Як робити Кісти форма?

Що таке кіста?

Кісти закриті капсули або мішок-подібні структури, як правило, наповнену рідина, напівтвердий або газоподібним матеріал – дуже схожий на блістер.

Кісти відбуваються в тканини, і може вплинути на будь-яку частину тіла. Вони розрізняються за розміром від мікроскопічних до розмірів деяких тім-спортивні м’ячі – великі кісти можуть змістити внутрішні органи.

В анатомії, А кіста може також ставитися до будь-якої нормальної сумці або мішку в організмі, таких як сечовий міхур. У цій статті кіста відноситься до ненормальному мішку або кишені в тілі , яке містить або рідкі, газоподібні або напівтверді речовини.

Кіста не є нормальною частиною тканини, де він розташований. Вона має різні мембрани і розподіл на прилеглих тканинах – зовнішня або капсульна частина кісти, називається кіста стіною. Якщо мішок заповнений гноєм це не кіста, це абсцес.

Що викликає кіста?

Паразитна кіста – такі, як гідатідозного кіста – формується личинки паразита.

Загальні причини кіст включають в себе:

  • пухлини
  • генетичні умови
  • інфекції
  • Несправність в органі розвивається ембріона
  • Дефект в клітинах
  • Хронічні запальні захворювання
  • Закупорка проток в організмі, які викликають рідини нарощування
  • паразит
  • травми Impact, який руйнує судно.

Доброякісні та злоякісні кісти

Більшість кіст є доброякісними і викликані засмічення повітропроводів та інших природних точок органу виділеннями. Тим не менш, деякі кісти можуть бути пухлини і утворюються всередині пухлини – вони можуть бути потенційно злоякісними. Приклади включають Keratocysts і дермоїдна кісти.

симптоми кіст

Ознаки та симптоми можуть істотно відрізнятися в залежності від того, якого типу кісти це. У більшості випадків пацієнт стає відомо про ненормальний грудку – як це зазвичай буває з кіст шкіри або просто під шкірою.

Кіста молочних залоз (грудей) може бути помітна, коли груди досліджує, торкаючись до них – шишка буде відчутна. Груди кісти часто болючі.

Деякі кісти в мозку можуть викликати головний біль, а також інші симптоми.

Багато внутрішні кісти, такі як ті, в нирках або печінки може не мати ніяких симптомів і не залишаються непоміченими до тих пір, сканування зображень (МРТ, комп’ютерна томографія, ультразвукове дослідження) виявляє їх.

види кіст

Деякі з найбільш поширених типів кіст, перераховані нижче:

акне кісти

Ви можете прочитати все про акне кіст в інший нашій статті: Що таке кістозний акне?

Арахноідальная кіста

Павутинної мембрана покриває мозок. У процесі розвитку плоду павутинна мембрана подвоює вгору або розщеплюється з утворенням ненормального кишені спинномозкової рідини. У деяких випадках лікарі повинні осушити кісту. Арахноідальная кіста може вплинути на новонароджених.

кіст Бейкера

кіст Бейкера також називають підколінні кісти. Пацієнт зазвичай відчуває здуття і відчуття стягнутості позаду коліна. Біль стає гірше при розширенні коліна або під час фізичної активності. Вони, як правило, викликається проблемою з колінним суглобом, такі як артрит або хрящем розрив.

кісти Бартолінових

Це може статися, якщо протоки залоз бартолінових (розташовані всередині піхви) стають заблоковані. Пацієнти можуть пройти операцію і / або бути призначені антибіотики.

грудні кісти

Груди кіста часто болюча і, як правило, повинна бути злита. Деякі дослідження показали, що кіста молочної залози може вказувати на підвищений ризик раку молочної залози.

Chalazion кіст

Дуже маленьке повіку заліза (мейбоміевий заліза) робить мастило, яка виходить з крихітних отворів в краях століття. Кісти можуть утворюватися, якщо канали заблоковані.

колоїдні кісти

Ці кісти, яка містить гелеобразний матеріал в головному мозку. У більшості випадків рекомендується лікування хірургічне видалення кісти.

Dentigerous кіст

Ці кісти, що оточують вінець з непрорізавшихся зуба.

дермоїдна кіста

Дермоидная кісти типу кісти, яка має зрілу шкіру, волосяні фолікули, потові залози, навіть брили довгого волосся іноді, а також жир, кістки, хрящі і тканину щитовидної залози.

епідідімальная кіст

Ці кісти (Сперматоцеле), які утворюють в судинах, прикріплених до сім’яників. Цей тип кіста оцінюється впливає на 30% американських чоловіків і зазвичай не знижують фертильність або потребують лікування. Якщо це викликає дискомфорт лікар може запропонувати операцію.

