududu yaprağı ve sarı dok infüzyonlar veya özler gibi otlar tüketin. Kan besleyici gıdalar somon, çim beslenen et, ayçiçeği ve kabak çekirdeği, spirulina ve quinoa sayılabilir.
 • Vücut sıcaklığını artırmak gıdalar ekleyin. progesteron seviyeleri vücudun ısısını yükseltmek zaman da yükseltir. Bu nedenle, sıcak rahim yeni bir hayat desteklemek için ideal bir ortamdır. Böyle tarçın, zencefil ve kırmızı biber gibi bazı ısınma otlar ile güveç ve çorba alarak deneyin.

2. İyi duygular oluşturun:

İyi haber için bekleme iki hafta boyunca yüksek beklentileri olabilir. Sen beklenti ve endişe ile boğulmuş. Bu hamile vücudunuzun önlemeye stres hormonları serbest bırakabilir.

Bu süre boyunca serin tutun. hamile kalmak konusunda Rüya ancak saplantın yapmazlar. Kendinizi meşgul tutun ve yapmayı sevdiğiniz görevleri kaplar. Bu kontrol altında duygularınızı tutacak.

3. Doğal terapiler, otlar ve zaten alıyor takviyeleri hakkında düşünmek:

Bazı doğal tedaviler rahim etkileyebilir ve dolayısıyla implantasyonu önleyecektir. Böyle hint yağı paketleri, kendinden doğurganlık masaj, Maya karın masajı ve Radiant rahim terapötik yağı gibi uygulamalar kaçının. Bu tedavilerin tümü implantasyon sırasında yumurtlama öncesi ancak iyi.

Sen akupunktur ve bitkisel programları ve doğum öncesi vitamin takviyesi ile devam edebilirsiniz.

4. yeterince dinlenin ve kendinizi besleyin:

Hamilelik haberleri beklerken, sık sık çene, karın kenetlenmesi veya stresin tüm işaretler olan yüksek omzunu tutan kendinizi gözlemlemek olabilir. Eğer stresli hissettirmek düşünceleri ve işleri kaçının. Evde ve iş yerinde sağlıklı bir ortam var.

 • Erken uyu, ve gün içinde şekerleme almak.
 • Eğer çalışan veya ağır egzersizler halinde ise, tempolu yürüyüş veya doğurganlık yoga geçiş.
 • Nest bebek davet ettiği için onu güvenli bir ortam sağlamak demektir ki rahim.
 • , Sevgililer ile etrafında almak, bir masaj alın sakin gezinti için plan.

5. Kendine inan

Eğer bir bebek dünyaya getirmek için yeteneklerini şüphe varsa hamile olmayabilir. düşünce kalıbı değiştirin ve kendine güven. Olumsuz düşünceler böylece sağlıklı yumurtlama, implantasyon ve gebelik şansınızı etkileyen hormonal dengeyi değiştirebilir.

Pozitif teyitleri, danışmanlık ve meditasyon size beden ve iç benlik hakkında olumlu düşünmek için yardımcı olacaktır. Ancak, bir gecede gitmiyor. Eğer olumlu bir yaklaşıma geçiş yaparken Yani, nazik.

Neden Anormal İmplantasyon oluşuyor?

Nadir durumlarda, bazı kadınlar hamilelik kaybına yol açan anormal implantasyonu yaşayabilir. Bu nadir durumlar şunlardır:

1. Dış gebelik:

serviks dışında yumurta implantlar döllenmiş zaman, dış gebelik denir. Embriyo servikse inmeye başarısız Genellikle, implantasyon fallop tüpü içinde meydana gelir. Bu süreçte, bazen yumurtalığı veya karın ekleyebilir. Hamileliğin Bu tip tıbben sonlandırılacak zorundadır ve bu ağır implantasyon kanaması ve yırtılmasına yol açabilir. Bu nedenle, gelecekte gebe şansını azaltır.

2. hidatidiform mole:

rahim duvarına hızla bölünen blastosist implantlar kendisi ama tam teşekküllü embriyo haline gelmez ortaya çıkar. Bir embriyonun Bunun yerine, blastosist bir tümör dönüşür. Sen gebeliğin tüm belirtilerini yaşayabilir ve hatta tümör hücreleri tarafından hCG üretimi nedeniyle gebelik testi sonuçlarını teyit alabilirsiniz. Sadece bir ultrason Molün varlığını tespit edebilir.

plasenta ile 3. Problemler:

plasenta ile ilgili anormallikler implantasyon gerçekleşir nerede bağlıdır. plasenta işlevi olumsuz etkileniyorsa, gebelik devam etmeyecektir. Plasenta sorunlar gebelik kaybına yol ve erken kaybı düşük denir. plasental anormallikler Geç gebelik oluşursa, bunlar anne ve bebek için komplikasyonlara neden erken doğum ile sonuçlanır.

İmplantasyon gebeliğin ilk adımdır. Sen bile vücudunun içinde oldu farkında olmayabilir o kadar incedir ki olabilir. Hamile kalmak için dürtüsü yüksek olduğunda Ancak, gebelikle vücudunuzdaki her küçük bir değişiklik ile ilişkilendirir. Anahtar sonucu için endişeli veya sonuç negatif ise hayal kırıklığına almak için değil. Bir sonraki adet dönemi köşede!

Yaygın sorular

Ne zamandır implantasyon kanaması sürüyor?

İmplantasyon kanaması iki gün için birkaç saat sürer. Nadir durumlarda, en fazla iki gün devam edebilir. uzunluk genellikle embriyo implantasyonu sürecinde serbest bırakılır kan miktarına bağlıdır ve bu vücut için gerekli süre ondan kurtulmak için.

Ne zamandır implantasyon kramp sürer?

İmplantasyon kramp beş dakika sürer. Bazı durumlarda, kramplar az beş dakika boyunca ya da iki gün kadar sürecektir.

implantasyon krampları ne yapmak istiyorsun?

Bunlar alt karın bölgesinde hafif bir batma ya çekerek ağrı gibidir ve gecikmenizden yaklaşık bir hafta önce başlar. bazıları zaman zaman kramp sahipken, bazı kadınlar, onun sadece tek bir bölümü karşılaşabilirsiniz.

FAYDALI varsa paylaşmak için unutma. aşağıdaki yorum bölümüne bunları yazıyorsunuz.