13 Haftalık Hamile Ultrason

13 Haftalık Hamile ne bekleyin

resim üzerinde bir 13 Haftalık Hamile Ultrason olduğunu. Bu aşamada patlama anı bekliyordum Süt dişleri tamamen oluşturulur. emme refleksini Geliştirilmesi, bebek parmağını emmeye başlar. Kemik dokusunun gelişmekte devam ediyor – Çocuğun gelecekteki kemikler, çene ve burun yetkili anahat vererek. Bağırsaklar karın boşluğunda yerleştirildi anneden alınan gıda sindirim en önemli görevi taşıyan mikroflora ve elyaf ile zenginleştirilmiştir.

çocuğun meme büyüyen diyaframın etkisi altında yükselen başlar. Pankreas, birincil insülin üretimi ile ayarlanır. fetüs kaçınılmaz önce 20 gram eşittir ağırlık kazanır.

kadın organizma tüketilen yiyecek ve hangi başarılı sinirlilik ve ağlama, alarm ve endişe duyguları asimilasyonunu ilişkin muhtemel nahoş zorluklar tarafından bekleniyor. Genellikle hamile kızlar bağırsak için yerinde daha az bırakarak sürekli büyüyen rahim nedeniyle faaliyetin değişikliğinin yol açtığı kilitleri bu dönemin istenmeyen bir uydu.

Vitaminler, makro-ve minerallerin kompleksi ile bir günlük diyet doyurmak için gereklidir. laminaria, portakal, buğday filizi, pancar, kompleks içinde bağırsak florasının açıklama teşvik taze elmalardan kepek da faydalı olacaktır. Bağırsaklar ile ortaya çıkan sorunlar özel bir diyet halledilmesi gereken yönetmek yoksa, o bir gastroenterolog ziyaret etmek gereklidir.

Ne Child Olur

gebeliğin ilk üç ayı sonra çocuğun iç ve dış organların gelişimi özelliklerin sayısını tahsis etmek mümkündür:

 • birlikte pankreas proje insülin ile adrenal bezler;
 • kas-iskelet sistemi sürekli geliştirir
 • Sindirim sistemi fetüs tarafından yutulan amniyotik sular sindirmeye başlar;
 • Dış cinsel organlar gelecekteki cinsiyet olası tanımları vardır, farklılaşmış olduğu;
 • Potansiyel süt dişleri önce ses cihazı ile birlikte, konur;
 • Küçük bir kalp günde kan yirmi üç litre taşıma yeteneğine sahiptir;
 • gövde kafası boyutlarını ilerleyen aktif oranlarını büyür kemik malzemesinin güçlendirdi gelişmesine karakteristik dış hatlarını, ve teşekkür oluşturur.

Duygusal ve zihinsel fetation Sphere :

 • Aktif doğum öncesi kıpırdanırken ile gösterilen fetus fiziksel aktivite koordine ve düzenlenmiş olur;
 • fetüs dış tahriş edici yanıtlayan başlar: sıcaklık değişimi, ışık, ses ses yüksekliği, sesin ve annenin dokunma tonlama akar;
 • rüya zaman daha az miktarda işgal eder;
 • aromalı duyarlılık anne günlük diyet yaratan çeşitli ürünlerde ilgi tezahürü sebebiyle çocuğun gelecekteki gastronomik tercihlerini koyarak görünür;
 • ikinci üç aylık dönemde fetüsün o refleks emme yarattı, esnemek, yutmak öğrendi. bebek gülümseme veya hoşnutsuzluk face gibi duyguları ifade dışarıdan faktörleri cevap yeteneğine sahiptir.

Ona sürekli iletişim ve münhasıran olumlu duyguları veren bu oldukça sessiz ve güvenli bir dönemde çocuğa güçlü bir duygusal bağ kurmak için tam zamanıdır.

Mide

Gebelik kadın organizmanın dış değişiklikler anlatmak tartışılmaz bir gerçektir haline geldi. Bu süre içerisinde, çünkü genişletilmiş bel ve öne doğru çıkıntı karın bölgesinin gizlemek için daha olur. Ama hamile kadınların en fazla “bir çıkıntılı işaret” beden ve figürlü özelliklerin genel yapısı göz önüne alındığında, bu tür vadede mevcut olabilir. Bu veda ayak bileği eklemleri ve varisler arasında yaralanmaların oluşması ihtimalini önlemek için yüksek topuk üzerinde ayakkabısı için söylemekte fayda var.

