Dětská výživa po 6 měsících

Úplně nejlepší čas vyrazit pevných látek pro děti je z nebo po 6 měsících. Existuje mnoho zdrojů, což naznačuje, zavedení pevných částic ze 3 až 4 měsíce. Ale brzy zavedení pevných látek může mít za následek více koliky, trávicí potíže a alergie. Dítě se vyvíjí trávicí enzymy v délce 4 až šesti měsíců, že zásadní význam pro trávení potravin. Je to dobrá volba, aby trpělivě čekat, až se dítě tyto enzymy se vyvíjí úplně.
Dítě obvykle začíná rozvíjet kontrolu nad hlavou ze 3 až 4 měsíce a získává silnou hlavu do krčních svalů o 6 měsíců. Robustní hlava kontrole krku pomáhá dítě dobře přijmout pevné látky a může také snadno spolknout. Takže o 6 měsíců miminko má mnohem lepší trávicí systém a dobrou kontrolu hlavy, že je zapotřebí, aby zavedení pevných látek.
Mateřské mléko je nejlepší sázka na celkový rozvoj dítěte. Doporučuje se výlučně kojit dítě za prvních 6 měsíců. Být výjimku, umělé mléko je určitě alternativní pro dámy, které nemohou kojit dítě, protože profesionálních, osobních nebo zdravotních důvodů.

Jak můžete říct, vaše dítě je připraven pro pevné látky?

 1. Dítěte hlavy a krku jsou stabilní. To znamená, že dítě může přijímat potravu a spolknout.
 2. Dítě musí mít možnost sedět stabilní i bez podpory.
 3. Ukazuje zájem o jídle, když ostatní jedí.
 4. Dítě musí mít možnost otevřít ústa, když je k dispozici jídlo.

Dítě je stále hladový po kojení nebo vzorec.

Tipy přiblížit začít pevných látek pro miminko

 1. Always get started by one food. Either a fruit, vegetable or grain. Avoid a combination of foods. You are able to get started by mashed fruit first. The presence of digestive enzymes in fruits helps the baby to digest them better. After every week, whilst you continue feeding fruit, you are able to start rice water (kanji ), after every week clear dal soup or boiled vegetable water. You may also try feeding ragi milk extracted from soaked ragi / finger millet.
 2. Always follow the 3 day test rule for each food you introduce. Await the outcomes till the 4th day.Introduce new foods within
 3. Your baby during breakfast or lunch. Avoid trying new foods throughout the later time from the day.
 4. A 6 month old baby can eat merely a tsp of mashed food initially, slowly boost the quantity to some tbsp after which more.
 5. Use stainless steel or glass bowls and cups for preparation of baby foods. Avoid plastic ware even made of any superior material, including virgin plastic or graded as BPA free. Any type of plastic ware includes plasticizers which are used in order to make the containers flexible. Plasticizers are much like BPA and therefore are an endocrine disruptor. Even BPA free plastic and virgin plastic ware have chemical plasticizers. Please use google look for more info.
 6. Always feed the baby inside a calm, quite environment and inside a steady place like upon the lap as well as a higher chair or upon the floor.
 7. While feeding, refrain the baby from activities like watching a TV show, playing having a hand held gadget like mobile, and tablet or game devices. Some of those emit radiation which is not good to the baby.
 8. Meal time has to become a learning to the baby, speaking within your baby in regards to the food – its texture, taste and color helps the baby to attain a liking to the food. Or narrate a very good story towards the baby, don‘t encourage the baby to talk while eating. This could seem to become over disciplined but this is actually the best way i have found to grow fuss free kids. They will start to adore any food that‘s served.
 9. Introduce water given by a steel cup or perhaps a glass not given by a feeding bottle or sipper. A 90 ml cup is best suited. This will make the transition from teat to cup easy once the baby grows up.
  6 months baby food chart

Dítě se obvykle spotřebuje mléku každé 2 až 3 hodiny. Pevné látky by měly být podávány v zapojení kanálů. Použití prostý vařené a ochlazené vody v případě potřeby, aby pyré ovoce. Nemíchejte mléko nebo jiné složky s ovocem.

Směs ovoce a mléčných výrobků vede ke špatné trávení, ztráta chuti k jídlu, bez přibývání na váze a hromadění toxinů.

Čiré polévky mohou být využity tak, aby pyré rýži, oves nebo Ragi cereálie. Krmení pouze čiré polévky pravidelně isn’ta velmi dobrou představu o tom, jak oni prostě chybí živiny, které za předpokladu použití polotuhé potraviny nebo mléko.