Detská výživa po 6 mesiacoch

Úplne najlepší čas vyraziť pevných látok pre deti je z alebo po 6 mesiacoch. Existuje veľa zdrojov, čo naznačuje, zavedenie pevných častíc z 3 až 4 mesiace. Ale čoskoro zavedenie pevných látok môže mať za následok viac koliky, tráviace ťažkosti a alergie. Dieťa sa vyvíja tráviace enzýmy v dĺžke 4 až šiestich mesiacov, že zásadný význam pre trávenie potravín. Je to dobrá voľba, aby trpezlivo čakať, až sa dieťa tieto enzýmy sa vyvíja úplne.
Dieťa zvyčajne začína rozvíjať kontrolu nad hlavou z 3 až 4 mesiace a získava silnú hlavu do krčných svalov o 6 mesiacov. Robustný hlava kontrole krku pomáha dieťa dobre prijať pevné látky a môže tiež ľahko prehltnúť. Takže o 6 mesiacov miminko má oveľa lepšiu tráviaci systém a dobrú kontrolu hlavy, že je potrebné, aby zavedenie pevných látok.
Materské mlieko je najlepšia stávka na celkový rozvoj dieťaťa. Odporúča sa výlučne dojčiť dieťa za prvých 6 mesiacov. Byť výnimku, umelé mlieko je určite alternatívne pre dámy, ktoré nemôžu dojčiť dieťa, pretože profesionálnych, osobných alebo zdravotných dôvodov.

Ako môžete povedať, vaše dieťa je pripravený pre pevné látky?

 1. Dieťaťa hlavy a krku sú stabilné. To znamená, že dieťa môže prijímať potravu a prehltnúť.
 2. Dieťa musí mať možnosť sedieť stabilné aj bez podpory.
 3. Ukazuje záujem o jedle, keď ostatní jedia.
 4. Dieťa musí mať možnosť otvoriť ústa, keď je k dispozícii jedlo.

Dieťa je stále hladný po dojčení alebo vzorec.

Tipy priblížiť začať pevných látok pre bábätko

 1. Always get started by one food. Either a fruit, vegetable or grain. Avoid a combination of foods. You are able to get started by mashed fruit first. The presence of digestive enzymes in fruits helps the baby to digest them better. After every week, whilst you continue feeding fruit, you are able to start rice water (kanji ), after every week clear dal soup or boiled vegetable water. You may also try feeding ragi milk extracted from soaked ragi / finger millet.
 2. Always follow the 3 day test rule for each food you introduce. Await the outcomes till the 4th day.Introduce new foods within
 3. Your baby during breakfast or lunch. Avoid trying new foods throughout the later time from the day.
 4. A 6 month old baby can eat merely a tsp of mashed food initially, slowly boost the quantity to some tbsp after which more.
 5. Use stainless steel or glass bowls and cups for preparation of baby foods. Avoid plastic ware even made of any superior material, including virgin plastic or graded as BPA free. Any type of plastic ware includes plasticizers which are used in order to make the containers flexible. Plasticizers are much like BPA and therefore are an endocrine disruptor. Even BPA free plastic and virgin plastic ware have chemical plasticizers. Please use google look for more info.
 6. Always feed the baby inside a calm, quite environment and inside a steady place like upon the lap as well as a higher chair or upon the floor.
 7. While feeding, refrain the baby from activities like watching a TV show, playing having a hand held gadget like mobile, and tablet or game devices. Some of those emit radiation which is not good to the baby.
 8. Meal time has to become a learning to the baby, speaking within your baby in regards to the food – its texture, taste and color helps the baby to attain a liking to the food. Or narrate a very good story towards the baby, don‘t encourage the baby to talk while eating. This could seem to become over disciplined but this is actually the best way i have found to grow fuss free kids. They will start to adore any food that‘s served.
 9. Introduce water given by a steel cup or perhaps a glass not given by a feeding bottle or sipper. A 90 ml cup is best suited. This will make the transition from teat to cup easy once the baby grows up.
  6 months baby food chart

Dieťa sa zvyčajne spotrebuje mlieku každé 2 až 3 hodiny. Pevné látky by mali byť podávané v zapojení kanálov. Použitie prostý varené a ochladenej vody v prípade potreby, aby pyré ovocie. Nemiešajte mlieko alebo iné zložky s ovocím.

Zmes ovocia a mliečnych výrobkov vedie k zlej trávenie, strata chuti do jedla, bez priberanie na váhe a hromadenie toxínov.

Číre polievky môžu byť využité tak, aby pyré ryžu, ovos alebo Ragim cereálie. Kŕmenie iba číre polievky pravidelne isn’ta veľmi dobrú predstavu o tom, ako oni jednoducho chýba živiny, ktoré za predpokladu použitia polotuhé potraviny alebo mlieko.