3 týdny a 5 dnů Březí – Sign, Symtoms a tělo změny

To je jeden z nejdůležitějších fázích těhotenství, protože je to týden, kdy jste otěhotnět . Mnoho žen neví, že jste těhotná až 3. týdnu jak tam jsou často žádné viditelné příznaky těhotenství. Navštívit svého lékaře, aby zjistili, co můžete očekávat od svého těhotenství.

Změny ve vašem těle v průběhu těhotenství týden 3

Vaše tělo právě začala produkovat estrogen a progesteron, hormony odpovědné za většinu tělesných změn během těhotenství. Nicméně, žádné zjistitelné změny, jako je zvýšená velikost břicha, dochází v tomto místě.

HCG (lidský choriogonadotropin) Úrovně

Tyto placentární buňky začnou produkovat HCG (těhotenský hormon) bezprostředně po implantaci. Hladina hCG pak pokračuje zvýšit, dokud asi 8-12 týdnů, kdy se stabilizuje nebo klesá. Čím vyšší je hladina hCG, tím více patrné příznaky.

Rozvoj vaše dítě během týdne těhotenství 3

Vyzrálé vejce, která cestuje po vejcovodu dostane oplodněné jediné spermie z asi 300 milionů. Tato úspěšná spermie musí cestovat 6-8 palce nahoru dělohy před tím, než mohou dostat do vajíčka čeká na oplodnění. To trvá asi 20 minut, aby proniknout tvrdou vnější vrstvu vejce a v dalších jedenáct hodin, jádra spermie a vajíčka se spojí s sebou, dokončení procesu oplodnění.

Vejce a spermie mají každá 23 chromozomů, které se pak kombinují za vzniku zygota obsahuje 46 chromozomů. Pohlaví dítěte se rozhoduje v okamžiku, kdy se vajíčko dostane oplodněné, v závislosti na tom, zda spermie hnojení ji nese chromozom X nebo Y chromozóm. Jiné prominentní chromozomální znaky, jako je barva vlasů, barva očí a typ těla jsou také stanoveny v této fázi.

Nově vytvořený zygota cestuje vejcovodu směrem k děloze, kde se dostane připojené k děložní stěny pro další rozvoj (implantace). Postup implantace dokončí 6 až 12 dní (9 dní v průměru) po ovulaci a oplodnění. Mezitím, zygota pokračuje vydělením tvoří shluk asi 100 buněk (blastocysty). V ojedinělých případech (asi 2% těhotenství), blastocysta připoutá někde ve vejcovodu, vaječníků, děložního hrdla, nebo břicha, což vede k ektopické těhotenství.

Příznaky a symptomy u Těhotenství týden 3

Většina žen zažít implantace špinění nebo krvácení během 1-2 dnů po implantaci. Další příznaky mohou zahrnovat:

  • Zvýšená bazální tělesné teploty
  • Nižší břišní křeče
  • Snížená konzistence cervikálního hlenu nebo vaginální výtok
  • Bolest hlavy

Mohou být přítomny také jiné časné příznaky těhotenství, jako je nevolnost (ranní nevolnost), prsů nebo bolesti, chutě, únava, plyn, nadýmání, změny nálady, snížení bolesti a průjem (vzácně) zpět,.

Testy a zkoušky pro Těhotenství týden 3

Většina těhotenské testy odhalit koncepce vychází z hladiny hCG v moči. Takže představa může být detekována pomocí domácí těhotenský test během třetího týdne, 5-6 dní po implantaci. těhotenské testy krve pozitivní výsledky 3-4 dny po implantaci. V týdnu 3, dítě je jen malý míček z buněk, které nemohou být detekovány na skenování zkoušky, jako je ultrazvuk.

Tipů pro zdravé těhotenství

Většina žen se nezjistí, že jsou těhotné před třetím týdnu. Tak, to je čas, aby se všechny dietní a změny životního stylu, nezbytné pro zdravé těhotenství a dítě.

  • Řekni ne na alkoholu a tabáku
  • Méně nebo ne kofein
  • Ujistit se informovat ošetřujícímu lékaři o svém těhotenství před nástupem rentgen pro všechny zdravotních problémů (např zubní onemocnění) jako x-ray se často nedoporučuje v časném těhotenství
  • Vyhnout se v blízkosti nebezpečných látek, jako jsou pesticidy (to může bránit dělení buněk)
  • Užívání předporodních vitamíny, které obsahují kyselinu listovou (0,4 miligramů denně), které zabraňuje většina vrozené vady zahrnující mozek a míchu pravděpodobně dojít během prvních několika týdnů