6 aylıkken Bebek Maması

Bebekler için katı başlamak çok iyi zaman ya da 6 ay sonradır. 3 ila 4 ay arasında katıların giriş düşündüren bir çok kaynak vardır. Ama katıların erken giriş daha kolik, sindirim sorunları ve alerji neden olabilir. Bir bebek altı 4 arasındaki aylarda sindirim enzimleri geliştirdiği gıdaların sindirimi için çok önemlidir. Bebek tamamen bu enzimleri geliştirir kadar It’sa iyi bir seçim sabırla beklemek.
Bir bebek tipik 3 ila 4 ay baş kontrolünü geliştirmeye başlar ve 6 ay boyun kasları güçlü kafa kazanır. Boyun kontrolüne sağlam kafa iyice katı kabul etmek bebeği yardımcı olur ve aynı zamanda kolayca yutabilir. Yani 6 ay bebek çok daha iyi bir sindirim sistemi ve katıların getirilmesi kadar gerekli iyi kafa kontrolü vardır.
Anne sütü bir bebek genel gelişimine büyük bahistir. Sadece meme ilk 6 ay için bir bebek beslemek için önerilir. Bir istisna olarak, formül süt kesinlikle bayanlar için alternatif kim can çünkü profesyonel kişisel veya tıbbi nedenlerden değil meme besleme bebek.

Nasıl bebek katı hazır söyleyebilir?

 1. bebeğin başı ve boynu kararlıdır. Bu bebek maması kabul edip yutmak anlamına gelir.
 2. Bebek ile veya destek olmadan kararlı oturmak yeteneğine sahip olmalıdır.
 3. Başkaları yemek yerken yemek hakkında merak gösterir.
 4. Bebek maması sunulmaktadır zaman ağzını açmak yeteneğine sahip olmalıdır.

Bebek emzirme veya formül sonra aç kalır.

İpuçları bebek için katı başlangıç ​​yaklaşım

 1. Always get started by one food. Either a fruit, vegetable or grain. Avoid a combination of foods. You are able to get started by mashed fruit first. The presence of digestive enzymes in fruits helps the baby to digest them better. After every week, whilst you continue feeding fruit, you are able to start rice water (kanji ), after every week clear dal soup or boiled vegetable water. You may also try feeding ragi milk extracted from soaked ragi / finger millet.
 2. Always follow the 3 day test rule for each food you introduce. Await the outcomes till the 4th day.Introduce new foods within
 3. Your baby during breakfast or lunch. Avoid trying new foods throughout the later time from the day.
 4. A 6 month old baby can eat merely a tsp of mashed food initially, slowly boost the quantity to some tbsp after which more.
 5. Use stainless steel or glass bowls and cups for preparation of baby foods. Avoid plastic ware even made of any superior material, including virgin plastic or graded as BPA free. Any type of plastic ware includes plasticizers which are used in order to make the containers flexible. Plasticizers are much like BPA and therefore are an endocrine disruptor. Even BPA free plastic and virgin plastic ware have chemical plasticizers. Please use google look for more info.
 6. Always feed the baby inside a calm, quite environment and inside a steady place like upon the lap as well as a higher chair or upon the floor.
 7. While feeding, refrain the baby from activities like watching a TV show, playing having a hand held gadget like mobile, and tablet or game devices. Some of those emit radiation which is not good to the baby.
 8. Meal time has to become a learning to the baby, speaking within your baby in regards to the food – its texture, taste and color helps the baby to attain a liking to the food. Or narrate a very good story towards the baby, don‘t encourage the baby to talk while eating. This could seem to become over disciplined but this is actually the best way i have found to grow fuss free kids. They will start to adore any food that‘s served.
 9. Introduce water given by a steel cup or perhaps a glass not given by a feeding bottle or sipper. A 90 ml cup is best suited. This will make the transition from teat to cup easy once the baby grows up.
  6 months baby food chart

Bir bebek genellikle sütü her 2 ila 3 saat tüketir. Katı beslemeleri içeren servis edilebilir olmalı. Kullanım sade haşlanmış ve gerekirse meyve püre su soğutmalı. Meyve ile süt veya diğer madde karıştırma kaçının.

Meyve ve süt ürünleri karışımı sindirim güçlüğü, iştah kaybı, toksinlerin bir ağırlık artışı ve birikime neden olur.

Temizle çorbalar püresi pirinç, yulaf veya ragi tahıl yapmak için kullanılabilir. Sadece berrak çorba Besleme düzenli olarak sadece bir yarı katı gıda veya süt kullanılarak sağladığının beslenme eksikliği olarak çok iyi bir fikir tutmaz.