ганглія кіст

Ви можете прочитати більше про них в нашому спеціальному матеріалі: Що таке гігрома?.

гідатідозного кіст

Відносно невеликий солітер утворює кісти в легенях або печінки. Лікування включає в себе хірургічне втручання і лікування.

кісти яєчників

Більшість кіст яєчників є доброякісними. Деякі з них можуть стати настільки великими, що жінка виглядає вагітною. Кісти яєчників 5см довгі-менш поширені протягом репродуктивного віку жінки. Приблизно 20% жінок будуть діагностовані з кісти яєчників або пухлини в якийсь момент в їхньому житті – це невеликий відсоток з них буде поставлений діагноз раку яєчників. Вчені з Уоррен Альперт медичної школи Університету Брауна сказав, що тестування пацієнтів з підозрою на рак яєчників для комбінації біомаркерів (специфічних білків) може бути ключовим для прогнозування ризик розвитку раку. У біомаркерів, які можуть бути ідентифіковані в аналізі крові, називаються СА 125 і HE4.

Види кіст – продовження

Ось ще деякі з найбільш поширених типів кіст (продовження з попередньої сторінки):

панкреатичних кіст

Більшість з них є псевдокистами; вони не мають тип клітин , які виявляються в справжніх кіст. Може включати в себе клітини зазвичай знаходяться в інших органах, таких як шлунок або кишечник. У лютому 2010 року Affairs UCLA-ветерани дослідники розробили інструмент оцінки , щоб допомогти безсимптомний панкреатическому лікування кіст .

періапікальная кіста

Вони також відомі як корінцеві кісти. Вони є найбільш поширеними одонтогенними (пов’язаним з формуванням і розвитком зубів) кістою і, як правило , викликані запаленням пульпи, смертю пульпи або карієсом.

Пілар кіста

Вони також відомі як атерома кісти. Вони заповнені рідиною цисти, які утворюють з волосяного фолікула і найбільш часто зустрічаються в шкірі голови.

Pilonidal кіст

Ці кісти утворюються в шкірі біля куприка (нижня частина спини), і можуть іноді містити врослі волосся. Цей тип кісти може рости в кластерах, які іноді створюють отвір або порожнину в шкірі.

Кіст нирок (нирки)

Кілька типів кіст можуть розвиватися в нирках. Поодинокі кісти містять рідини і іноді можуть також кров. Деякі з них присутні при народженні. Інші можуть бути викликані трубчастими засмічень. У пацієнтів з судинними захворюваннями нирок, можуть мати кісти, що утворюються при дилатації кровоносних судин.

Шишковидна кіста залози

Ці доброякісні кісти, які утворюються в шишкоподібної залозі в головному мозку. Згідно із записами аутопсії, шишковидная заліза Кіста є досить поширеною.

сальні кісти

Шкіра змазується сальних рідини, яка може накопичуватися всередині пори або волосяний фолікул і утворюють грудку, заповнений товстими, жирними речовинами. Сальні кісти найбільш часто зустрічаються на шкірі обличчя, спини, голови і мошонки.

Tarlov кіст

Вони також відомі як периневральний / perineurial кіст, а також крижові нерви кореневих кісти. Кісти розташовані біля основи хребта і заповнені спинномозковою рідиною.

Вокальні цисти згину

Є два типи вокальних кіст складки – утримання слизу кіст і кісти епідермісу. Вокальні цисти складки можуть заважати якості мови пацієнта, що іноді призводить голосові зв’язки, щоб зробити кілька тонів одночасно (diplophonia), або хрипота і хрипкий мови (дисфонія).

лікування кіст

Лікування кісти буде залежати від різних факторів, в тому числі типу кісти, де він, його розміру і ступеня дискомфорту він викликає.

Дуже велика кіста, яка викликає симптоми можуть бути видалені хірургічним шляхом. Іноді лікарі можуть вирішити, щоб злити або аспірату кісти шляхом вставки голки або катетера в порожнину. Якщо кіста не є легкодоступною, дренаж або прагнення часто робиться за допомогою рентгенологічної візуалізації, так що лікар може точно направляти голку / катетер в цільової області.

Іноді придихом рідина досліджують під мікроскопом, щоб визначити, чи присутні ракові клітини.

Якщо лікарі підозрюють, що кіста може бути ракової вона може бути видалена хірургічним шляхом, або біопсія капсули (стінки кісти) може бути замовлена.

Багато кісти виникають в результаті хронічного або основного захворювання, як це може бути у випадку з фіброзно-кістозної хвороби молочної залози або синдром полікістозних яєчників – в таких випадках фокус лікування на стан здоров’я.