13 týdnů těhotenství Ultrazvukové

Co můžete očekávat v 13 týdnu těhotenství

Na obrázku nahoře je 13 týdnů těhotná ultrazvuk. Mléčné zuby čeká erupce chvíli v tomto stádiu jsou zcela vytvořen. Rozvíjení sací reflex, se dítě začne cucat palec. Rozvíjení kostní tkáně pokračuje – budoucí kosti dítěte, dává příslušnému osnovu bradu a nos. Střeva jsou obohaceny s mikroflórou a vlákna, které provádějí důležité poslání při trávení potravy získaných od matky, které v dutině břišní.

Prsa na dítě začne růst pod vlivem rostoucího membrány. Slinivka se upraví na výrobu primárního inzulínu. Plod nevyhnutelně získává hmotnost, která je již rovnou 20 gramů.

Ženský organismus se očekává možnými nepříjemnými potížemi o asimilaci spotřebované potraviny a které uspěly podrážděnost a tearfulness, pocity alarmem a obav. Často nežádoucí satelitní tohoto období těhotné dívky jsou zámky způsobené změnou aktivity vzhledem k neustále rostoucí dělohy odchází méně než místo pro střev.

Je třeba nasytit každodenní stravu s komplexem vitamínů, macrocells a minerálů. Laminaria, pomeranče, bude také užitečný otruby z pšeničných klíčků, řepy, čerstvých jablek, které v komplexu podporují objasnění střevní mikroflóry. Pokud se objevily problémy s střeva nepodaří být vyřešena speciální dietu, je nutné navštívit gastroenterologa.

Co se stane s dítětem

Po prvním trimestru těhotenství je možné přidělit řadu funkcí vývoje interních a externích orgánů dítě:

 • Nadledvinky spolu s pankreatu projektu inzulínu;
 • muskuloskeletální systém neustále vyvíjí;
 • Trávicí systém začne trávení plodovou vodu spolknout plodu;
 • Vnější genitálie jsou diferencované, existují možné definice budoucího pohlaví;
 • Potenciální mléčné zuby jsou již řečeno, spolu s hlasovou zařízení;
 • malé srdce je schopen přepravit dvacet tři litrů krve za den;
 • tvoří charakteristické vnější obrysy, a díky posílenému rozvoji kostního materiálu kmen roste aktivních ceny postupující velikosti hlavy.

Sféra emocionální a duševní fetation :

 • fyzická aktivita plodu zobrazeny aktivními prenatálních vyvolává stane koordinovány a uspořádány;
 • plod začne odpovídat na vnější dráždidla: změna teploty, proudí světlo, hlasitost zvuků, intonace hlasu a matky dotek;
 • snění zabírá menší množství času;
 • Citlivost aroma se objeví uvedení budoucích gastronomických preference dítěte vzhledem k projevení zájmu v různých výrobků, jejichž matka vytváří celodenní stravy;
 • V druhém trimestru plod se naučili polykat, zívání, to vytvořilo sací reflex. Dítě je schopno odpovědět faktory zvenčí, vyjadřovat emoce jako úsměv nebo grimasy nespokojenosti.

Je to nejvyšší čas vytvořit silnou citovou vazbu na dítě v tomto poměrně klidné a bezpečné období, což je kontinuální komunikaci a výhradně pozitivní emoce.

Žaludek

Těhotenství se stala nesporným faktem, který chcete vnější změny ženského organismu kolem. Během tohoto období se stává obtížnější skrývat, že v důsledku rozšířeného pasu a břicha vyčnívající dopředu. Ale většina těhotných žen „vystupující nápis“ může být přítomen v takovém časovém horizontu s ohledem na obecné struktury těla a přišel funkcemi. Stojí za to rozloučení s obuv na vysokém podpatku, aby se zabránilo pravděpodobnosti vzniku poranění kotníku kloubů a křečovým žilám.

