13 týždňov tehotenstva Ultrazvukové

Čo môžete očakávať v 13 týždni tehotenstva

Na obrázku hore je 13 týždňov tehotná ultrazvuk. Mliečne zuby čaká erupcie chvíľu v tomto štádiu sú úplne vytvorený. Rozvíjanie sací reflex, sa dieťa začne cmúľať palec. Rozvíjanie kostného tkaniva pokračuje – budúci kosti dieťaťa, dáva príslušnému osnovu bradu a nos. Črevá sú obohatené s mikroflórou a vlákna, ktoré vykonávajú dôležité poslanie pri trávení potravy získaných od matky, ktoré v dutine brušnej.

Prsia na dieťa začne rásť pod vplyvom rastúceho membrány. Pankreas sa upraví na výrobu primárneho inzulínu. Plod nevyhnutne získava hmotnosť, ktorá je už rovno 20 gramov.

Ženský organizmus sa očakáva možnými nepríjemnými ťažkosťami o asimiláciu spotrebovanej potraviny a ktoré uspeli podráždenosť a tearfulness, pocity alarmom a obáv. Často nežiaduce satelitný tohto obdobia tehotné dievčatá sú zámky spôsobené zmenou aktivity vzhľadom k neustále rastúcej maternice odchádza menej ako miesto pre čriev.

Je potrebné nasýtiť každodenné stravu s komplexom vitamínov, macrocells a minerálov. Laminaria, pomaranče, bude tiež užitočný otruby z pšeničných klíčkov, repy, čerstvých jabĺk, ktoré v komplexe podporujú objasnenie črevnej mikroflóry. Ak sa objavili problémy s čreva nepodarí byť vyriešená špeciálnu diétu, je nutné navštíviť gastroenterológ.

Čo sa stane s dieťaťom

Po prvom trimestri tehotenstva je možné prideliť rad funkcií vývoja interných a externých orgánov dieťa:

 • Nadobličky spolu s pankreasu projektu inzulínu;
 • muskuloskeletálny systém neustále vyvíja;
 • Tráviaci systém začne trávenie plodovú vodu prehltnúť plodu;
 • Vonkajšie genitálie sú diferencované, existujú možné definície budúceho pohlavia;
 • Potenciálne mliečne zuby sú už povedané, spolu s možnosťou využívania zariadení;
 • malé srdce je schopný prepraviť dvadsaťtri litrov krvi za deň;
 • tvoria charakteristické vonkajšie obrysy, a vďaka posilnenému rozvoju kostného materiálu kmeň rastie aktívnych ceny postupujúcou veľkosti hlavy.

Sféra emocionálne a duševné fetation :

 • fyzická aktivita plodu zobrazené aktívnymi prenatálnych vyvoláva stane koordinované a usporiadané;
 • plod začne odpovedať na vonkajšie dráždidlá: zmena teploty, prúdi svetlo, hlasitosť zvukov, intonácia hlasu a matky dotyk;
 • snívanie zaberá menšie množstvo času;
 • Citlivosť aróma sa objaví uvedenie budúcich gastronomických preferencie dieťaťa vzhľadom na vyjadrenie záujmu v rôznych výrobkov, ktorých matka vytvára celodennej stravy;
 • V druhom trimestri plod sa naučili prehĺtať, zívanie, to vytvorilo sací reflex. Dieťa je schopné odpovedať faktory zvonku, vyjadrovať emócie ako úsmev alebo grimasy nespokojnosti.

Je to najvyšší čas vytvoriť silnú citovú väzbu na dieťa v tomto pomerne pokojné a bezpečné obdobie, čo je kontinuálne komunikáciu a výhradne pozitívne emócie.

žalúdok

Tehotenstvo sa stala nesporným faktom, ktorý chcete vonkajšie zmeny ženského organizmu okolo. Počas tohto obdobia sa stáva ťažšie skrývať, že v dôsledku rozšíreného pása a brucha vyčnievajúce dopredu. Ale väčšina tehotných žien “vystupujúce nápis” môže byť prítomný v takom časovom horizonte s ohľadom na všeobecné štruktúry tela a prišiel funkciami. Stojí za to rozlúčka s obuv na vysokom podpätku, aby sa zabránilo pravdepodobnosti vzniku poranenia členku kĺbov a kŕčovým žilám.

