13 tygodni ciąży USG

Czego można się spodziewać w 13 tygodniu ciąży

Powyższy obraz jest 13 tygodni ciąży USG. zęby mleczne czekając na moment erupcji na tym etapie są całkowicie stworzone. Rozwijanie odruch ssania, dziecko zaczyna ssania kciuka. Rozwijający się tkanki kostnej trwa – przyszłe kości dziecka, dając właściwy kontur do brody i nosa. Jelita wzbogacony mikroflory i włókien, które prowadzą ważne zadanie na trawienie pokarmu otrzymanych od matki, umieszczonych w jamie brzusznej.

Pierś z dzieckiem zaczyna rośnie pod wpływem rosnącej przepony. Trzustka jest ustawione w produkcji podstawowej insuliny. Płód nieuchronnie uzyskuje się masę, która jest już równa do 20 gramów.

Samica organizm oczekuje od możliwych nieprzyjemnych trudności dotyczących asymilacji spożywanego jedzenia i które udało drażliwość i płaczliwość, uczucie niepokoju i obaw. Często niepożądany satelita tego okresu ciąży dziewczęta są zamki spowodowane przez zmiany aktywności ze względu na stale rosnącym macicy pozostawiając mniej niż miejsce dla jelit.

Konieczne jest, aby nasycić codzienną dietę w kompleks witamin, macrocells i minerałów. Laminaria, pomarańczy, otręby z kiełków pszenicy, buraków cukrowych, świeżych jabłek które w kompleksie promują wyjaśnienia mikroflory jelitowej mogą być również użyteczne. Jeśli powstały problemy z jelit nie uda się być rozstrzygane specjalną dietę, konieczne jest, aby odwiedzić gastroenterologa.

Co się dzieje z Dzieciątkiem

Po pierwszym trymestrze ciąży możliwe jest przydzielenie szereg cech rozwoju narządów wewnętrznych i zewnętrznych dziecko:

 • Nadnercza razem z insuliną projektu trzustki;
 • mięśniowo stale rozwija;
 • Układ pokarmowy rozpoczyna trawienie owodniowego wód połknięte przez płód;
 • genitalia zewnętrzne są zróżnicowane, możliwe są definicje przyszłej płci;
 • Potencjalne zęby mleczne są już umieścić wraz z aparatem głosowym;
 • małe serce jest zdolne do transportowania dwadzieścia trzy litrów krwi dziennie;
 • tworzy charakterystyczne kontury zewnętrzne, a dzięki wzmocnionej rozwoju materiału kostnego bagażnik rośnie aktywne stawki przedpłat wielkości głowy.

Sfery emocjonalnej i psychicznej fetation :

 • Aktywność fizyczna płodu pokazano aktywnych opadającymi prenatalnych zostaje koordynowane i rozmieszczone;
 • płód zaczyna odpowiadając drażniących zewnętrznych: zmiany temperatury, przepływ światła, głośność dźwięków, intonacji głosu i matki dotyku;
 • śnienie zajmuje mniejszą ilość czasu;
 • Czułość smakowy pojawia wprowadzenie przyszłych kulinarne preferencje dziecka dzięki przejaw zainteresowania różnych produktów, których matka tworzy codzienną dietę;
 • w drugim trymestrze płód nauczył się połknąć, ziewać, to stworzył odruch ssania. Dziecko jest w stanie odpowiedzieć na czynniki z zewnątrz, wyrażania emocji jak uśmiech lub grymas niezadowolenia.

Jest to najwyższy czas, aby ustanowić silny związek emocjonalny do dziecka w tym raczej cichym i bezpiecznym okresie, nadając jej ciągłą komunikację i wyłącznie pozytywne emocje.

Żołądek

Ciąża stała się niekwestionowanym faktem, który zmienia zewnętrzne kobiecego organizmu opowiedzieć. W tym okresie staje się trudniejsze do ukrycia, że ​​z powodu rozwiniętej talię i brzuch wystający do przodu. Ale w większości kobiet w ciąży „wystający znak” może być nieobecny w takiej perspektywie, w związku z ogólną strukturą ciała i zorientowaliśmy funkcji. Warto pożegnania do obuwia na wysokim obcasie, aby zapobiec prawdopodobieństwo wystąpienia urazów stawów skokowych i żylakowatość.