Periodicky drobné poruchy ve formě bolesti, křeče a křeče v dolní části břicha může narušit žena, protože děloha zůstane v tónu. Tón může být krátkodobý stav, který je normalizován po odpočinku. Děloha do tónu je podána mnoha faktorech, mezi které nervové napětí a stres, zvyšování hmotnosti, a také vznikající v důsledku nesprávné dávky potravin, výrobě plynu a meteorismem.

Pokud se objeví příznaky mají dlouhou charakter – k lékaři se stává naléhavou záležitost návštěvu. Mít odhadl celkový stav těhotné ženy, lékař doporučit léky, které pomáhají, aby dělohy do normálu (jak často jmenován, je možné konstatovat, Ginipral nebo čípky papaverin).

13 týdnů těhotné břicho Obrázky

 

Pocity

Po prvních třech měsících ženský organismus zvykne na stav těhotenství. Obavy z období s doprovodným otravy jsou nekonzistentní citové rozdíly v náladě, která následuje hormonální výbuchy zůstal daleko za sebou.

Je rozumné věnovat tento čas k udržení zdravého stavu zažívacího systému a střev, spolu s prevencí možných přípon (strie) na kůži.

Vzhledem k tomu, viditelných vnějších změn v oblasti pasu a prsních žláz, je třeba se postarat o speciální oblečení pro těhotné ženy, které kombinují komfort a pohodlí. Podprsenka musí být vybavena širokými ramínky, že optimální držet každý den rostou prsa.

Stav dělohy

Děloha zvýšila ve velikostech úměrně k velikosti rostoucího plodu vede k posunu relativní těžiště, vyplňování volného prostoru mezi vestavbami a postupně vytváří na ně vyvíjen značný tlak. Vzhledem k dělohy povědomí v oblasti břišního prostoru, přechod potravy ze žaludku do střev, která přináší na pocity pálení žáhy spolu se astma zpomalil. Tyto satelity přinést určité nepohodlí pro těhotné ženy.

Děložní fundus je ve vzájemném vztahu v parametrech na trvání těhotenství, které je možné vidět na další plánované průzkumu místního gynekologa. V třináctém týdnu děloha získala dodatečnou pružnost a měkkost krytu, na výška, respektive rovna třinácti centimetrů.

Ultrazvukem na 13 týdnů těhotenství

Integrální postup doprovází během celého těhotenství je ultrazvukový výzkum, který se poprvé se provádí na začátku druhého trimestru. Tento postup umožňuje nejen jemné nastavení délky trvání těhotenství a počtu budoucích dětí, ale také umožňuje odhadnout míru normality a abnormality životně důležitých ukazatelů: od frekvence srdečný rytmus možných vad způsobených chromozomálních anomálií.

13 týdnů Ultrazvuk Obrázky

bolesti

Bez projednávání je nutné jít k lékaři v případě, že bolest v okolí žaludku nemizí po odpočinku a zahrnují příděly s příměsí trvalý krve. Omezující veškeré pohyby, než krvácení je nutné jít do nemocnice okamžitě.

Vzhledem k tomu, dělohy, která je neustále se zvyšující se velikostí a svalů, které jsou určeny pro její odpočet, tam může být v dolní části zad a do stran žaludku, ta bolest potenciálně nenese nebezpečí, ale je doporučeno, aby si lehnout a mít odpočinek.

Při nedostatku vápníku poměrně často existuje onychalgias a křeče v lýtkových svalech. Takový stav může být varováni správně potravin vyrobených pro těhotné ženy obohacené rostlinnými produkty, vápnitého. Výjimkou je maso zvířat as jeho použití přináší také konsolidaci kostní tkáně fontanelou, které budou komplikovat průchod plodu na patrimoniálních ohledech v okamžiku dodání.

Nachlazení a nemoci

V případě prvních příznaků nachlazení, a to bez ohledu na to, zda je bolest hlavy, nepříjemné pocity v krku, zvýšená teplota doprovázená fňukat, je nutné okamžitě zahájit léčbu, ale jen o lidových prostředků, které nejsou představujících nebezpečí, které může fetation , Samozřejmě, že dítě již není tak zranitelný jako v prvním trimestru, ale to je kategoricky zakázáno přijímat nezávisle jmenovaných léků.