Periodicky drobné poruchy vo forme bolesti, kŕče a kŕče v dolnej časti brucha môže narušiť žena, pretože maternica zostane v tóne. Tón môže byť krátkodobý stav, ktorý je normalizovaný po odpočinku. Maternica do tónu je podaná mnohých faktoroch, medzi ktoré nervové napätie a stres, zvyšovanie hmotnosti, a tiež vznikajúce v dôsledku nesprávnej dávky potravín, výrobe plynu a meteorizmom.

Ak sa objavia príznaky majú dlhú charakter – k lekárovi sa stáva naliehavou záležitosť návštevu. Mať odhadol celkový stav tehotnej ženy, lekár odporučiť lieky, ktoré pomáhajú, aby maternice do normálu (ako často menovaný, je možné konštatovať, Ginipral alebo čapíky papaverín).

13 týždňov tehotné brucho Obrázky

 

city

Po prvých troch mesiacoch ženský organizmus zvykne na stav tehotenstva. Obavy z obdobia s sprievodným otravy sú nekonzistentné citové rozdiely v nálade, ktorá nasleduje hormonálna výbuchy zostal ďaleko za sebou.

Je rozumné venovať tento čas na udržanie zdravého stavu zažívacieho systému a čriev, spolu s prevenciou možných prípon (strie) na koži.

Vzhľadom k tomu, viditeľných vonkajších zmien v oblasti pásu a prsných žliaz, je potrebné sa postarať o špeciálne oblečenie pre tehotné ženy, ktoré kombinujú komfort a pohodlie. Podprsenka musí byť vybavená širokými ramienkami, že optimálna držať každý deň rastú prsia.

stav maternice

Maternica zvýšila vo veľkostiach úmerne k veľkosti rastúceho plodu vedie k posunu relatívnej ťažiska, vypĺňanie voľného priestoru medzi vnútorné časti a postupne vytvára na ne vyvíjaný silný tlak. Vzhľadom k maternice povedomia v oblasti brušného priestore, prechod potravy zo žalúdka do čriev, ktorá prináša na pocity pálenia záhy spolu so astma spomalil. Tieto satelity priniesť určité nepohodlie pre tehotné ženy.

Maternicovej fundus je vo vzájomnom vzťahu v parametroch na trvanie tehotenstva, ktoré je možné vidieť na ďalšie plánované preskúmaní miestneho gynekológa. V trinástom týždni maternica získala dodatočnú pružnosť a mäkkosť krytu, na výška, respektíve rovná trinástich centimetrov.

Ultrazvukom na 13 týždňov tehotenstva

Integrálne postup sprevádza počas celého tehotenstva je ultrazvukový výskum, ktorý sa prvýkrát sa vykonáva na začiatku druhého trimestra. Tento postup umožňuje nielen jemné nastavenie dĺžky trvania tehotenstva a počtu budúcich detí, ale tiež umožňuje odhadnúť mieru normality a abnormality životne dôležitých ukazovateľov: od frekvencie srdečný rytmus možných chýb spôsobených chromozomálnych anomálií.

13 týždňov Ultrazvuk Obrázky

bolesti

Bez prerokúvaní je nutné ísť k lekárovi v prípade, že bolesť v okolí žalúdka nemizne po odpočinku a zahŕňajú prídely s prímesou trvalý krvi. Obmedzujúce všetky pohyby, ako krvácanie je nutné ísť do nemocnice okamžite.

Vzhľadom k tomu, maternice, ktorá je neustále sa zvyšujúcou sa veľkosťou a svalov, ktoré sú určené pre jej odpočet, tam môže byť v dolnej časti chrbta a do strán žalúdka, tá bolesť potenciálne nenesie nebezpečenstvo, ale je odporúčané, aby si ľahnúť a mať zvyšok.

Pri nedostatku vápnika pomerne často existuje onychalgias a kŕče v lýtkových svaloch. Takýto stav môže byť varovaní správne potravín vyrobených pre tehotné ženy obohatené rastlinnými produktmi, vápnitého. Výnimkou je mäso zvierat as jeho použitie prináša tiež konsolidáciu kostného tkaniva fontanelou, ktoré budú komplikovať priechod plodu na patrimoniálnej ohľadoch v čase dodania.

Prechladnutie a choroby

V prípade prvých príznakov nachladnutia, a to bez ohľadu na to, či je bolesť hlavy, nepríjemné pocity v hrdle, zvýšená teplota sprevádzaná fňukať, je nutné okamžite začať liečbu, ale len o ľudových prostriedkov, ktoré nie sú predstavujúcich nebezpečenstvo, ktoré môže fetation , Samozrejme, že dieťa už nie je tak zraniteľný ako v prvom trimestri, ale to je kategoricky zakázané prijímať nezávisle menovaných liekov.