Rahim tonda kalır çünkü periyodik ağrı, kramp ve mide alt kramplar şeklinde küçük bozukluklar kadını rahatsız edebilir. sesi dinlendikten sonra normalize edilir kısa vadeli devlet olabilir. sesi içine rahim faktörlerin çok çeşitli getirdiği edildiği arasında gerginlik ve stres, ağırlıkların yetiştirme ve ayrıca çünkü uygunsuz gıda yardımı, gaz üretimi ve meteorizm bakılmaksızın geçerlidir.

semptomlar uzun karakteri varsa – doktor acil bir konu haline ziyareti. hamile kadının genel durumu tahmini olması, doktor normallik içine rahim getirmek için yardımcı ilaçlar önerecektir (genellikle tayin olarak, Ginipral veya Papaverin fitiller dikkat etmek mümkündür).

13 Haftalık Hamile Göbek Resimleri

 

duygular

İlk üç ay sonra dişi organizma gebelik halinin alışık olur. ekteki toksikozunun ile endişe dönemi hormonal patlamalar takip edilmektedir havasında tutarsız duygusal farklılıklar çok gerisinde kalmıştır.

Deride olası uzantılarının (çatlaklar) önlenmesi ile birlikte, sindirim sistemi ve bağırsakların sağlıklı durumun korunması için bu zaman ayırmaya rasyoneldir.

Çünkü bel ve meme bezlerinin alanda görünür olmayan değişiklikler, konfor ve rahatlığı birleştiren hamile kadınlar için özel giysi özen değer. sutyen meme büyüyen günlük tutmaya optimum geniş omuz askıları ile donatılmış olmalıdır.

Uterus Durumu

orantılı büyüyen fetusun boyutuna boyutlarda artmış rahim güçlü basınç üzerlerine koyarak yavaş yavaş iç yapıları arasında boş alan doldurma ve ağırlık göreceli merkezinin bir kaymaya yol açar. göbek alanı, astım yavaşlatılır birlikte mide ekşimesi duygularına getiren bağırsaklarda mideden yemek geçiş alanında rahim yükselterek sayesinde. Bu uydular hamile bir kadın için belli bir rahatsızlık getirmek.

rahim fundus yerel jinekolog sonraki planlı ankete görmek mümkündür gebelik süresine parametrelerinde ilişkilidir. Yükseklik, sırasıyla on üç cm’e eşit ilgili on üçüncü haftada, rahim, ek esneklik ve kapağın yumuşaklık kazanmıştır.

Ultrason 13 Hafta Gebelik tarama

tüm hamilelik sırasında eşlik ayrılmaz prosedür ilk kez ikinci trimester başında gerçekleştirilir ultrasonik araştırmadır. Bu prosedür gebelik ve gelecekteki çocuk sayısı süresinin mümkün ince ayar sadece yapar, ama aynı zamanda normalliği veya hayati göstergelerin anormallik derecesini tahmin sağlar: kromozom anomalileri nedeniyle olası malformasyonlar için samimi ritmin frekanstan.

13 Hafta Ultrason Resimleri

zahmet

deliberating olmadan mide etrafında ağrı kalanı sonra gitmesini ve kalıcı kan artığı ile birlikte tahsisleri içermez eğer doktora gitmek gerekir. herhangi bir hareket sınırlandırılması, kanama önce hemen hastaneye gitmek gereklidir.

Sürekli boyutları ve onun kesinti içindir kaslarda artmaktadır rahim, bel ağrısı ve mide yanlara orada olabileceğinden, bu acı potansiyel tehlikeyi taşımayan, ancak yatmak tavsiye edilir ve bir var dinlenme.

kalsiyum sıkıntısı oldukça sıkça gastroknemius kaslarında onychalgias ve spazmlar vardır. Böyle devlet bitkisel ürünler, kalsiyumlu zenginleştirilmiş hamile bir kadın için yapılmış gıda ile doğru uyardı edilebilir. onun kullanımı da teslimat sırasındaki patrimonyal yolları fetusun geçmesini karmaşık hale getirecektir fontanel kemik dokusunun konsolidasyon getiriyor olarak İstisna hayvanların eti olduğunu.

Soğuk algınlığı ve Hastalıkları

bakılmaksızın bu baş ağrısı, boğazda nahoş duygular, snuffle eşliğinde artan sıcaklık olup olmadığının soğuk ilk belirtilerin durumunda, sadece fetation potansiyel tehlike oluşturan değildir bir halk ilaçları ile, hemen tedaviye başlanması gerekir . Tabii ki, çocuk zaten ilk üç aylık dönemde şekilde savunmasız değil, ama kategorik olarak bağımsız tayin ilaçları kabul etmek yasaktır.