Nesprávně zvolené léky mohou vyvolat abnormální vývoj těhotenství a vyvolat potrat. Proto je lepší zajistit dříve organismu, a to zejména v případě těhotenství ovlivňuje podzimních a zimních měsících, které tvoří organismus nejvíce náchylné k nachlazení.

Teplota

Zvýšená teplota na počátku druhého trimestru je přijat normální, která by neměla přinést přebytečné důvody k obavám. Ale pokud spolu s teplotou nepohodlí je podána přídělů flavovirent barvy nebo s krví nečistoty a teplota subfebrile je několik dní dosáhne značku 38 ° C, je nutné informovat lékaře. Lékař bude moci doporučit homeopatické léky s febrifugal efektem, bezpečné pro dítě a budoucí matky.

Alokace na 13 týdnů

Variabilní složka běžném výkonu v tomto termínu je jejich objem, se považuje za normální, v případě, že se staly více tekutiny nebo hojný a konstantní složka je jejich vůně a barva – mají zůstat neměnná.

Důvodem stížnosti u lékaře jsou ostře páchnoucí špinění přináší nepříjemné pocity v podobě pálení, svědění a podráždění, které změnily barvu na šedém hnědé žluté, červené nebo zelené se může svědčit o dostupnosti infekce, která je potenciálně nebezpečný pro plod ,

Krvácející

Ne vždy často vznikající krvácení na období třinácti týdnů, jsou příležitostí, které mají být znepokojeni, ale to je jen nutné informovat lékaře o takovém jevu.

Možné varianty zahrnující propuštění krve může být:

 • prelying placenty nebo exfoliační;
 • účinky hematomu nebo narušení integrity krčku dělohy, které vznikly po nepřesném zásahu při průzkumu nebo pohlaví;
 • Nové přírůstky;
 • křehkost z cévního systému;
 • negativní dopady na břicho těhotné ženy, vzhledem k modřin, nárazem a dalších faktorech.

Nebýt obávají možných dopadů dělají škody na dítě, je nutné navštívit ultrazvukovou kontrolou, která bude není zbytečná pro identifikaci příčin krvácení.

Promítání

K dispozici jsou dva typy screeningu, které jsou prováděny z jedenácti do šestnácti týdnů, za účelem stanovení chromozomálních anomálií v čase: ultrazvukové a biochemické. Ultrazvukový screening umožňuje odhadnout transparentnost a tloušťce límce zóny plodu, velikosti nosní kosti, odhalit jiné viditelné vady.

Biochemického screeningu je založena na shromážděných analýzách z těhotné ženy včetně úrovně hormonů a množství th bílkovin v krvi. Spolu s dostupnými anamnézy o věkové údajů je možné učinit závěr o možných rizicích chromozomálních. Rizikové pravděpodobnost inkubaci nemocného dítě je od 1 000 do 350 a dále, však není absolutním měřítkem.

Analýzy (Progesteron, HCG)

Nezbytné hormony jaké úrovni je předmětem posuzování, ve druhém trimestru, jsou následující:

 • progesteron (však ztrácí objektivitu trochu), je pozorován důsledek, že v průběhu tří trimestru. Normální ukazatele za 1. čtvrtletí jsou považována hladina od 8,9 nmol / l až 468,4; pro 2 trimestr – 71,5 nmol / l až 303,1 nmol / l;
 • HCG hormonu. Její úroveň indikativní hovoří o těhotenství samozřejmě o možných vad zástavě vývoje a negativní Rh faktor;
 • PAPP-A plazmatický protein.

Potraviny na 13 týdnů

Nezbytnou podmínkou správného prenatální vývoj dítěte pro těhotné ženy je dobrá výživa kombinací hlavních živin: sacharidů, tuků a bílkovin. Jídlo těhotné ženy musí být v rovnováze, zahrnující pouze přírodních produktů připravených a zpracovaných v domě podmínkách tedy cesta k různým bistrech by měla být zapomenuta. Rozmanitost v každodenní stravy je jen pozitivním faktorem.