Okresowo niewielkie zaburzenia w postaci bólu, skurcze i skurcze dna żołądka może przeszkadzać kobietę, ponieważ macica pozostaje w tonie. Sygnał może być stan krótkoterminowego normalizowany po spoczynku. Macica się sygnał jest doprowadzany od szeregu czynników, wśród których napięcie nerwowe, stres podnoszenia ciężarów, a także wynikające z powodu niewłaściwego dodatku spożywczego, wytwarzanie gazu i wzdęciem.

Jeśli objawy mają długą postać – Wizyta u lekarza staje się pilną sprawę. Po szacuje ogólną kondycję kobiety w ciąży, lekarz zaleci leki pomagając macicy do normalności (jak często wyposażone, możliwe jest, aby pamiętać, Ginipral lub czopków Papaweryna).

13 tygodni ciąży brzuch Zdjęcia

 

uczucia

Po pierwszych trzech miesiącach samica organizm przyzwyczaja się do stanu ciąży. Okres koncern z towarzyszącym zatrucia, że ​​niespójne emocjonalne różnice w nastroju, które są następnie hormonalne eksplozji pozostała daleko w tyle.

To jest racjonalne poświęcić ten czas na utrzymanie zdrowej kondycji układu pokarmowego i jelit, a także zapobiegania możliwych rozszerzeń (rozstępy) na skórze.

Z powodu widocznych zmian zewnętrznych w obszarze talii i gruczołów sutkowych, warto zadbać o specjalne ubrania dla kobiet w ciąży łączących komfort i wygodę. Biustonosz musi być wyposażony w szerokie ramiączka, że ​​optymalna do przechowywania codziennie rosnące piersi.

Stan macicy

Macicy zwiększyła się w rozmiarów proporcjonalnie do wielkości rozwijającego się płodu prowadzi do przesunięcia względnego środka ciężkości, wypełnienie wolnej przestrzeni między wewnętrznymi i stopniowo umieszczenie na nich silne ciśnienia. Dzięki podnoszeniu macicy w obszarze przestrzeni brzucha, przejście pokarmu z żołądka w jelitach, które przynosi do uczucia zgagi wraz z astmą jest spowolniony. Satelity te wprowadzają pewien dyskomfort dla kobiety w ciąży.

Dno macicy jest skorelowana z parametrami do czasu trwania ciąży, że jest możliwe, aby zobaczyć na następnym planowanym badaniem miejscowego ginekologa. Na trzynastym tygodniu macica zyskał dodatkową elastyczność i miękkość okładce, na wysokość wynosi odpowiednio równe trzynaście centymetrów.

USG w 13 tygodniu ciąży

Integralną procedura towarzyszyć podczas całej ciąży jest badanie ultradźwiękowe, które po raz pierwszy odbywa się na początku drugiego trymestru. Procedura ta umożliwia nie tylko dokładną regulację czasu trwania ciąży oraz liczby przyszłych dzieci, ale także pozwala na ocenę stopnia normalności i nienormalności istotnych wskaźników: od częstości rytmu serdecznej do ewentualnych wad spowodowanych przez anomalie chromosomalne.

13 Weeks Ultrasound Pictures

Trud

Bez zastanawiać należy udać się do lekarza, jeśli ból wokół brzucha nie ustępuje po odpoczynku i obejmować alokacje z nieczystości trwałego krwi. Ograniczenie żadnych ruchów, zanim krwotoku należy natychmiast udać się do szpitala.

Ze względu na macicy, który jest stale rosnące rozmiary i mięśni, które są przeznaczone do jego odliczenia, nie może być niższe ból pleców i na boki w żołądku, to ból potencjalnie nie ponosi ryzyko, ale zaleca się położyć i mieć odpoczynek.

Na niedobór wapnia dość często występują onychalgias i skurcze mięśni łydki. Taki stan może być ostrzeżony poprawnie wykonana z jedzeniem dla kobiety ciężarnej wzbogacona o produkty roślinne, wapienne. Wyjątkiem jest mięso zwierząt, jak również jego zastosowanie przynosi konsolidacji tkanki kostnej Fontanel, które komplikują przekazywanie płodu na odziedziczony sposobów w momencie dostawy.

Przeziębienia i Chorób

W przypadku pierwszych objawów przeziębienia, niezależnie od tego, czy jest to ból głowy, nieprzyjemne odczucia w gardle, zwiększona temperatura towarzyszy mówić przez nos, konieczne jest, aby natychmiast rozpocząć leczenie, ale tylko za pomocą środków ludowej, które nie są stanowiących potencjalne zagrożenie dla fetation , Oczywiście, że dziecko nie jest już tak wrażliwy jak w pierwszym trymestrze ciąży, ale jest kategorycznie zabronione, aby zaakceptować niezależnie wyposażone leków.