Nesprávne zvolené lieky môžu vyvolať abnormálny vývoj tehotenstva a vyvolať potrat. Preto je lepšie zabezpečiť skôr organizmu, a to najmä v prípade tehotenstva ovplyvňuje jesenných a zimných mesiacoch, ktoré tvoria organizmus najviac náchylné k prechladnutiu.

teplota

Zvýšená teplota na začiatku druhého trimestra je prijatý normálne, ktorá by nemala priniesť prebytočné dôvody na obavy. Ale ak spolu s teplotou nepohodlie je podaná prídelov flavovirent farby alebo s krvou nečistoty a teplota subfebrile je niekoľko dní dosiahne značku 38 ° C, je nutné informovať lekára. Lekár bude môcť odporučiť homeopatické lieky s febrifugal efektom, bezpečné pre dieťa a budúce matky.

Alokácie na 13 týždňov

Variabilná zložka bežnom výkone v tomto termíne je ich objem, sa považuje za normálne, v prípade, že sa stali viac tekutiny alebo hojný a konštantné zložka je ich vôňa a farba – majú zostať nemenná.

Dôvodom sťažnosti u lekára sú ostro páchnuce špinenie prináša nepríjemné pocity v podobe pálenia, svrbenia a podráždenie, ktoré zmenili farbu na šedom hnedej žltej, červenej alebo zelenej sa môže svedčiť o dostupnosti infekcia, ktorá je potenciálne nebezpečný pre plod ,

Krvácajúca

Nie vždy často vznikajúce krvácania na obdobie trinástich týždňov, sú príležitosťou, ktoré majú byť znepokojení, ale to je len nutné informovať lekára o takomto jave.

Možné varianty zahŕňajúce prepustenie krvi môže byť:

 • prelying placenty alebo exfoliačný;
 • účinky hematómu alebo narušenie integrity krčku maternice, ktoré vznikli po nepresnom zásahu pri prieskume alebo pohlavie;
 • Nové prírastky;
 • krehkosť z cievneho systému;
 • negatívne dopady na brucho tehotnej ženy, vzhľadom k modrín, nárazom a ďalších faktoroch.

Nebyť obávajú možných dopadov robia škody na dieťa, je nutné navštíviť ultrazvukovou kontrolou, ktorá bude nie je zbytočná pre identifikáciu príčin krvácania.

premietanie

K dispozícii sú dva typy skríningu, ktoré sa vykonávajú z jedenástich do šestnástich týždňov, za účelom stanovenia chromozomálnych anomálií v čase: ultrazvukové a biochemické. Ultrazvukový skríning umožňuje odhadnúť transparentnosť a hrúbke goliera zóny plodu, veľkosti nosovej kosti, odhaliť iné viditeľné vady.

Biochemického skríningu je založená na zhromaždených analýzach z tehotnej ženy vrátane úrovne hormónov a množstvo th bielkovín v krvi. Spolu s dostupnými anamnézy o vekovej údajov je možné urobiť záver o možných rizikách chromozomálnych. Rizikové pravdepodobnosť inkubácii chorého dieťa je od 1 000 do 350 a ďalej, však nie je absolútnym meradlom.

Analýzy (Progesterón, HCG)

Nevyhnutné hormóny akej úrovni je predmetom posudzovania, v druhom trimestri, sú nasledujúce:

 • progesterón (však stráca objektivitu trochu), je pozorovaný dôsledok, že v priebehu troch trimestri. Normálne ukazovatele za 1. štvrťrok sú považované hladina od 8,9 nmol / l až 468,4; pre 2 trimester – 71,5 nmol / l až 303,1 nmol / l;
 • HCG hormónu. Jej úroveň indikatívne hovorí o tehotenstve samozrejme o možných vád zástave vývoja a negatívny Rh faktor;
 • PAPP-A plazmatický proteín.

Potraviny na 13 týždňov

Nevyhnutnou podmienkou správneho prenatálny vývoj dieťaťa pre tehotné ženy je dobrá výživa kombináciou hlavných živín: sacharidov, tukov a bielkovín. Jedlo tehotné ženy musia byť v rovnováhe, zahŕňajúce iba prírodných produktov pripravených a spracovaných v dome podmienkach teda cesta k rôznym bistrách by mala byť zabudnutá. Rozmanitosť v každodennej stravy je len pozitívnym faktorom.

