Czy Nutritional Yeast bezpieczne w czasie ciąży?

Co jeść, czy nie jeść, jest ważnym elementem zdrowej ciąży. Być może już wiesz, że trzeba ograniczyć spożycie ryb ze względu na zawartość rtęci i unikać miękkich serów takich jak feta lub brie, aby zmniejszyć ryzyko chorób przenoszonych drogą pokarmową. Inne pokarmy mogą budzić obawy, jednak. Nutritional drożdży to rodzaj grzyba uprawianych na produktach spożywczych, takich jak melasa, a to może sprawić, że ostrożny o jedzeniu w czasie ciąży. Nie tylko jest bezpieczna odżywcze drożdże do jedzenia, gdy jesteś w ciąży, ale jest również źródłem składników odżywczych, które pomagają wspierać zdrową ciążę. Przed dodaniem drożdży odżywczych do swojej diety skonsultować się z lekarzem.

O drożdże odżywcze

Odżywcze drożdże ma orzechowy smak, kiepskie i często jest określany jako wegańskie sery. Jest blisko spokrewniony z drożdży stosowanych do produkcji piwa, ale ze względu na jego przetwarzanie nie jest dobrym drożdże do wypieku chleba. Jak sama nazwa wskazuje, drożdże jest bogata w substancje odżywcze. Zraszanie niektóre z drożdży w swojej zupy, sałatki lub makaronu może zwiększyć kwasu foliowego, witaminy B12 i żelaza spożycie – wszystkie ważne składniki odżywcze dla kobiet w ciąży.

Bogaty w kwas foliowy

Jedna łyżka drożdży odżywczych zawiera 1,059 mikrogramów kwasu foliowego. Kobiety w ciąży potrzebują 400 do 800 mikrogramów kwasu foliowego dziennie – syntetyczna wersja nazywa się kwas foliowy. Więc jedna łyżka na serowy drożdży spełnia więcej niż 100 procent swoich codziennych potrzeb. Pierwsze odpowiednie spożycie kwasu foliowego podczas ciąży może zapobiec poważnych wad wrodzonych, takich jak rozszczep kręgosłupa. Chociaż nie można się zbyt dużo kwasu foliowego z pokarmów, które naturalnie zawierają go, mówi WomensHealth.gov, nie chcą spożywać więcej niż 1000 mikrogramów dziennie bez zgody lekarza. Wysokie spożycie może maskować witaminy B-12 niedobór.

Witamina B-12 dla wegan ciąży

Jednym z standouts drożdży odżywczych jest jego zawartość witaminy B-12. pokarmy pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso i produkty mleczne, są głównym źródłem witaminy B12 w diecie, co utrudnia kobietom w ciąży, które następują dietę wegańską w celu zaspokojenia ich codziennych potrzeb. jest witamina B-12 konieczne dla zdrowego rozwoju rosnącego dziecka, a kobiety w ciąży potrzebują 2,6 mikrogramów dziennie. Jedna łyżka drożdży odżywczych zawiera 0,1 mikrogramów.

Get Some Żelazo

Twój dzienny żelazo musi znacznie zwiększyć w czasie ciąży, od 18 miligramów dziennie do 30 miligramów dziennie, a niedokrwistość z niedoboru żelaza jest powszechny u kobiet w ciąży, według Vegetarian Resource Group. Nawet pokarmy z małą ilością żelaza, takie jak drożdże odżywczych, może pomóc spełnić swoją dzienną normę żelaza. Jedna łyżka drożdży odżywczych zawiera 1,0 miligrama żelaza.