תסמינים של השתלת הריון וכיצד לאשר אותה

דימום לא מתוזמנת היטב מתסכל. במיוחד כך, כאשר אתם מתכננים עבור הריון מבחין דימום קל. אבל לא מקבל מאוכזב כמו דימום זה מעיד משהו טוב בשבילך. זה יכול להיות דימום השרשה, תהליך פיזיולוגי נורמלי בכל הריון. זהו אחד התסמינים המוקדמים של ההריון שלך. קראו את הפוסט הזה MomJunction לדעת יותר על השתלה, בשלביה, סימפטומים ואיך אתה יכול לאשר את זה.

מהי השרשה?

השרשה (של העובר האנושי) היא המצורפת של הביצית המופרית (הבלסטוציסט) לרירית הרחם לגדול ולהתפתח. זהו תהליך טבעי לחלוטין שזה יקרה שבוע לאחר הביוץ הוא שלב מוקדם של הריון.

שליש מהנשים חוות דימום השרשה אבל הוא בטעות הווסת כפי שזה קורה בו זמנית של המחזור שלך.

כאשר השרשה מתרחשת?

ברוב המקרים, ההשתלה מתבצעת סביב תשעה ימים אחרי הביוץ, אבל לפעמים זה יכול להתרחש מוקדם ככל שבעה ימים או מאוחר ככל 12 ימים. אז, אם הביוץ מתרחש ביום ה -14 אחרי תקופה (מחזור 28 יום בממוצע), השתלה יכולה להתרחש ביום ה -23.

במהלך הביוץ, השחלות לשחרר את הביצים. כאשר הזרע נכנס החצוצרה, זה מפרה את הביצה בתוך 12 עד 24 שעות של ביוץ. הביצית המופרית, המכונית זיגוטה, ואז נוסעת במורד החצוצרה. במהלך תקופה זו, הזיגוטה מכפילה מספר פעמים כדי ליצור הבלסטוציסט, אשר נכנס חלל הרחם בחמישה עד שישה ימים לאחר ההפריה. לאחר מכן הוא משתיל אל הרחם בתוך יום או יומיים. לכן, כל התהליך מן ההפריה כדי השתלה לוקח שישה עד עשרה ימים. משמעות הדבר היא מתרחשת ההשרשה בין הקומה ה -20 24thday של המחזור החודשי הרגיל שלך.

שלבי השתלה:

השתלת העובר מתרחשת ביום השישי או השביעי לאחר הביוץ. יש תהליך זה שלושה שלבים:

 • בשלב הראשון, העובר נצמד לדופן הרחם (רירית רחם היא). בשלב ראשוני זה של תהליך ההשתלה נקרא adplantation. בשלב זה, העובר הוא כחמש עד שישה ימים ישן  [1] .
 • בשלב השני, הביצית המופרית חודרת את דופן הרחם, כך שהיא מאובטחת ברחם. תהליך זה הוא הדבקה של הבלסטוציסט אל הרחם.
 • בשלב השלישי, העובר ולבסוף מטביע עמוק בתוך דופן הרחם. בשלב זה, הביצית ממוקם חלל הרחם, וכתוצאה רירית הרחם גדל, חלל עטוף טוב.

תסמינים של השתלת הריון:

כל הריון שונה, ולכן הם הסימפטומים ההשתלה. הם גם עשויים להיות שונים ההריון הראשון מהאירועים שבעקבותיו. חלק מהנשים לא מבחינים בשום תסמינים הקשורים ההשתלה. להלן סימני ההשתלה האפשריים שיסייעו מאשר ההריון שלך.

1. דימום השרשה או הכתמה:

זהו אחד הסימפטומים העיקריים של השתלה, וכנראה סימן מדויק של הריון. זה קורה כאשר העובר מטביע לתוך דופן הרחם. אז, אם אתה מבחין דימום קל או הכתמה לפני תחילת התקופה שלך, אתה לא צריך לדאוג.

אבל מה דימום השרשה נראה? זהו ורדרד, דל, לא כמו אדום וכבד כמו דימום התקופה. היא אינה עולה בקנה ואינה ליצור קרישים. הדימום עלול להיות לסירוגין ונמשך בין כמה שעות עד ימים.

