Ar saugu valgyti tuno nėštumo metu? Tai sveikas maistas.

Žinoma, galite valgyti tuną, o nėštumo, bet pabandykite apriboti tunų kiekį valgyti nėštumo metu. Tas pats taikoma, kai jūs maitinate krūtimi arba bando kūdikiui.


Tai rekomenduojama, kad jūs valgote ne daugiau nei po kiekvienos savaitės:

  • Keturi vidutinio dydžio skardines tuno (su nusausintos svorio 140 g, arba 5oz, per CAN) arba
  • du švieži tunų kepsniai (sveria apie 170g, arba 6oz, žaliaviniai arba 140 g, kai virti)

Už šių ribų yra todėl, kad tunas yra gyvsidabrio, kuris nebus pakenkti jums, bet per daug jis gali pakenkti jūsų kūdikio besivystančių nervų sistemą. Tunas taip pat gali būti aplinkos teršalų, tokių kaip dioksinai ir polichlorinti bifenilai (PCB). Kai valgyti per ilgą laiką, jie gali sukurti savo kūną, ir gali trukdyti jūsų kūdikio vystymosi.

Nepaisant to, švieži tunas yra riebi žuvis, kuri turi daug vitaminų naudą, jei jūs likti minėtų gairių.

Svarbu atskirti šviežių tunų ir tunų konservus. Nors abu yra gerai valgyti per rekomenduojamas ribas, švieži tunas yra daug geriau už jus ir jūsų kūdikiui. Jis supakuotas su baltymų, vitaminų ir mineralų, ir yra geras šaltinis esminių omega-3 riebalų rūgščių, kurios yra svarbios kūdikio besivystančias smegenis.

Konservuoti tunai yra dar geras jums saikingai, bet turi mažiau omega-3 riebalų rūgštys, išskyrus šviežius tunų dėl konservavimo proceso. Jei jūs nuspręsite eiti tuno konservų, ieškoti vienas nepridėta druskos. Jūs taip pat gali skalauti tunų per kelias minutes dar labiau sumažinti natrio kiekį.

Tiesiog kaip ir tunų, kitos riebios žuvies, gali būti tos pačios aplinkos teršalų. Tai rekomenduojama, kad jūs neturite valgyti daugiau nei dvi porcijas bet riebios žuvies per savaitę rūšies, o jūs nėščia. Taigi, jei jūs sukišti į kai skanūs lašiša, sardinės ar skumbrės, jums reikia papildomai apriboti tunų kiekį jūs turite, kad per savaitę.

Norėdami gauti daugiau informacijos, kad padėtų jums išvengti viršija ribas riebios žuvies, patikrinkite mūsų straipsnį apie kitų rūšių žuvų ir jūros gėrybių nėštumo metu.

KAS APIE tuno konservus?

TAIP, sako akušerė-ginekologė Karen Filkins, MD iš Amerikos koledžo medicinos genetikų kolegos ir narys teratogeninį draugija.

Konservuoti tunai yra didesnės rizikos žuvis, bet tai saugu valgyti tol, kol tai nėra jūsų pagrindinis maisto šaltinis ir yra vartojamas ribotais kiekiais. Gyvsidabrio rizika yra kumuliacinės, todėl retkarčiais porcija tuno nesiruošia pakenkti Jūsų kūdikiui.

Žuvis yra labai svarbi dalis nėščia moteris dietos – tai pilnas baltymų, omega-3 riebalų rūgščių ir kitų maistingųjų medžiagų, kurios turi apsauginį vertę vaisiui ir iš tikrųjų gali atsverti gyvsidabrio ir kitų teršalų į aplinką poveikį. Tai sakė, kad sumažintų riziką, riboti suvartojamų konservuotų tunų ir kitų didelių grobuoniškas žuvis 6 iki 12 uncijų per savaitę; pasirinkti mažesnės žuvys, kad likusį laiką. (Visos didelės grobuoniškas žuvis, pavyzdžiui, ryklių ir kardžuvių, turi didesnę riziką užsikrėtus gyvsidabrio.)

Taip pat įsitikinkite, kad jūsų žuvis ateina iš saugių vandenyse. Vyriausybė reguliuoja komercinės žvejybos pramonę, todėl parduodami prekybos centruose ir restoranuose žuvis paprastai saugus. Jei norite valgyti žuvį, kuri buvo ne sugauti komerciškai patikrinti su savo vietos skyriaus Aplinkos apsaugos agentūra ar sveikatos departamento būti tikri, kad vanduo buvo imamas iš saugu.

Galiausiai, turėkite omenyje, kad visas šis klausimas susijęs su rizikos ir naudos: Kada mes vadiname kažką saugus, ar ne saugu? Nieko nėra visiškai saugus – net oras, kuriuo kvėpuojame, gali būti nesaugūs kartais. Mes galime bijoti tiek daug dalykų, į mūsų aplinką, bet mes visada turime pasverti riziką ir naudą.

NE, sako Jean Halloran, direktorius maisto politikos iniciatyvų vartotojams Sąjungoje Yonkers, NY

Mes manome, kad nėščios moterys turėtų vengti konservuotų tunų. Problema yra ta, kad skirtingų skardinės turi skirtingus lygius gyvsidabrio – kai kurie iki septynių kartų, kiek vidurkis gali. Jei ten buvo ne toks dispersija, galėtume sugalvoti priimtino vartojimo nėštumo metu – pavyzdžiui, 12 uncijų riekė apšvietimui per savaitę, nes kai kurie ekspertai rekomenduoja.

Vidutiniškai riekė šviesos tunas turi trečdalį tiek, kiek gyvsidabrio (0,12 promilės), kaip tvirtą balta ilgapelekius tunus (0,35 promilės), todėl jis paprastai laikomas saugiau. Bet kaip mes pranešta 2006 m išdavimo Consumer Reports, JAV Maisto ir vaistų administracija Duomenys rodo, kartais lygiai apie 0,85 dalių vienam milijonui tiek riekė-šviesos ir kietas baltos ilgapelekius tunus. Tuo mastu, mes susirūpinę dėl vaisiaus saugos – didelių problemų gali kilti, jei buvo turėti staiga didelę dozę gyvsidabrio tuo metu, kai smegenys ar nervų sistema vystosi.

Mes nenorime būti panikos, ir tai ne pasaulio pabaiga, jei jūs valgyti vieną skardinę tuno. Bet mes norime moterims suteikti savo kūdikiams kuo pradėti, ir kadangi mes nežinome, kuri skardinės ketinate būti tas 0,85 promilės gyvsidabrio, mes manome, kad tai yra geriau vengti šią žuvį apskritai. Nėščios moterys taip pat turėtų vengti ryklys, kardžuvės, karališkoji skumbrė ir cigariniai ešeriai, nes jie taip pat dažnai labai didelis gyvsidabrio. Dėl sveikų alternatyvų, pabandykite laukinės lašišos (ūkio iškėlė veislės gali būti aukšto lygio PCB), krevetės, tilapija ir moliuskai.