Yanlış seçilmiş ilaçlar gebeliğin anormal gelişimi kışkırtmak ve kürtaj sebep olabilir. Nedenle gebelik organizma akıntılı hastalıklara karşı en duyarlı hale sonbahar ve kış aylarında etkiler, özellikle eğer daha önce organizmayı korumak daha iyidir.

Sıcaklık

İkinci trimester başında artan sıcaklık endişe aşırı nedenlerini getirmez gereken olağan kabul ediliyor. Ama eğer birlikte sıcaklıkla rahatsızlık flavovirent rengin ayırmaları tarafından ya da kan artığı ile birlikte getirilen ve subfebril sıcaklığı bazı günler 38 ° C çizgisine ulaştı mesafesindedir, doktora bildirmek için gereklidir. Doktor çocuk ve gelecekteki anne için güvenli febrifugal etkisi ile homeopatik ilaçlar, tavsiye etmek mümkün olacak.

13 Haftalar de Tahsisler

Bu terim, normal boşaltma değişken parça da daha çok sıvı ya da bol oldu ise normal olarak kabul edilir, bunların hacmi, sabit parça kendi koku ve renk – onlar değişmez kalması gerekmektedir.

doktora şikayetler nedeni keskin yanma, kaşıntı şeklinde hoş olmayan duygular getiren lekelenme kokulu ve gray brown, sarı, kırmızı ya da yeşil rengi değişti tahrişler fetüse potansiyel tehlikelidir enfeksiyon durumunu tanıklık edebilir olduğunu .

Kanama

onüç hafta vadeli hep sıklıkla ortaya çıkan Değil kanamalar ancak böyle bir fenomen hakkında doktora söylemesini sadece gerekli paniğe edilecek fırsat vardır.

kan sızıntısının da yer aldığı Olası seçenekler şunlar olabilir:

 • Bir prelying plasentası veya pul pul;
 • hematom veya anket veya seks olarak hatalı müdahalesi sonrasında ortaya çıkan rahim boynunun bütünlüğünün rahatsızlık etkileri;
 • Yeni büyümeler;
 • Bir damar sistemi kırılganlığı;
 • Negatif hamile bir kadının karnına etkileri, çürük, düşen, çarpışma ve diğer faktörler nedeniyle.

o kanama nedenleri belirlenmesi için değil gereksiz olacaktır ultrasonik muayene ziyaret etmek gereklidir çocuğa zarar verme olası etkileri konusunda endişe etmek.

Tarama

ultrasonik ve biyokimyasal: zamanında kromozom anomali tespiti amacıyla, 1116 hafta arasında yapılmaktadır taramanın iki tipi vardır. Ultrasonik tarama, şeffaflık ve fetusun yaka bölgesi, burun kemiği büyüklüğü kalınlığının tahmin edilmesi amacıyla başka bir görünür kusurları ortaya sağlar.

Biyokimyasal tarama kandaki inci protein hormonların seviyesi ve miktarı gibi hamile bir kadından toplanan analizlere dayanmaktadır. Birlikte yaş veriler hakkında mevcut Anamnezde mümkün kromozom riskler konusunda sonuca yapmak mümkündür. Hasta çocuk inkübasyon Riskli olasılığı 1 000 350 ve aşağıdaki Ancak, bu mutlak bir ölçüsüdür.

Analizler (Progesteron, HCG)

seviye değerlendirmesine tabidir gerekli hormonlar, ikinci üç aylık dönemde, şunlardır:

 • progesteron, bu sonucu, üç trimesterinde görülmektedir (ancak, bu biraz nesnelliği kaybeder). 1 trimester için normal göstergeler 8.9 nmol / L’den 468.4 düzey olarak kabul edilir; ; 303.1 nmol / l 71.5 nmol / L – 2 aylık dönem için
 • HCG hormonu. gösterge Onun seviye geliştirme ve olumsuz Rhesus faktörü tutuklama olası kusurlar hakkında hamilelik kursu, bahsediyor;
 • PAPP-A plazma proteini.

13 Hafta yiyecek

karbonhidratlar, yağ ve proteinleri: Hamile kadın için çocuğun doğru doğum öncesi gelişim vazgeçilmez koşulu ana besinleri birleştirerek iyi bir beslenme olduğunu. Hamile kadının Gıda hazırlanmış ve dolayısıyla farklı bistrolara yol unutulmaması gereken ev koşullarında işlenmiş tek doğal ürünler dahil olmak üzere, dengeli olmalıdır. Günlük diyette çeşitliliği sadece olumlu bir faktördür.

