האם זה בטוח לאכול טונה בזמן הריון? זהו מזון בריא.

בטח שאתה יכול לאכול טונה בזמן ההריון, אבל מנסה להגביל את כמות הטונה שאתה אוכל במהלך הריון. הדבר נכון גם כשאת מניקה או מנסה עבור תינוק.


מומלץ כי אתם אוכלים לא יותר מאלה בכל שבוע:

  • ארבע פחיות טונה ובינוניות (עם משקל סחוט של 140 גרם, או 5oz, לכל פחית) או
  • שני סטייקים של טונה טרייה (במשקל של כ 170g, או 6oz, גלם או 140 גרם אחרי בישול)

סיבת המגבלות אלה היא כי טונה מכילה כספית, אשר לא תפגע בך, אבל יותר מדי זה יכול לפגוע בהתפתחות מערכת העצבים של התינוק שלך. טונה יכול להכיל גם מזהמים סביבתיים כגון דיאוקסינים ו biphenyls polychlorinated (PCBs). כאשר נאכל על פני תקופה ארוכה של זמן, אלה יכולים להצטבר בגוף, ועלול להפריע להתפתחות של התינוק שלך.

אף על פי כן, טונה טרייה הוא דג שמנוני כי יש יתרונות תזונתיים נהדרים אם אתה נשאר בתוך ההנחיות הנ”ל.

חשוב להבחין בין טונה טרייה שימורי טונה. למרות שגם הם בסדר לאכול בגבול המומלץ, טונה טרייה היא הרבה יותר טובה בשבילך ובשביל התינוק שלך. זה ארוז עם חלבון, ויטמינים ומינרלים, ומהווה מקור טוב לחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3, אשר חשובים במוח המתפתח של התינוק שלך.

שימורי טונה הוא עדיין טוב בשבילך במתינות, אבל יש חומצות שומן מסוג אומגה 3 פחות מאשר טונה טרייה בשל תהליך שימורים. אם אתה מחליט ללכת על שימורי טונה, לחפש אחד ללא תוספת מלח. אתה יכול גם לשטוף את הטונה במשך כמה דקות כדי לצמצם עוד יותר את תכולת הנתרן.

בדיוק כמו טונה, דגים שמנים אחרים יכולים להכיל אותו מזהמים סביבתיים. מומלץ כי אתה לא אוכל יותר משתי מנות מכל סוג של דג שמנוני בשבוע בזמן שאת בהריון. אז אם אתה כבר תחוב כמה סלמון טעים, סרדינים או מקרל, עליך להגביל עוד יותר את כמות הטונה יש לך באותו שבוע.

לקבלת מידע נוסף כדי לעזור לך להימנע החורגים ממגבלות דגים שמנים, לבדוק את המאמר שלנו על סוגים אחרים של דגים ופירות ים ההריון.

מה עם טונה מקופסה?

YES, אומר-גניקולוג מיילד קארן Filkins, MD, עמית של ה- American College of גנטיקאים רפואיים חבר האגודה טרטולוגיה.

שימורי הטונה הוא דג בסיכון גבוה, אבל זה בטוח לאכול כל עוד זה לא המקור העיקרי שלך של מזון נצרך בכמויות מוגבלות. הסיכון של כספית הוא מצטבר, ולכן נעשה מנה מזדמנת של טונה לא הולכת לפגוע התינוק שלך.

פיש הוא חלק חשוב מאוד בתזונה של אישה בהריון – זה מלא חלבון, אומגה 3 חומצות שומן וחומרים מזינים אחרים שיש להם ערך מגן עבור העובר ולמעשה יכולה לאזן את ההשפעות של כספית ומזהמים אחרים בסביבה. עם זאת, על מנת למזער את הסיכון, צריכת מגבלה של שימורי טונה ודגים טורפים גדולים אחרים 6 עד 12 אונקיות בשבוע; לבחור דגים קטנים שאר הזמן. (כל דגים טורפים גדולים, כגון כריש ודג החרב, יש סיכון גבוה יותר להיות מזוהמים עם כספית.)

כמו כן יש לוודא הדגים שלך מגיעים למים בטוחים. הממשלה מנהלת את תעשיית הדיג המסחרית, כך הדג נמכר דרך סופרמרקטים ומסעדות לרוב בטוח. אם אתה רוצה לאכול דגים כי לא נתפס מסחרי, לבדוק עם הסניף המקומי של הסוכנות להגנת הסביבה או בריאות המחלקת כדי להיות בטוח שהמים זה נלקח בטוחים.

לבסוף, יש לזכור כי כל הנושא הזה מתייחס לסיכונים לעומת יתרונות: כאשר אנחנו קוראים משהו בטוח או לא בטוח? שום דבר אינו בטוח לחלוטין – אפילו את האוויר שאנו נושמים יכול להיות מסוכן לפעמים. אנחנו יכולים לפחד כל כך הרבה דברים בסביבה שלנו, אבל אנחנו תמיד צריכים לשקול את הסיכונים והיתרונות.

NO, אומר ז’אן “הלוראן, מנהל יוזמות מדיניות מזון איגוד הצרכנים ביונקרס, ניו יורק

אנחנו חושבים שנשים בהריון צריכות להימנע שימורי טונה. הבעיה היא כי פחיות שונות יש רמות שונות של כספית – כמה יש עד שבע פעמים ככל הפחית הממוצעת. אם לא היו שינויים במועדים כזה, נוכל לבוא עם צריכה מקובלת במהלך הריון – כגון 12 אונקיות של נתח-אור בשבוע, כמו כמה מומחים ממליצים.

בממוצע, טונה אור נתח יש כספית ככל שליש (0.12 חלקים למיליון) אלבקור מוצק לבן (0.35 חלקים למיליון), אז זה בדרך כלל נחשב בטוח יותר. אבל כפי שכבר דיווחו בגיליון יולי 2006 של דוחות לצרכן, נתוני מנהל מזון ותרופות אמריקאים מראים רמות מזדמנות של כ 0.85 חלקים למיליון בשני אלבקור נתח-אור מוצק לבן. באותה רמה, אנחנו מודאגים לגבי הבטיחות של העובר – בעיות משמעותיות יכול להיווצר אם היית צריך מינון גבוה פתאומי של כספית בתקופה שבה המוח או מערכת העצבים מפתחת.

אנחנו לא רוצים להיות להיבהל, זה לא סוף העולם אם אתם אוכלים פחית אחת של טונה. אבל היינו רוצים נשים לתת לתינוקות שלהם את ההתחלה הטובה ביותר, ומכיוון שאנחנו לא יודעים אילו קופסאות הולכים להכיל 0.85 אותם חלקים למיליון של כספית, אנחנו חושבים שעדיף להימנע דגים זה לגמרי. נשים בהריון צריכות גם להימנע כריש, דג חרב, קינג מקרל ו- דג לבן, כפי שהם גם בתדירות גבוהה מאוד של כספית. חלופות בריאות, לנסות סלמון פראי (זנים הגדלים בבריכות יכולים להכיל רמות גבוהות של PCBs), שרימפס, אמנון וצדפות.