Nieprawidłowo wybranych leków może powodować zaburzenia rozwoju ciąży i sprowokować aborcji. Dlatego lepiej zabezpieczyć wcześniej organizm, zwłaszcza jeśli ciąża wpływa miesiącach jesiennych i zimowych, które sprawiają, że organizm najbardziej podatne na choroby przeziębieniach.

Temperatura

Podwyższona temperatura na początku drugiego trymestru jest dopuszczone normalne, które nie powinno doprowadzić nadmiar powody do obaw. Jeśli jednak wraz z temperaturą dyskomfort doprowadza przydzielenie flavovirent koloru lub domieszki krwi i temperatury stan podgorączkowy jest kilka dni osiąga znak 38 ° C, konieczne jest, aby powiadomić lekarza. Lekarz będzie mógł zalecić leki homeopatyczne z mocą febrifugal, bezpieczne dla dziecka i przyszłej matki.

Przydziały w 13 tygodniu

Zmienny składnik normalnej wyładowania w tym okresie jest ich wielkość, to uznać za normalne, jeżeli stał się bardziej ciekły lub obfite i stały składnik jest ich zapach i kolor – muszą one pozostać niezmienne.

Powodem skarg do lekarza są ostro pachnące plamienia przynosząc nieprzyjemne odczucia w postaci pieczenie, swędzenie i podrażnienie, które zmieniły kolor na szary brązowy żółty, czerwony lub zielony to mogą potwierdzić dostępność infekcji, która jest potencjalnie niebezpieczna dla płodu ,

Krwawienie

Nie zawsze często wynikające krwawienia na okres trzynastu tygodni są okazją do niepokoju, jednak jest to tylko konieczne, aby poinformować lekarza o takim zjawisku.

Możliwe opcje obejmujące uwalnianie krwi mogą być:

 • prelying łożysko lub złuszczania;
 • skutki krwiaka lub zakłócenia integralności szyjki macicy, które powstały po niedokładnym interwencji na badania lub płeć;
 • nowe przyrosty;
 • Kruchość układu naczyniowego;
 • negatywny wpływ na brzuchu kobiety w ciąży, ze względu na stłuczenie, upadki, zderzenia i innych czynników.

Aby nie martwić się o możliwych skutków podejmowania szkodliwie na dziecko, konieczne jest, aby odwiedzić ultradźwiękowy kontroli, który będzie nie zbędne do identyfikacji przyczyn krwawienia.

Ekranizacja

Istnieją dwa rodzaje badań przesiewowych, które są prowadzone od jedenastu do szesnastu tygodni, w celu określenia nieprawidłowości chromosomalnych w czasie: ultradźwiękowe i biochemiczne. Ultradźwiękowy przesiewowa umożliwia oszacowanie przejrzystości oraz grubość strefy pierścieniowej płodu, wielkość kości nosa, aby odsłonić innych widocznych defektów.

Takie badanie opiera się na analizie zbieranych od kobiety w ciąży, w tym poziom hormonów i ilości th białek we krwi. Wraz z dostępnych danych wywiadu o wiek to jest możliwe, aby do wniosku o ewentualnych zagrożeń chromosomowych. Ryzykowne prawdopodobieństwo inkubacji chorego dziecka wynosi od 1 000 do 350 i poniżej, jednakże nie jest to miara absolutna.

Analizy (Progesteron HCG)

Niezbędne hormony który poziom podlega ocenie w drugim trymestrze ciąży, są następujące:

 • progesteron (jednak traci trochę obiektywizmu), konsekwencją, że jest obserwowany przez trzy trymestry. Normalne wskaźniki dla 1 trymestrze ciąży uważa poziom od 8,9 nmol / l do 468,4; do 2 trymestrze – 71,5 nmol / l 303,1 nmol / l;
 • hormon HCG. Jej poziom wskazujący mówi o przebiegu ciąży, o możliwych wad zatrzymaniem rozwoju i czynnik Rh ujemny;
 • PAPP-A z białkami osocza.