– Gebeliğin ikinci yarısında değişmez uydular mercimek, meyve ve yeşil tonlarının sebzeler, hurma: Gıda calciferous çocuğun bir hızla gelişmesi için gerekli ürünleri ile zenginleştirilmiş olmalıdır. kilitleri ortadan kaldırılması ve domateslerden vermiküler hareket pancarı gıda dahil, kurutulmuş meyve, Laminaria, elma, meyve suyu normalleşmesi için, püresi meyve ve sebzeler tavsiye edilir.

Alkol ve Sigara

Hamilelik sırasında alkol ve sigara gelecekteki çocukla ilgili gerçek suç olarak kabul edilebilir. fetüs plasenta sadece yararlı bileşenler aracılığıyla anneden aldığı, aynı zamanda tüm olası zararlı maddeleri emer. Bu nedenle, bir sağduyu hitap bağımlılık zararlı etkisini reddeden, tüm sistemler ve gelecekteki çocuğun organlarının sağlığı hakkında halledilir olan değer.

Seks

olası risk ve gebeliğin normal tabii bozukluklarının tıbbi sakınca bonservis varsa geçmişte hasta ve endişe hissi bıraktı “altın” ikinci üç aylık döneminde, eşlerin aktif cinsel yaşamı yenileyebilirsiniz.

hamile bir kadının cinsel eğilim nedeniyle organizmada meydana gelen fizyolojik özelliklerin artırılabilir. bilinmeyen daha erken eşsiz duygular sunabilirler hormonal reorganizasyon ile birlikte dolaşan kan bir artış hacmi.

Tehlikeleri

Çünkü hamile bir kadın mantarı Candida artar tarafından çağrılan pamukçuk oluşumu riski de hormonal reorganizasyon ve organizmanın koruyucu güçlerinin zayıflaması. yani vajina ağrı ve kaşıntı en pamukçuk ilk belirtileri, anda, pullar şeklinde tahsisleri, jinekolog ziyaret etmeye değer. O çocuk için güvenli gerekli tedaviyi, atayacak.

Kadınlar için öneriler

 • Zaman da gevşek bir uyum yaşam şeylere izin ettikten, uydurma giysiler veda gelmiştir;
 • aşırı yemeyi izin vermez, şeker ve un ürünleri tüketimini sınırlamak;
 • taze sebze ve meyve ile diyet çeşitlendirmek;
 • ortaklaşa ortağı ile hamile kadınlar için doğum için hazırlık ustalık sınıflarına ve kurslar ziyaret;
 • Rahim tonunu önlemeye yardımcı jimnastik egzersizleri yapmak;
 • Daha sık bir temiz havada yürümek.

13. haftada İkizler Gebelik

polycarpous gebelik gelişimi, hamile bir kadının organizma üzerinde büyük bir yük oluşturur. Böyle dönemde rahim hızla miktarda artar. Böylece rahim kasnaklar germek ve ağrı hissedilebilir. Ama poz değişiminde, ağrı durdurulacaktır.

tehdit semptomlardan Bu morbidite ayırt etmek için ona artışla, rahim zayıflamış bir görünüm kalmasını anlamak gereklidir ve ağrı ileal kısmındadır ve aşağı sanki hiçbir baskı yoktur. Ağrı oldukça sıkıcı veya keskin. Ve tehdit de sen dönemler itibariyle benzer ağrı, kesinlikle bu farklı hissedeceksiniz. polycarpous gebelik azından çok daha sık hekime için gerekli olacak ve daha analizlerini teslim etmeye gereklidir. Tüm bu hamilelik sonrası özel kontrol varsayar. Bu riski vardır.

Çocuklar yumru başlayıp taşırken, henüz bunu hissetmeyeceksiniz. terimin 13. haftasında fetüsler önceden ağırlığı yaklaşık 14 g sahiptirler. Onların cilt ince ve saydam olan, kırmızımsı, renk, çünkü saydam gemilerin görünüyor. Ayrıca pek fark aşağı kapsadığı haline bu terim bebeklerde. İşitme henüz çalışmıyor ve gözleri kapalı. Ama cilt güçlü hassasiyetini sahip ve emme refleksi vardır. Çocuklar zaten onların hareketlerini koordine başlayıp minik cams ellerini sıkmak olabilir.