2. התכווצויות השרשה:

התסמין השכיח השני לאחר תצפית הוא התכווצויות ההשתלה, הדומה התכווצויות תקופה. עם זאת, התכווצויות אלה הן מתונות יותר ופחות כואבים. אז, מאיפה התכווצויות ההשתלה להתרחש? תוכל לחוות אותם גב והבטן תחתונה והאחרון במשך כמה ימים. הם לפעמים קשורים התכווצויות מתמשכות דופן הרחם. אם ההתכווצויות חמורות ובלתי נסבלת למשך זמן רב, כדאי לראות את הרופא המטפל.

3. שינויים השד:

זמן קצר לאחר ההשתלה, הגוף שלך מתחיל להשתנות. שדיים עוברים שינויים כגון רגישות, כאב, נפיחות. זה נובע רמות ההורמון הנשי משתנה לאחר ההתעברות. במקרים מסוימים, השינויים הללו הם גלויים במהלך הביוץ כמו גם שבוע לאחר הביוץ.

4. גברת חום גוף שחר:

טמפרטורת הגוף הבסיסית (BBT) היא גבוהה במהלך ההשתלה יכולה להיות דרך כדי לקבוע הריון. אתה לא בהכרח לעקוב אחר חום הגוף שלך אלא אם כן אתה מנסה להיכנס להריון. לכן, עליך לשרטט הטמפרטורה היומית שלך, ולראות אם זה הולך וגדל. BBT עולה בזמן הביוץ עקב הורמון פרוגסטרון הגדלה נשאר גבוה מתרחשת השרשה.

5. השתנה תכופה:

את הדחף להשתין עליות בתוך שבוע של השתלה. הגוף שלך עובר שינויים מסיביים כדי לפנות מקום עבור התינוק. אספקת דם מוגברת לאזור האגן מפעילה לחץ על שלפוחית ​​השתן שלך. הלחץ הזה מגביר את הדחף שלך כדי להשתין.

6. תשוקה לאוכל / סלידה:

זהו עוד סימן בולט של השתלה. ההורמונים המיוצרים כתוצאה ההשתלה נוטים לשנות את אוהבת של האישה ולא אוהבים אוכל. ייתכן משתוקק למזונות אתה לא טעמת לפני או לא אוהב מאכלים שאהבו בעבר. עם זאת, כל תשוקות או סלידה למזון תוך שבעה ימים מיום הביוץ לא יכולות להיחשב סימפטום השתלה.

7. גלי חום:

הם פחות סימנים נפוצים של השתלה להימשך כ 15 דקות בזמן ההשתלה. במהלך השתלה, רמות ההורמון להשתנות גרימה גלי חום במהירות. למרות שזה סימן לא עקבי, ייתכן שעדיין רואה אותו בשיתוף עם תסמינים האחרים.

8. ריר צוואר הרחם:

גידול רמות פרוגסטרון לאחר ההשתלה מפעיל את צוואר הרחם להתנפח ומגביר את זרימת הדם אליה. בנוסף, בלוטות להגדיל ההורמונים מגרים את בלוטות לייצר ריר צוואר הרחם יותר. הליחה ובכך מכיל קצת דם, וזו הסיבה ריר צוואר הרחם לאחר ההשתלה נראה ורדרד או חום בצבע.

בעוד הסימנים לעיל יכולים לקבוע ההריון שלך, אתה לא יכול להיות בטוח עד שאתה לוקח מבחן. יתר על כן, יש לזכור כי לא כל אישה יש סימנים אלה.

איך לאשר אם ההשרשה שלכם הייתה מוצלחת?

הדרך היחידה לאשר את ההריון היא באמצעות בדיקת הריון. אם הבחנתם תצפית, כלומר, דימום השרשה, לחכות כשלושה ימים ולקחת בדיקת הריון ביתית. ככל שנתאחרה אתה לוקח את הבדיקה, יותר הסיכויים של מקבל תוצאה מדויקת כמו רמות hCG שלך להגדיל.

דרך נוספת מאשרת השתלה עומדת על האולטרסאונד לדעת אם עובר מחובר לדופן הרחם. לאחר שלושה עד ארבעה שבועות של ההשתלה, ניתן לראות את העובר ברחם. עם זאת, האולטרסאונד יכול להשפיע לרעה על התהליך הרגיש השתלת התפתחות עוברת.

