האם אני יכול לאכול צדפות בזמן ההריון?

במהלך ההריון, חשוב לאכול את המאכלים הנכונים. הדבר נכון לא רק בגלל תזונה בריאה מסייעת לספק גם לך וגם לתינוק שלך עם החומרים המזינים אתה צריך לתמוך בתהליכים התאיים שלך, אלא גם בגלל הימנעות ממזונות מסוימים עוזרת למנוע סיכון של חשיפה לרעלים וחיידקים שיכולים להזיק לתינוק מתפתח. מולים בטוחים במהלך ההריון בתנאים מסוימים. עכשיו אנחנו מדברים על אוכל לאכול מולים בזמן ההריון?

בריאות הריון

ישנן שתי סיבות זה חשוב לא לחשוף את עצמך אל מקורות חיידקים במהלך הריון. הראשונה היא כי המערכת החיסונית שלך היא הרבה פחות פעיל במהלך הריון – זה עוזר לשמור על התאים שלך מלתקוף התינוק שלך גדל, מסביר בני זוג. מייקל רויזן ו מחמט עוז בספרם “אתה: יולד.” הסיבה השנייה היא כי חיידקים מסוימים יכולים לחצות את השליה ואת הניזק או להרוג עובר מתפתח.

רכיכה

רכיכה יכולה להיות מקור של ויטמינים ומינרלים רבים, כמו גם חלבון, אבל יש להם גם הפוטנציאל של חיידקים מסוכנים. אחד החיידקים השכיחים ביותר ב צדפות, צדפות, מולים, סרטנים וצדפות אחרות הוא vulnificus Vibrio, שהינה מיני חיידקים בצורת מוט מסוגל לשרוד בסביבה-המלח הגבוה של מי ים. Vibrio הוא גורם שכיח של הרעלת מזון מאכילת צדפות נא או שלא בושלו, מסביר באתר המידע לצרכן SafeOyster.org.

הדבקה ב- Vibrio

זה לא ידוע האם חיידק Vibrio יכול לחצות את השליה, אך ישנם מינים רבים אחרים של חיידקי אחראי הרעלת מזון שיכול לחצות, כלומר עדיף להימנע מכל סיכון אפשרי של זיהום Vibrio. בשינה נורמלי, מבוגרים בריאים, Vibrio גורם סימפטומים במערכת עיכול כוללים שלשול ובחילה, אבל אצל נשים בהריון – בגלל המערכת החיסונית החלשה שלהם – זיהום Vibrio יכול להיות הרבה יותר רציני.

צריכת שבלול

מולים בדרך כלל לא אכלו גלם, כלומר הוא פחות סיכוי להיות מקור של זיהום או מחלות שמקורן במזון מ פגז גלם. ובכל זאת, AmericanPregnancy.org מזהיר כי אם אתה הולך לאכול מולים, אתה צריך לוודא שהם מבושלים היטב. כדי להיות בטוח, לבשל מולים וצדפות אחרות עד הפגזים שלהם פתוחים, ולסלק כל מולים שלא לפתוח בכוחות עצמם במהלך בישול.

שבלול תזונה

עם האזהרה כי מולים חייבים להיות מבושלים היטב, הם למעשה מקורות טובים מאוד של חומרים מזינים חשובים, מסביר במאמר 1990 ב “Journal of האיגוד התזונתי האמריקאי.” כמו רכיכות רבות אחרות, שהן עשירות בחלבון ואת אבץ מינרל. הם גם די עשירים בברזל, שבו אתה צריך במהלך ההריון כדי להגדיל את נפח הדם שלך. לבסוף, מולים הם דלים בשומן, מה שהופך אותם בריאה ללב.