Ar 47 metų moteris pastoti natūraliai?

Labai dažnas klausimas perimenopauzės moterų yra tai, ar jie vis dar galės pastoti, ir tai tyrimas gali kilę iš vienos iš dviejų problemų. Kai kurios perimenopauzės diapazone moterys vis dar gali norėti pastoti, arba kurti šeimą ar pridėti prie esamo, ir ieško informacijos, padėsiančios su tuo sprendimu. Kita vertus, daugelis seksualiai aktyvios moterys neturi daugiau interesų pastoti, ir kontracepcija vis dar turi būti apsvarstyti. Nutraukus mėnesinės, ar menopauzės amžiaus, gali skirtis nuo ketvirtojo dešimtmečio vidurį į šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Perimenopauzės laikotarpiu yra apibrėžiama kaip kelių metų iki menopauzės, kai simptomai pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, ir jis taip pat turi didelę variaciją. Toliau diskusija daroma prielaida, kad vidutinis amžius sustoti mėnesinės yra 50-51 metai; su nuo 45 iki 50 metų būdamas perimenopauzės laikas. Tačiau vienas turi nepamiršti kiekviena moteris yra skirtinga ir yra platus amžiaus intervalas, kuriame gali atsirasti šie pokyčiai.

Perimenopauzės moteris ieško informacijos apie koncepciją, arba vengimas ją, reikia suprasti reikšmę ir pokyčius, kurie įvyko per jos kūną pasekmių. Moteris pradeda su daug kiaušinių jos kiaušidės, kai ji pati yra dar vaisiui.

Moters kiaušidės yra daugiau kaip šeši milijonai kiaušinius maždaug įpusėjus jos plėtros viduje jos pačios motinos gimdoje (keturių ir pusė mėnesių nėštumo). Šie kiaušiniai pradeda irti, ar atrofija, net kai ji vis dar yra vaisius, o iki to laiko ji gimusių yra tik apie vienas į dviejų mln kiaušiniai likę jos kiaušidžių. Kiaušiniai ir toliau atrofija ir iki to laiko ji pasiekia brendimo yra tik maždaug 300.000 kairėje. Atsižvelgiant į tai, ji bus ovuliacija tik apie 400-500 kiaušinius savo gyvenimą, tikrai tai yra vis dar pakankama. Po 35 metų šis suyra ir atrofija kiaušinių pradeda sparčiau, ir iki to laiko moteris sustoja savo mėnesinių, iš esmės visi jo kiaušiniai dingo. Bet daugiau svarbos perimenopauzės moteris yra tai, kad didelė dalis šių kiaušinių yra neperspektyvios per šiuos pastaruosius keletą metų. Tai reiškia, kad kiaušinis gali būti paleistas, tačiau jis negali būti apvaisintas ar jis baigsis persileidimo, nes chromosomų problemos. Taigi, moters vaisingumas pradeda ženkliai mažėti po 35. spontaniškai ir sėkmingų nėštumų amžiaus po 40 metų tampa vis mažiau bendro, ir po to, kai 45 metų amžiaus yra reti (bet ne nulis!).

Moteris ieško natūraliai pastojus šio amžiaus ras, kad faktai yra gana slegianti. Nors 80% moterų tarp 40 ir 45 potencialiai gali pastoti su skirtingais metodais, šis procentas nukrenta smarkiai po 45 metų Vidutinis moteris pastebi, kad šiuo metu jos ciklas yra jau mažiau tvarkingos. Tai pažeidimas daro ovuliacijos dienos prognozę, jei tai įvyksta ne visi, daug sunkiau. Be to, kiaušiniai yra daug prastesnės kokybės, o dažnai net negali būti apvaisintas net jei paleistas. Net jei įvyksta spontaniškai samprata, yra daug didesnis tarifas apsigimimų ir persileidimų su šiomis nėštumo. Pavyzdžiui, persileidimo dvejetų norma po keturiasdešimties metų. Šie veiksniai, kartu su aukštojo akušerijoje komplikacijų dažnis šioje amžiaus, reikalauti, kad moteris apsvarstyti savo galimybes atidžiai, jei ji nori pastoti šiame savo gyvenimo laikotarpį. Kita vertus, daugelis pažanga buvo padaryta pagalbinio apvaisinimo šio amžiaus, ir su tokiais metodais kaip donorų kiaušinių ir hormonų manipuliavimo gimdą, koncepcija ir persileidimas norma gali būti žymiai pagerėjo. Moteris ir jos partneris yra tikrai tik tie, kurie galiausiai turi teisę atlikti ir vykdyti šį sprendimą.