חווה סימנים, אבל יש תוצאה שלילית?

ייתכן שיש הסימנים של השתלה מוצלחת, אבל אולי בסופו של דבר עם תוצאות בדיקה שליליות. זה יכול להיות בגלל הורמון hCG המספיק. במקרים מסוימים, זה ייקח עד השתלת עשר ימים שלאחר שיהיה מספיק hCG בגוף לתת תוצאות חיוביות. לכן, להיות אופטימי ולהיות סבלני.

כיצד להגדיל את הסיכויים שלך השרשה?

בשבועיים לאחר מחזור הווסת הם מלחיצים אם אתם מתכננים להיכנס להריון. רמות הלחץ הגבוהות למנוע תפיסה ידי לשבש את רמות ההורמון. לכן, אתה צריך לדעת דרכים לשפר את סיכויי השתלה מוצלחת.

להלן הדרכים המעשיות לעשות בשבועות שלך לחכות מהנים:

1. תזונה מאוזנת עבור רמות הורמונליות בריאות רירית רחם:

 • מזונות עשירים בסיבים לקדם רמות בריאות אסטרוגן, חילוף חומרים, ועיכול. לאכול בירקות עלים ירוקים כהים כמו כרוב, כרוב עלים ירוקים או סלק, זרעי פשתן טחון, זרעי ספוגה ואגוזים, וכן דגנים מלאים. יש כ 28 גרם של סיבים בכל יום.
 • מזונות סופר לתמוך ברמות הורמונים בריאות. כוללים שמן קוקוס, שמן קיק, וגרגרי גוג’י (לפת Arctium) ו מאקה (מאקה) בתזונה.
 • תמיכה לצמיחה בריאה של רירית הרחם על ידי לקיחת צמחי מרפא ההריון-בטוח ומזונות דם מזינים. לצרוך צמחי מרפא כגון היביסקוס, סרפד, עלה פטל אדום וחליטות מזח צהובות או תמציות. מזונות מזינים דם כוללים סלמון, בשרים נמאסי דשא, חמניות וזרעי דלעת, ספירולינה וקינואה.
 • לכלול מזונות המגבירים את טמפרטורת הגוף שלך. כאשר רמות הפרוגסטרון להעלות את הטמפרטורה של הגוף גם מעלה. לכן, רחם חמים היא סביבה אידיאלית כדי לתמוך בחיים חדשים. נסה לצלם תבשילים ומרקים עם כמה עשבי תיבול מחממים כגון קינמון, ג’ינג’ר, ו פלפלת.

2. יצירת תחושות טובות:

ייתכן שיהיה ציפיות גבוהות במהלך השבועיים של ההמתנה לחדשות הטובות. אינך מצליח להתמודד עם ציפייה וחרדה. זה יכול לשחרר הורמוני סטרס המונעים על הגוף מפני להרות.

שמור על קור רוח בתקופה זו. חלום על כניסה להריון אבל לא עושה את זה האובססיה שלך. שמור על עצמך עסוק ולקחת את המשימות שאתה אוהב לעשות. זה ישמור הרגשות שלך תחת הסימון.

3. Rethink על טיפולים טבעיים, צמחי מרפא ותוספי אתה כבר לוקח:

טיפולים טבעיים מסוימים ישפיעו הרחם ובכך למנוע השתלה. הימנע שיטות כגון חבילות שמן קיק, עיסוי פוריות עצמית, עיסוי בטן מאיה ושמן טיפולי קורן ברחם. כל הטיפולים האלה הם בסדר לפני הביוץ אך לא בזמן ההשתלה.

אתה יכול להמשיך עם דיקור ותוכניות צמחים ותוספי ויטמין טרום לידתי.

4. קחו מספיק מנוחה לטפח את עצמך:

בזמן ההמתנה לחדשות ההריון שלך, אתה עלול לעיתים קרובות להתבונן בעצמך חריקת שיניים שלך, הבטן או מחזיק הכתף שלך גבוהה, אשר הם כולם סימנים של מתח. נסה להימנע מחשבות עבודות שגורמות לך להרגיש מלחיץ. יש סביבה בריאה בבית ובעבודה.