Jedzenie w 13 tygodni

Niezbędnym warunkiem prawidłowego prenatalnego rozwoju dziecka dla kobiety w ciąży jest dobre odżywianie łącząc główne składniki odżywcze: węglowodany, tłuszcze i białka. Potrawy kobiety w ciąży musi być zrównoważony, w tym tylko naturalnych produktów przygotowywanych i przetwarzanych w warunkach domowych zatem droga do różnych barów należy zapominać. Różnorodność w codziennej diecie jest jedynym pozytywnym czynnikiem.

Jedzenie musi być wzbogacony produktów wapiennych, niezbędnych do szybkiego rozwoju dziecka: soczewica, owoców i warzyw zielonych odcieni, Persimmon – niezmiennych satelitów drugiej połowie ciąży. Do eliminacji blokad i normalizacji wermikularnym włączenia ruchu w żywności buraka, suszone owoce, Laminaria, jabłka, sok z pomidorów, zaleca się puree owoce i warzywa.

Alkoholu i papierosów

Alkohol i palenie podczas ciąży może być uważany za prawdziwego przestępstwa w stosunku do przyszłego dziecka. Płód otrzymuje od matki przez łożysko nie tylko użyteczne składniki, ale również pochłania wszelkie możliwe szkodliwe substancje. Dlatego warto zwracając się do zdrowego rozsądku, że zajęto się o zdrowie wszystkich układów i organów przyszłego dziecka, które odmówiły szkodliwego wpływu uzależnień.

Seks

W okresie „złoto” drugiego trymestru, który opuścił mdłości i obawy w przeszłości, małżonkowie mogą przedłużyć aktywne życie seksualne, czy nie istnieją przeciwwskazania medyczne referencje od potencjalnego ryzyka i zaburzenia normalnego przebiegu ciąży.

Skłonność seksualna kobiety w ciąży może być zwiększona z powodu cech fizjologicznych zachodzących w organizmie. Zwiększone objętości krążącej krwi oraz hormonalną reorganizacji można przedstawić unikalne uczucia znane wcześniej.

niebezpieczeństwa

Z powodu reorganizacji hormonalnej i osłabienie sił ochronnych organizmu na kobiety w ciąży, ryzyko pojawienia się pleśniawki zwanego przez grzyby Candida wzrasta. Na pierwszych oznak pleśniawki, a mianowicie na ból i swędzenie w pochwie, alokacje w postaci płatków, warto odwiedzić ginekologa. On powołuje niezbędnego leczenia, bezpieczne dla dziecka.

Zalecenia dla kobiet

 • Nadszedł czas, aby pożegnać się z dopasowania ubrań, które niech w rzeczach życiowych pasowaniem luźnym;
 • nie pozwalają na przejadanie się, ograniczyć spożycie cukru i mąki produktów;
 • zróżnicować dietę ze świeżych warzyw i owoców;
 • odwiedzić kursy mistrzowskie i kursy na przygotowanie do porodu u kobiet ciężarnych wspólnie z partnerem;
 • wykonać ćwiczenia gimnastyczne zapobiegając ton macicy;
 • chodzić na świeżym powietrzu częściej.

Ciąża przez Twins na 13 tygodni

Rozwój polycarpous ciąży stwarza duże obciążenie na organizm kobiety ciężarnej. W tym okresie macica szybko zwiększa się jego wartość. Zatem macicy snopy rozciągnąć, i można poczuć ból. Ale przy zmianie ułożenia, ból ustanie.

Aby odróżnić ten chorobowość z objawami zagrożenia, konieczne jest, aby zrozumieć, że przy wzroście, macica pozostaje w osłabionym wygląd, a ból jest w części jelita krętego i nie ma ciśnienia, jakby dół. Ból jest raczej tępy lub ostry. I przy zagrożeniu poczujesz ból podobnie jak w okresach, to absolutnie różni się od tego. Na polycarpous ciąży to będzie konieczne, aby znacznie częściej wizyty u lekarza i trzeba oddać więcej analiz. Po całej tej ciąży zakłada specjalną kontrolę. Ma to ryzyko.

Kiedy dzieci zaczynają wpadać i ruchu, nie będzie czuć go jeszcze. Płody w 13 tygodniu termin już posiadają waga około 14 g. Ich skóra jest cienka i półprzezroczysty, czerwonawy, taki kolor wydaje z powodu prześwitujących naczyń. Również na ten termin niemowlęta stają objęte ledwie zauważalny dół. Rozprawa nie działa jeszcze, a oczy są zamknięte. Ale skóra posiada silną wrażliwość, i to jest odruch ssania. Dzieci już zaczynają koordynować swoje ruchy i może ściskać dłonie w maleńkim krzywek.