Potravina musí byť obohatená o vápnitého výrobkov, nutných k rýchlemu rozvoju dieťa: šošovky, ovocia a zeleniny zelených odtieňov, tomel – nemenné satelitov druhej polovici tehotenstva. Pre odstránenie zámkov a normalizáciu červíkovitým zaradenie pohybu v potravinách repy, sušené ovocie, Laminaria, jablká, šťava z paradajok, sa odporúča kašou z ovocia a zeleniny.

Alkohol a fajčenie

Alkohol a fajčenie počas tehotenstva môže byť považovaný za skutočnú kriminalitou vo vzťahu k budúcemu dieťaťu. Plod získava od matky cez placentu nielen užitočné komponenty, ale aj absorbuje všetky prípadné škodlivé látky. Z tohto dôvodu je potrebné riešiť na zdravý rozum, mať postarané o zdravie všetkých systémov a orgánov budúceho dieťaťa potom, čo odmietol škodlivý vplyv závislostí.

sex

V období “zlatého” druhého trimestra, ktorý zanechal pocit nevoľnosti a znepokojenie v minulosti, manželia môžu obnoviť aktívny sexuálny život, ak nie sú k dispozícii žiadne lekárske kontraindikácie svedectvom o možnom riziku a poruchami normálny priebeh tehotenstva.

Sexuálne sklon tehotné ženy môže byť zvýšená v dôsledku fyziologických vlastností vyskytujúcich sa v organizme. Zvýšený objem cirkulujúcej krvi spolu s hormonálnou reorganizácie môže predstavovať jedinečné pocity neznámy skôr.

nebezpečenstvo

Vzhľadom k tomu, hormonálne reorganizácie a oslabovanie ochranných síl organizmu u tehotnej ženy je riziko vzniku drozd nazýva plesní Candida rastie. Pri prvých príznakoch na afty, a to na bolesť a svrbenie v pošve, alokácia vo forme vločiek, stojí za to navštíviť gynekológa. Bude sa volať potrebnú liečbu, bezpečný pre dieťa.

Odporúčania pre ženy

 • Nadišiel čas rozlúčiť sa padnúcich šatách, čo nechal v živote veci voľný strih;
 • neumožňujú prejedanie, obmedziť spotrebu cukru a múky výrobkov;
 • diverzifikovať stravu s čerstvým ovocím a zeleninou;
 • návšteve majstrovské kurzy a kurzy na prípravu k pôrodu u tehotných žien spoločne s partnerom;
 • robiť cviky, ktoré pomáhajú, aby sa zabránilo maternice tón;
 • chodiť na čerstvý vzduch častejšie.

Tehotenstvo by Twins na 13 týždňov

Vývoj polycarpous tehotenstva vytvára veľkú záťaž na tehotnej žene organizmu. Počas tohto obdobia sa maternica sa rýchlo zvýši na jeho množstvo. Tak maternicovej snopy pretiahnuť, a môžete cítiť bolesť. Ale pri zmene póze, bolesť ustane.

Odlíšiť tento chorobnosť z príznakov hrozieb, je nutné si uvedomiť, že pri zvýšení, maternica zostane v oslabenej vzhľad, a bolesť v ilea časti a nie je tam žiadny tlak, ako keby dole. Tá bolesť je skôr tupá alebo ostrá. A pri hrozbe budete cítiť bolesť podobná ako v obdobiach, to úplne líši od toho. Na polycarpous tehotenstva to bude nutné navštíviť lekára oveľa častejšie a je nutné odovzdať ďalšie analýzy. Po všetkých týchto tehotenstva predpokladá osobitnú kontrolu. Má riziko.

Keď deti začnú hrču a pohybuje sa, nebudete cítiť ešte. Plody na 13. týždni semestra už majú hmotnosť asi 14 g. Ich koža je tenká a priesvitná, červenkasté, ako je farba vyzerá, pretože z priesvitných nádob. Aj na tento termín deti stanú sa vzťahuje sotva znateľné nadol. Vypočutie nefunguje, a ešte zatvorené oči. Ale pokožka má silnú citlivosť, a tam je sací reflex. Deti už začať koordinovať svoje pohyby a môžu stlačiť ruky v malom vačiek.