Taigi, kaip moteris nustatyti, ar ji vis dar gali pastoti? Daug subtilių hormoniniai pokyčiai vyksta šiuo perimenopauzės pereinamuoju laikotarpiu, kol ji iš tikrųjų nustoja savo mėnesinių. Faktas (geras ar blogas) yra tai, kad ji tikriausiai toliau ovuliacija kartais, net jei sporadiškai. Ir nors daugelis kiaušinių gali būti negyvybingas, ji tikriausiai ir toliau išleisti keletą gerų. Deja, nėra tiksli būdas pasakyti, kuri yra gerų, o kurie ne. Taigi klausimas: “Kai aš nebėra ovuliacija?” Norint suprasti kai kuriuos hormoninių matavimų naudojamų šiam nustatymui ji padeda suprasti kai kuriuos pagrindinius mechanizmus reprodukcinę sistemą.

Kiaušidės gamina dauguma moteriškų lytinių hormonų (estrogenų ir progesterones) ir atleiskite kiaušinį ne ovuliacijos metu. Kiaušidės yra kontroliuojami arba stimuliuojamas smegenyse vadinamas hipofizės liaukos. Hipofizės gamina folikulus stimuliuojantis hormonas, arba FSH, kuri padeda skatinti kiaušidžių ir ovuliaciją. Organizmas gali pasakyti, kai kiaušidės lėtėja ar ne daro savo darbą, ir tada hipofizės bando sunkiau padaryti kiaušidžių darbą ir ovuliacija. Jis tai daro padidinti FSH gamybą, stengiantis stimuliuoti kiaušides į darbą. Jei hipofizės tada aptinka estrogenų didėjimą kraują, ji bus tada sustabdyti arba sulėtinti savo produkciją FSH. FSH gamyba skiriasi ciklo metu ir yra glaudžiai susiję su ovuliacijos; jei kiaušidžių nustoja veikti, hipofizės pradeda gaminti aukšto lygio FSH bando gauti kiaušidės į darbą. Tai koncepcija, kad daugelis žmonių rasti sunku suprasti, kodėl vienas hormonas (FSH), pakyla, o kiti hormonai (estrogenai) krenta. Tai tiesiog hipofizės bando gauti kiaušidės vėl dirbti, gaminti aukšto lygio FSH menopauzės, kai kiaušidės nustoja gaminti pakankamas estrogenų.

Matuojant šiuos lygius ir žinant, ką lygis yra kritinis, galima tada nustatyti, kai kiaušidės nebėra ovuliacija. Tai yra matavimo FSH lygius perimenopauzės moteriai pagrindas. Kai moteris nori pastoti per šį perimenopauzės metu, dažnai sveikatos priežiūros specialistas gauti FSH matavimą siekiant nustatyti savo šansai gauti nėščia. Moteris, kurios FSH lygis jau pradėjo didėti turi žymiai mažesnę tikimybę pastoti. Laiko taip pat gali būti svarbu, kaip jo lygiu. Pavyzdžiui, jei moteris yra kontraceptines tabletes, organizmas bus aptikti jos kūno estrogenų ir sumažinti FSH gamybą, galvoju kiaušidžių dirba baudą. Taigi, jei moteris yra geriamųjų kontraceptikų ar pakeitimo hormonų (estrogenų), tada ji turi nutraukti juos tam tikrą laiką, siekiant gauti tikslią svarstymą FSH. Dauguma ekspertų pasiūlyti savaitę nuo visų hormonų, siekiant nustatyti lygį, tačiau kai kurie naujesni tyrimai rodo, tai gali užtrukti iki dviejų savaičių gauti patikimą matavimą.

Jei FSH lygis yra normalus perimenopauzės moteris, norėdama pastojimo, tada ji yra per pirmą kliūtį ir gali pereiti prie kitų vertinimų, stengiantis pastoti. Bet jei moteris nenori pastoti, ji gali atsipalaiduoti, jei jos FSH lygis yra padidėjęs? Tikriausiai taip, ir daugelis ekspertai pataria pasikliauti visiškai padidėjusi FSH lygio kaip nuoroda į nustoti naudoti kontracepcijos. Tačiau yra kai kurie tyrinėtojai kurie rodo, kad taip pat svarbu užtikrinti, kad moteris nebėra turintys mėnesinių. Tai retas, bet kartais FSH lygis bus svyruoti šiek tiek per šį laiką. Taigi FSH lygis gali būti padidėjusi pertraukomis, tačiau moteris vis dar gali ovuliacija sporadiškai. Šioje situacijoje moteris turi taip pat nustato, kad ji nebėra turintys mėnesinės būti visiškai tikras, kad ji negali pastoti. Todėl užtrunka padidėjusi FSH lygio derinys ir jokių mėnesinių, kad būtų visiškai tikri, ji nebus netyčia pastoti. Nors pastojimo tikimybė vėlai šiame perimenopauzės laikotarpiu yra labai, labai mažai, jie tikriausiai ne nulis, kol ji visiškai sustoja savo mėnesinių ir yra padidėjęs FSH lygis trunkančiomis virš 30 iki 40 mIU / ml.