 • לך לישון מוקדם, ולקחת תנומות במהלך היום.
 • אם אתה לתוך ריצה או תרגילים כבדים, לעבור הליכה מהירה או יוגה פוריות.
 • קן ברחם שלך, מה שאומר שיהיה סביבה בטוחה עבור מזמין את התינוק.
 • קבל עיסוי, לעקוף עם היקירים שלכם, לתכנן טיול רגוע.

5. האמן בעצמך

אתה לא יכול להיכנס להריון אם אתה ספקת ביכולות שלך ללדת תינוק. שינוי דפוס המחשבה שלך, ולהאמין בעצמך. מחשבות שליליות יכולות לשנות איזון הורמונאלי, ובכך להשפיע סיכוייך ביוץ, השרשה בריא, והריון.

הצהרות חיוביות, ייעוץ, ומדיטציה תעזורנה לך לחשוב חיובי על הגוף שלך ואת האני פנימי. עם זאת, זה לא יקרה בן לילה. אז, להיות עדין תוך כדי לעבור בגישה חיובית.

למה השרשה האם חריגה להתרחש?

במקרים נדירים, כמה נשים יכולות לחוות השתלה נורמלית שמובילה לאובדן הריון. אלה בנסיבות נדירות כוללות:

1. הריון מחוץ לרחם:

כאשר מופר שתלי ביצה מחוץ צוואר הרחם, זה נקרא הריון חוץ רחמים. בדרך כלל, ההשתלה מתרחשת החצוצרה כאשר העובר נכשל לרדת אל צוואר הרחם. בתהליך, הוא יכול, לעתים, לצרף את השחלה או הבטן. סוג של הריון זה חייב להסתיים רפואי, וזה יכול להוביל לדימום השרשה כבד קרע. זה, ולכן, מפחית את סיכויי ההתעברות בעתיד.

2. שומה Hydatidiform:

מצב זה מתרחש כאשר שתלים הבלסטוציסט המתחלקים במהירות לדופן הרחם אך אינה מתפתחת לעובר המניין. במקום לעובר, הבלסטוציסט הופך גידול. ייתכן שייתקל כל הסימנים של הריון ואף עלול לקבל אשר תוצאות בדיקת הריון בשל הייצור של hCG ידי תאי הגידול. רק אולטרסאונד יכול לקבוע את הנוכחות של חפרפרת hydatidiform.

3. בעיות עם השליה:

חריגות הקשורות לשליה תלויות בם ההשתלה מתבצעת. אם הפונקציה של השליה מושפעת לרעה, ההריון לא ימשיך. בעיות שליה להוביל לאובדן הריון, ועל הפסד מוקדם נקרא הפלה. אם פרעות שליה להתרחש מאוחר יותר של ההריון, הם לגרום ללידה מראש טווח, גורמים לסיבוכים עבור האם והתינוק.

השרשה היא הצעד הראשון של ההריון. זה יכול להיות כל כך עדין שאתה יכול אפילו לא מבין שזה קרה בתוך הגוף שלך. אבל כאשר הדחף שלך להיכנס להריון הוא גבוה, אתם נוטים להתייחס לכל שינוי מינורי בגוף שלך כדי הריון. המפתח הוא לא להילחץ בשביל התוצאה או מאוכזב אם התוצאה היא שלילית. הווסת הבאה היא ממש מעבר לפינה!

שאלות נפוצות

כמה זמן דימום אין השתלה להימשך?

דימום השרשה נמשך כמה שעות עד ימים. במקרים נדירים, זה עלול להימשך יותר מיומיים. אורך בדרך כלל תלוי בכמות הדם המשתחררת בתהליך ההשתלה העובר, ואת משך הזמן שלוקח לגוף להיפטר ממנו.

כמה זמן התכווצויות השתלה אין מעמד?

התכווצויות השרשה נמשכות במשך חמש דקות. במקרים מסוימים, ההתכווצויות תימשכנה פחות מחמש דקות או עד ימים.

מה התכווצויות השתלה מתחשקות?

הם כמו דקירה קלה או כאב מושך בבטן התחתונה, ולהתחיל כשבוע לפני שהמחזור היה אמור. חלק מהנשים עלולות לחוות אפיזודה אחת בודדת, בעוד כמה אחרים תצטרך התכווצויות מדי פעם.

אם שימושי, לא לשכוח לשתף. האם לכתוב אותם בתגובות.