Potravina musí být obohacena o vápnitého výrobků, nutných k rychlému rozvoji dítě: čočky, ovoce a zeleniny zelených odstínů, tomel – neměnné satelitů druhé polovině těhotenství. Pro odstranění zámků a normalizaci červíkovitým zařazení pohybu v potravinách řepy, sušené ovoce, Laminaria, jablka, šťáva z rajčat, se doporučuje kaší z ovoce a zeleniny.

Alkohol a kouření

Alkohol a kouření během těhotenství může být považován za skutečnou trestnou činností ve vztahu k budoucímu dítěti. Plod získává od matky přes placentu nejen užitečné komponenty, ale také absorbuje veškeré případné škodlivé látky. Z tohoto důvodu je třeba řešit na zdravý rozum, mít postaráno o zdraví všech systémů a orgánů budoucího dítěte poté, co odmítl škodlivý vliv závislostí.

Sex

V období „zlatého“ druhého trimestru, který zanechal pocit nevolnosti a znepokojení v minulosti, manželé mohou obnovit aktivní sexuální život, pokud nejsou k dispozici žádné lékařské kontraindikace svědectvím o možném riziku a poruchami normální průběh těhotenství.

Sexuální sklon těhotné ženy může být zvýšena v důsledku fyziologických vlastností vyskytujících se v organismu. Zvýšený objem cirkulující krve spolu s hormonální reorganizace může představovat jedinečné pocity neznámý dříve.

nebezpečí

Vzhledem k tomu, hormonální reorganizace a oslabování ochranných sil organismu u těhotné ženy je riziko vzniku drozd nazývá plísní Candida roste. Při prvních příznacích na afty, a to na bolest a svědění v pochvě, alokace ve formě vloček, stojí za to navštívit gynekologa. Bude se jmenovat potřebnou léčbu, bezpečný pro dítě.

Doporučení pro ženy

 • Nadešel čas rozloučit se padnoucích šatech, co nechal v životě věci volný střih;
 • neumožňují přejídání, omezit spotřebu cukru a mouky výrobků;
 • diverzifikovat stravu s čerstvým ovocem a zeleninou;
 • návštěvě mistrovské kurzy a kurzy na přípravu k porodu u těhotných žen společně s partnerem;
 • dělat cviky, které pomáhají, aby se zabránilo dělohy tón;
 • chodit na čerstvý vzduch častěji.

Těhotenství by Twins na 13 týdnů

Vývoj polycarpous těhotenství vytváří velkou zátěž na těhotné ženě organizmu. Během tohoto období se děloha se rychle zvýší na jeho množství. Tak děložní snopy protáhnout, a můžete cítit bolest. Ale při změně póze, bolest ustane.

Odlišit tento nemocnost z příznaků hrozeb, je nutné si uvědomit, že při zvýšení, děloha zůstane v oslabené vzhled, a bolest v ilea části a není tam žádný tlak, jako kdyby dolů. Ta bolest je spíše tupá nebo ostrá. A při hrozbě budete cítit bolest podobná jako v obdobích, to naprosto liší od toho. Na polycarpous těhotenství to bude nutné navštívit lékaře mnohem častěji a je nutné odevzdat další analýzy. Po všech těchto těhotenství předpokládá zvláštní kontrolu. Má riziko.

Když děti začnou bouli a pohybuje se, nebudete cítit ještě. Plody na 13. týdnu semestru již mají hmotnost asi 14 g. Jejich kůže je tenká a průsvitná, načervenalé, jako je barva vypadá, protože z průsvitných nádob. Také na tento termín děti stanou se vztahuje sotva znatelné dolů. Slyšení nefunguje, a ještě zavřené oči. Ale pokožka má silnou citlivost, a tam je sací reflex. Děti už začít koordinovat své pohyby a mohou zmáčknout ruce v malém vaček.